Kapat

Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır

Anasayfa
Genel Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır
Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır

Bankada yatırım hesabınız var ise pek aktif olarak kullanmasanız dahi senede bir kere banka ile mutabakat yapmanız gerekir. Bu mutabakatın yapılması mecburidir. Bu mecburiyet “III-37.1 sayılı Yatırım Hizmetleri Ve Faaliyetleri İle Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”in 68.maddesinden kaynaklanmaktadır.

Bu makalede Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır anlatılacaktır. Mutabakat işlemleri diğer bankalarla da benzerlik göstereceğinden Ziraat Bankası,Halkbank, İşbankası, Finansbank, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve İNG Bank müşterileri de bu makaleden faydalanabilirler.

Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır ?

Mutabakatı internet şubesinden veya şubeye gidip dilekçe vererek yapabilirsiniz. İnternet şubesinden yapmak daha kolaydır. Bankadaki bilgilere mutabık değilseniz banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank internet şubesinden mutabakat işlemi nasıl yapılır ?

Mutabakatı yapmak için her zamanki gibi internet şubesine giriniz. Menüde Yatırım İşlemleri alt menüsünün seçenekleri gösterildiğinde en altta “Mutabakat İşlemi” yazısını göreceksiniz, oraya tıklayınız.

Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır

Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Hesap numarası ve şubenin yazılı olduğu satırı inceleyiniz. Buradaki sayılarla mutabıksanız ortada “Mutabıkım” yazan yere hiç dokunmayarak en alttaki bilgilendirme yazısının yanındaki kutucuğa tik atıp “Onay” yazan yere tıklayınız.

Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır

Aşağıdaki gibi ekran gelecektir. Böylece mutabakat yapmış oldunuz.

Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır

Eğer size sunulan verilerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız “Mutabık değilim”i seçiniz. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Verilere mutabık olmadığınız zaman banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank mutabakat işlemi nasıl yapılır

Mutabakatı internet şubesinden yapamıyorsanız bankaya yazılı dilekçe vermeniz gerekir.

Mutabakat yapılmazsa ne olur ?

III-37.1 sayılı Yatırım Hizmetleri Ve Faaliyetleri İle Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ’i okuyarak bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Süresinde mutabakat yapmazsanız muhtemelen bankanız sizi arayarak mutabakata çağıracaktır. Mutabakat işlemlerini ihmal ederseniz, daha önce banka kaynaklı bir yanlışlık olsa dahi sonradan buna itiraz edemezsiniz. Ayrıca bu işlemin hukuki yükümlülüğü de sizde kalır.