Kapat

Diş Ağrısı için 2 Adet Dua Arapça ve Açıklamalarıyla

Anasayfa
Sağlık Diş Ağrısı için 2 Adet Dua Arapça ve Açıklamalarıyla

Diş ağrısı için 2 adet dua ile ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Diş ağrısı duası ile birlikte şiddetli ağrılarınızın hafiflemesini dileyebilirsiniz. Eski dönemlerde diş ağrısı için yapılacaklar oldukça kısıtlı ve sınırlıydı. Günümüzde bulunan ağrı kesici haplar sayesinde diş ağrıları hafifletilebiliyor. Lakin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) döneminde diş ağrısı hususunda yaşanmış hadiseler mevcuttur. Şiddetli diş ağrısı gece uykularınızın kaçmasına sebebiyet verir.

diş ağrısı için 2 adet dua

Diş eti ağrıları, hamilelikte diş ağrısı ve 20’lik diş ağrısı yaygın olarak görülen hadiselerdir. Özellikle hamilelik döneminde olan bayanlar bu tarz diş ağrılarında ilaç kullanamazlar. Onlar için bu durum çok daha çekilmez bir hal almaktadır. Diş ağrısı çeken Osman İbnu Ebi’l-As (Anh) Müslümanlığı kabul ettiği dönemlerde şiddetli diş ağrısı çektiğini ifade ederek bu hususta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v) ile arasında geçen olayı anlatarak, diş ağrısı duası okuyarak rahatladığını ifade ediyor.

Ağrıyı Veren Allah, Şüphesiz Şifasını da Verecektir

Diş ağrısı için dua edilmesi ağrının bir nebze azalmasına veya ağrının geçmesine yardımcı olacaktır. Dua, hastalıkların şifası için ve de iyileşme sürecinin hızlanması için okunmalıdır. Nedeni ise ağrıyı veren Allah, hiç şüphesiz şifasını da verecektir. Şifayı Allah’tan istemek, ağrının gitmesi için duanın yanında da tıbbi müdahale almak ve diş ağrısı için tedavi olmak gerekir. Eğer diş ağrısının başladığı anda sağlık kuruluşuna gidemiyorsanız bu durumda yapılacak şeylerden bir tanesi de dua etmek olacaktır.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v)’den Diş Ağrısı için 2 Adet Dua

Osman İbnu Ebi’l-As (Anh) anlatıyor: “Hz. Muhammed (s.a.v)’e Müslümanlığı kabul ettiğimden bu yana vücudumda yoğun olarak hissettiğim ağrıyı söyledim ve Hz. Muhammed (s.a.v) buyurdular ki ellerini bedeninde ağrıyı hissettiğin yere koyarak söyleyecek olduğum duayı zikret buyurdu.

Diş Ağrısı Duası: 3 defa euzu besmele çektikten sonra, ( Eûzü bi-izzеtillahi vе kudrеtihi min şеrri mâ еcidu vе uhâziru.) ( Bir Çok Defa)

Açıklaması: Vücudumda bulunan hastalığın şerlerinden Allah Teala’nın kudret ve izzetine sığınıyorum.

Zikri çokça çektikten sonra Allah Teâla bana şifa verdi ve rahatsızlığımdan eser kalmadı, hal böyle olunca bu zikri diğer kişilere ve ehlime duyurdum.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (s.a.v)’in diş ve baş ağrısı için okuduğu bir başka dua:

(Min şerri ma ecidü min vecei haza)

Açıklaması: Yaradan’ın adı ile şuan duyduğum acıların bütün şerrinden Allah’ın kudretine sığınırım.

Unutmamanız gerekir diş ağrılarının tam anlamıyla geçmesi için tedavi olmanız gerekmektedir. Geçici uyguladığınız yöntemlerin yanı sıra bir doktora görünmek kalıcı çözüm doğuracaktır.