Kapat

Aknefloks yüzde ne kadar kalmalı

Anasayfa
Sağlık Aknefloks yüzde ne kadar kalmalı

Yüzde ve cildin bazı bölümlerinde bakteriyel enfeksiyonlara bağlı olarak oluşan akne benzeri oluşumlar için aknefloks gibi kremler kullanılmalıdır. Aknefloks yüzde ne kadar kalmalı, kullanırken nelere dikkat edilir, işe yarar mı, sivilce izi için kullanılır mı cevap vermeye çalışacağım.

Ciltteki deri döküntüleri, akneler, sivilceler, kabarıklıklar için krem veya başka bir ilaç kullanmadan önce sorunun ne olduğunun bir dermatolog tarafından tespit edilmesi gerekir. Fiziki muayene ile hastalığın sebebi anlaşılamazsa deri örneği patoloji laboratuvarında incelenerek bir sonuca varılır.

Hastaların doktora görünmeden Aknefloks gibi kremleri kullanmaları istenmeyen sonuçlara yol açabilir veya cilt sorunlarına çare olmayabilir.

Aknefloks ne kremidir

Aknefloks etken maddesi nadifloksasin olan ve bakteri temizleme etkisi olan bir akne kremidir.İltihaplı akneler, sivilceler ve yüzeysel deri iltihaplanmaları için kullanılır. Deriye haricen sürülen bir kremdir. Mikropların yol açtığı deri enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Aknefloks nereye sürülür

aknefloks akne veya iltihaplı deriyi kapsayacak şekilde ince bir tabaka olarak sürülür. Ağız,dudak, burun ve göz bölgesi hariç vücudun diğer bölgelerinde kullanılabilir. Krem ağız yoluyla alınmaz, yanlışlıkla yutulursa midenin yıkanması gerekebilir.

Aknefloks bir pamuk yardımıyla cilde sürülür ve krem sürüldükten sonra eller yıkanır. Krem yanlışlıkla göz veya ağıza sürüldüyse yıkanmalıdır.

Aknefloks yüzde ne kadar kalmalı

Aknefloks günde iki kere kullanılır ve tedavi kremi her gün kullanmak kaydı ile 8 haftada tamamlanır. İltihabın durumuna göre kremin yüzde ne kadar kalacağı ve ne kadar süre ile kullanılacağı doktor tarafından belirlenir.

Aknefloksu cilde sürmeden önce cildi temizlemiş olmak gerekir. Krem ince bir tabaka halinde enfeksiyon olan bölgeye sürülür ve yarım saat-bir saat bekletilir. Kremin yüzde veya ciltte ne kadar süre kalacağı doktora sorulmalıdır. Ciltte krem var iken başkasınınveya kendi uzuvları ile temas etmemek gerekir.

Krem sürdükten sonra kaşıntı, tahriş veya kızarıklık oluyorsa kullanım kesilmeli ve doktora gidilmelidir.

Aknefloks krem işe yararmı

Nadifloksasin etken maddesi Propionibacterium acnes ve Staphylococcus epidennidis de dahil olmak üzere, aerobik Gram-pozitif. aerobik Gram-negatif ve anaerobik bakterilere karşı geniş bir antibakteriyel etkinlik spektrumıına sahip sentetik bir bakterisidal kinolondur.

Nadifloksasin, metisiline dirençli Staphylococcus aureus’a (MRSA) karşı. metisi| Staphylococcus aureus ’a (MS S A) karşı olanla benzer güçte yüksek bir antibakter göstermiştir.

Aknefloks krem yukarıda sayılan mikropların yol açtığı deri iltihabı veya akneleri tedavi eder. Sorunun sebebi başka ise (likenler veya bağışıklık sisteminin cilde saldırması gibi farklı sorunlar) aknefloks çare olmayabilir.

Aknefloks sivilce izi için kullanılır mı

Doktorun hastayı muayene edip buna karar vermesi gerekir. Aknefloks bakteriyel enfeksiyonlarda tedavi edicidir, hormonal nedenlerle veya cildin yağ-nem dengesinin bozulması neticesinde oluşan sivilceler için etkili olmayabilir.

Aknefloks yan etkileri

Aknefloks kaşıntı, kabartı, cilt kuruluğu, tahriş, ciltte sıcaklık hissi, deri renginde açılma gibi yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu yan etkiler görülürse veya alerji yaparsa kremi kullanmayı kesip doktora danışılmalıdır.

Aknefloks reçetesiz alınır mı

Aknefloks reçete ile satılan ilaçlardır. Doktor reçete ettiğinde ücretin bir kısmını SGK karşılamaktadır. Bu tür ilaçları bazı eczaneler reçete olmaksızın da satsalar da doktor bilgisi olmadan bu tür ilaçları kullanmak doğru değildir.

Aknefloks muadili

Aknefloks krem ile benzer sorunlar yaşayanlara Benzalin, Clinoper, Magnis, Nabifeks, Nadacne ve Nadixa gibi ilaçlar reçete edilmektedir. Bu ilaçların Aknefloks muadili olup olamayacağına doktorunuz veya eczacınız karar vermelidir.

Aknefloks krem fiyatı

%1 30 gr krem Aknefloks krem 2018 yılında 28.24 TL’den satılmaktadır. Doktor reçeteye yazdığında ödenecek miktar düşmektedir.