Kapat

Pruzon krem yüze sürülür mü

Anasayfa
Sağlık Pruzon krem yüze sürülür mü

Bitkisel kortizon içerikli Pruzon krem ne işe yarar, içeriği nedir, yüze sürülür mü ?

Pruzon krem pomad formuyla satılmakta olup genellikle pişik ve kaşıntı problemleri için kullanılmaktadır.

Pruzon kremin içeriği nedir ?

Yüzde 4 kalamin içerir. Kalamin çinko oksit ile demir oksitin birleşimiyle elde edilen bir maddedir. Mantar öldürücü ve cilt koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Yüzde 1 Melaleuca alternifolia etken maddesi içerir. Bu madde çay ağacından (Tea Tree Oil) elde edilir ve antienflamatuar ve mikrop öldürücü (bakteri-mantar vs.) etkisi ile bilinir.

Yüzde 5 Çinko oksit içerir. Çinko oksit pişik kremlerinin çoğunda kullanılan ve cildi koruyan, bakımını ve hızlı bir şekilde onarımını sağlayan, tahrişi önleyen bir maddedir. Ayrıca antibakteriyeldir.

Yüzde 1 Glycyrrhiza glabre etken maddesi içerir. Bu madde meyan kökünden elde edilir ve bitkisel kortizon olarak da bilinir.

Bu etken maddelere ilave olarak lanolin ve vazelin içerir.

Pruzon krem ne işe yarar ?

Pruzon krem kaşıntıya iyi gelir. Özellikle egzama ve makat bölgesi kaşıntıları (mayasıl gibi hastalıklar nedeniyle oluşan hastalıklar) için ve pişikler için kullanılır.

İçerdiği bitkisel kortizon etkisini artırır. Kimyasal kortizonların yan etkileri fazla olduğu, deri incelmesine neden oldukları için bebekler ve hassas ciltler için kimyasal kortizon içermeyen ürünler tercih etmek gerekir.

Pruzon krem yüze sürülür mü ?

Pruzon krem genital bölge ve makattaki kaşıntılar ve pişikler için uygun bir kremdir. Vücudun değişik bölgeleri, el ve ayaklardaki kaşıntılar için de kullanılabilir. Fakat yüz bölgesi için Pruzon kremden daha uygun kremler vardır.

Eğer yüz bölgesindeki kaşıntılar için kullanılacak olursa bu süreklilik arz etmemeli ve göz çevresi ile ağız çevresine sürülmemelidir.

Pruzon egzamaya iyi gelir mi ?

Pruzon egzama hastalığı için kullanılabilir.

Pruzon kremi SGK öder mi?

Hayır ödemiyor.

Pruzon krem seboreik dermatit için kullanılır mı ?

Doktor önerirse kullanılabilir.

Pruzon krem basur için kullanılır mı ?

Doktor önerirse kullanılabilir.

Pruzon krem fiyatı

40 gram tüp şeklinde Pruzon pomad piyasada 25 ila 30 TL arası fiyatlarla satılmaktadır.

Pruzon krem yan etkisi var mı?

Alerjik bir reaksiyon olmazsa belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır.