Kapat

Samsung Galaxy j7 prime PUBG kasma sorunu

Anasayfa
Oyun Samsung Galaxy j7 prime PUBG kasma sorunu
Samsung Galaxy j7 prime pubg kasma sorunu4

J7 prime PUBG kaldırır mı, evet kaldırır ama doğru ayarları yapmak koşuluyla. Samsung Galaxy J7 Prime PUBG kasma sorunu yaşıyorsanız aşağıda resimlerle anlatılan adımları uygulayınız.

J7 Prime PUBG kasıyor

Açık konuşmak gerekirse J7 Prime PUBG kasıyor. Çünkü çok oyunculu bir oyun ve genellikle telefonda aynı anda başka sistemlerde işlevlerini icra ediyorlar. Dolayısıyla PUBG mobile oyununda kasma sorunu oluyor. Kasmanın bir sebebi de oyunu 1080p ve 60FPS ayarları ile oynamaya çalışmak. Telefonun güç tasarrufu yapmasını sağlayarak ve oyunun çözünürlüğünü azaltarak kasma olmaksızın J7 prime PUBG mobile oynanabilmektedir.

Samsung Galaxy J7 Prime PUBG kasma sorunu çözümü

Samsung Galaxy J7 Prime’nin kasma sorununa farklı şekillerde çözümler mevcut. Biz ise bu soruna evinizde oturduğunuz yerde servise gitmeden çözme fırsatını veriyoruz , J7 Prime modeli Samsung tarafından standart olarak ayarlandığı için biraz kişiselleştirip , sade ve basit bir işlemle eski performansına döndürebilirsiniz !

J7 Prime telefonunuzu bu yöntemle yaptıktan sonra eğer sorununuz devam ediyorsa bir yetkili servise gitmenizi tavsiye ederiz.

İlk Olarak J7 Prime telefonunuzun güç tasarruf modunu kapatın.

Samsung Galaxy j7 prime pubg kasma sorunu4

Daha sonra ise Galaxy Apps uygulamasına giriş yapınız.

Samsung Galaxy j7 prime pubg kasma sorunu4

 

Galaxy Apps programına giriş yaptıktan sonra arama kısmına ”Game Launcher” olarak aratıp, uygulama varsa eğer giriş yapıp yoksa eğer indirip giriş yapınız.

Samsung Galaxy j7 prime pubg kasma sorunu4

 

 

Game Launcher uygulamasına giriş yaptıktan sonra hemen aşağısında bulunan ”Oyun srsnda güç tsrrfu yap” bölümüne tıklayıp uygulamanın detaylarına giriniz.

Samsung Galaxy j7 prime pubg kasma sorunu4

 

 

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ”Güç tasarrufu – Çözünürlük Düşük , Kare hızı 60 FPS” seçeneğini işaretleyerek uygulamayı kaydettikten sonra kapatın ve oyununuzu tekrar deneyiniz. J7 prime oyunlarda kasma sorunu bu şekilde çözüme kavuşmaktadır.