Kapat

Pırlanta Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anasayfa
Alışveriş Pırlanta Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
altınbaş yüzük

Siz de yakın zamanda evlenme teklifi yapacaksanız ve bu teklifi taçlandırmak için de güzel bir tektaş pırlanta yüzük almayı planlıyorsanız bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle pırlanta yüzüklerin sahtelerinin de piyasada bol miktarda bulunduğunu asla unutmayın. Gerçek pırlanta parası öderken sahtesini satın almış olmak sizin için büyük bir hayal kırıklığı olabilir. İşte bu nedenle önceliğiniz güvenilir adreslerden alışveriş yapmak olmalıdır.

  • Sertifikaya Dikkat!

Hangi pırlanta yüzük modelini seçerseniz seçin, mutlaka sertifikası olmalı! Çünkü gerçek pırlanta yüzüklerin sertifikasının olduğunu belirtelim. İşte bu nedenle tarafınıza bir sertifika sunulmuyorsa, o yüzüğün gerçek olma ihtimali yoktur. Her bir ürüne özel olarak hazırlanan sertifikanın gerçek ile sahte pırlanta tasarımları birbirinden ayırt etmenin en kolay yolu olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikli olarak sorgulamanız gereken husus budur.

  • Kaliteli İşçilik

Dikkat etmeniz gereken hususlardan bir diğeri de işçilik kalitesi olmalıdır. Kaliteli bir işçilikle üretilmiş olan yüzük modelleri çok daha uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Zaten çıplak gözle bakıldığında bile işçilik kalitesine dair bir fikir edinebilirsiniz. İşçilik kalitesinin bu denli önemli olmasının nedeni, tasarımda kullanılan pırlantanın düşme riskidir. Eğer kaliteli bir işçilikle hazırlanmışsa, yüzük modelinin üzerinde bulunan pırlantanın düşme olasılığı da yok denecek kadar azdır. Ancak kalitesiz işçilik söz konusu olduğunda durum değişiyor.

  • 4C Konusunu Öğrenin!

Kesi, renk, berraklık ve karat yani kısaca 4C hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü bu özellikler pırlantanın değerini belirleyen unsurlardır. Aynı zamanda pırlanta tek taş yüzüklerin fiyatlarını da etkiliyor.  Bu konuda bilgi sahibi olmanız durumunda ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanma şansınız da olacaktır.

  • Uygun Fiyat

Elbette dikkat edilmesi gereken hususlar bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda en düşük bütçe ile en şık tasarımı satın almak isteyeceksiniz. İşte bu durumda çok uzun bir araştırma yapmanıza hiç gerek yok. Çünkü tektaş yüzük dendiğinde ilk akla gelen platform Altınbaş internet sitesi oluyor. Bu sitede minimum bütçe ile satın alınabilecek en özel tektaş yüzük modellerini oldukça geniş bir model seçeneği yelpazesi eşliğinde bulabilirsiniz.