Kapat

Zigavus şampuan saç çıkarır mı

Anasayfa
Alışveriş Zigavus şampuan saç çıkarır mı

Son zamanlarda TV reklamlarında sıklıkla karşımıza çıkan Zigavus şampuan saç çıkarır mı, kullananlar ne diyor ?

Zigavus markasının birkaç tane saç ürünü var. Bu ürünler neler vadediyor, bir bakalım:

Zigavus Forte Ultra Clinical

Saçlardaki dökülmenin nedenlerinden birisi saç derisindeki bakteri dengesinin bozulması ve buna bağlı olarak aşırı yağlanma veya tam tersine aşırı kuruluk nedeniyle saçların beslenemeyip dökülmesidir.

Zigavus Forte Ultra Clinical “yağlı saçlar” ve “kuru saçlar”saçlardaki aşırı yağlanma sorununa veya kuruluk sorununa çözüm olarak iki ayrı formülde üretilmiştir.

Zigavus Kokusuz Extra Plus Sarımsaklı Şampuan

Markanın en çok satılan şampuanlarından birisidir. Saç derisindeki yağ-nem dengesini sağlayarak saç dökülmesini azaltmayı hedeflemektedir.

Sarımsak içerisinde yer alan bazı etkin maddeleri içermekle beraber, şampuan sarımsak kokmamaktadır.

Saç ektiren kişilerin de kullanabileceği bir şampuandır.

Zigavus Nar Ekstraktlı Şampuan

Saçlarında kırılma sorunları yaşayan ve bu nedenle saçları verimli şekilde uzamayan kişilere göre üretilmiştir. Özellikle boya, fön ve perma gibi işlemleri sık yaptırması nedeniyle saçları yıpranan kişilere faydalıdır.

Şampuanın en önemli etken maddesi narda bulunan Punik Asittir.

Zigavus Medicade Şampuan

Saç derisinde nedeni belli olmayan problem yaşayanlar içindir. Nedeni belli olmayan, kaşıntı, sivilce ve kızarıklık gibi şikayetlerde sorunun kaynağı bağışıklık sisteminin zayıflaması veya saç derisindeki mikroorganizma yapısının bozulmasıdır.

Bu tür bozulmaların nedeni tam olarak tespit edilemediğinden tıbbi çare bulmak da kolay değildir. Zigavus Medicade Şampuan gibi bitkisel ürünler bu tür sorunların yaşattığı şikayetleri bir nebze telafi etmek için üretilmektedir.

Zigavus Bebek Şampuanı

Bu ürün de bebeklere özel üretilmiştir.

Zigavus markasının başka ürünleri de vardır ama biz asıl konumuza gelelim:

Zigavus şampuan saç çıkarır mı ?

Bu konunun uzmanları bilirler ki hiçbir medikal ürün, bitkisel kür veya tıbbi ilaç saç çıkarmaz.

Biz Zigavus markasının ürünlerini inceledik ve hiçbir yerde saç çıkartacağına dair bir ifade bulamadık. Fakat saçları güçlendirdiği, saç bakımını yaptığı ve saç dökülmesini azalttığı şeklinde ifadeler var.

Zigavus ürünlerini kullanıp memnun olanlar var. Özellikle saç dökülmesini azalttığı ve saçları daha dolgun gösterdiği şeklinde olumlu yorumlar mevcut.

Yani Zigavus şampuan dökülen saçları geri getirmese de dökülme hızını yavaşlatıyor, keratin (saçta bulunan madde) desteği ile incelmiş saçları bir miktar kalınlaştırarak daha gür görünmesini sağlıyor.

Birkaç haftada gözle görünür olumlu etki ediyor. Bununla birlikte “uzun vadeli kullanımda ne kadar etkili ?” sorunun cevabını vermek güç. İlk başta olumlu etki ediyor ama düzenli kullanımda 6 ay sonrasında yine aynı şekilde etkiye devam ediyor mu bilmiyoruz.

Ayrıca Zigavus şampuanları herkeste aynı olumlu etkiyi bırakmayabilir. Zigavus ürünlerini deneyen kişilerin yorumlarını bekliyoruz.

Zigavus şampuan saç uzatır mı ?

Yıpranmış saçlara ekstra bakım yaptığı ve saç kırıklarını azalttığı için saç uzatmaya bir miktar yardımcı olacaktır.