Kapat

Cerrahi İmplant Tedavisi

Anasayfa
Sağlık Cerrahi İmplant Tedavisi
implant

İstanbul implant tedavisinde ana amaç diş eksiklerinin giderilmesidir. Bunun yanında estetik açısından daha güzel bir görüntü meydana gelmesi açısından da uygulanan önemli bir yöntemdir. Cerrahi İmplant tedavisinin her geçen gün daha çok tercih edilen popüler bir uygulama olduğunu ifade edebiliriz.

Basit implant dişler 10-15 dakika içinde diş etine takılabilir. Cerrahi İmplant tedavisinde ise, kemik yoğunluğuna uygun yöntemler belirlenir. Eğer kemik yoğunluğu müdahale için uygun değil ise bölgenin implant içn kesinleşmesi beklenir. Bu da 2-3 ay içinde protez safhasına geçilmesine neden olur. Protez implant ağız içinden alınan ölçülere göre hazırlanır. Bu dişler sayesinde kişi daha sağlıklı ev uzun ömürlü dişlere sahip olur.

İmplant Tedavisi Kimlere uygulanmaz?

Bir takım fiziksel özelliklere sahip olan kişilere implant tedavisi uygulanamayabilir. Bunun yanında kişinin sahip olduğu zararlı alışkanlıklar da bunun önüne geçebilir. Fazla sigara tüketen, kronik kalp hastalığı olan, kemik gelişimini henüz tamamlayamayan, şeker hastası olan, tansiyon sorunu olan, kemoterapi gören kişilerde diş tedavisi tam olarak istenen sonucu elde edilmesine neden olabilir. Bu durumda hekiminiz ile görüşme yapmanız son derece önem taşır.

Cerrahi implant nasıl yapılır sorusu da günümüzde merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle tedavinin son derece başarılı sonuçlar vermesi, kişide de bu soruların çok sık bir şekilde sorulmasına neden olmaktadır. İlk olarak implant tedavisi için çene kemiğinde yeterince yoğunluk olup olmadığına bakılması gerekmektedir. İnceleme sonrasında eğer gerekli uygunluk görülmez ise kemik grefiti uygulanır. İşlemin yapılacağı bölgede yeterli kemikleşme olması beklenir.

İmpant Tedavisi faydaları nelerdir?

Ankara implant tedavisi, faydaları açısından da son derece dikkat çekicidir. Kişinin yaşadığı diş kaybının geri kazanılması sağlanır. Bu hem sağlık hem de estetik açıdan son derece önemlidir. Kişinin mevcut diş dokunasına uyumlu olan implantlar uzun seneler boyunca kullanılabilir. Güçlü ve eksiksiz çiğneme fonksiyonları sağlanır. Komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaz.

Bu tedaviden tam anlamı ile yarar sağlamak içim tecrübeli bir hekime danışmanız ve onunla iletişim halinde olmanız son derece önemlidir. Güvenilir tedavi seçenekleri için bizi takip etmeye devam edin.