Kapat

Telefonda beni engelleyen kişinin engellemesini kaldırma

Anasayfa
Genel Telefonda beni engelleyen kişinin engellemesini kaldırma
Telefonda beni engelleyen kişinin engellemesini kaldırma

Akıllı telefonlardaki numara engelleme fonksiyonları genellikle reklam veya dolandırıcılık amaçlı aramaları veya spam mesajları engellemek için geliştirilmiştir. Bununla birlikte bir süre birinin sizi aramasını istemiyorsanız, (darıldığınız bir arkadaş veya ısrarcı eski sevgili) o kişiyi telefondan veya telefonda numara engelleme özelliği yok ise uygulama yardımıyla engelleyebiliyorsunuz.

Bazen de engellenen taraf siz olabiliyorsunuz. Bazı durumlarda biri sizi engellese de ona ulaşmanız gerekebilir. Mesela o kişiye aciliyet gerektiren bir haber vermek isteyebilirsiniz veya pişmanlığınızı beyan edip son bir şans daha vermek için o kişinin engellemesini kaldırmak isteyebilirsiniz.

Telefonlardaki NFC özelliği telefonlar yakın mesafede iken karşıdaki kişinin bazı programlarını kullanmanızı, bazı uygulamalarını kullanabilmenizi sağlıyor. Sizi engelleyen bir kişi ile kalabalık bir yerde yan masalarda bulunmanız halinde NFC yardımıyla karşıdaki telefona bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Ama maalesef ayarlar bölümüne girip numara engellemeyi kaldırabilecek kadar ileri gidemezsiniz. Bu yüzden bu yöntemi denemeyin.

İnsanlar birini telefondan engellediğinde telefonun diğer uygulamalarından da engellediklerini düşünüyorlar. Ama bu doğru değil. Örneğin sizi arama engelleme şeklinde engelleyen bir kişi gizli numaradan aramanıza veya numaranızı gizlemeden mesaj atmanıza mani olamaz. Bu şekilde o kişiye ulaşabilirsiniz.

Sizi hem mesaj engelleme hem de gizli numara engelleme ile engellediyse ona whatsapp’tan ulaşabilirsiniz. Veya sadece Whataspp’tan engellediyse onu normal şekilde arayabilirsiniz. Kısacası sizin numaranızı engelleyen kişi diğer uygulama ve platformlardan da engellemek zorundadır.

Eğer sizi her yerden de engellediyse başka bir hat alırsınız veya kulübeden ararsınız. Telefonların çoğunda rehberde kayıtlı olmayan numaraları engelleme seçeneği yok. Bu sadece bazı uygulamalar yardımıyla yapılıyor. Bu yüzden arkadaşınızın numarasından, yeni hattan aradığınızda sizi engellemesi zor. Ancak yine de bunu başarabilir.

Telefonda beni engelleyen kişinin engellemesini kaldırma

Bunu yapmak için sadece iki yolunuz vardır. Birincisi o telefona ulaşıp siz kendiniz engeli kaldırmak. Gerçi bunun için onun telefonunu izinsiz kullanmanız gerekir ve bir süre sonra sizi gene engelleyecektir.

İkincisi o kişinin telefonuna casus yazılım yüklenmesini sağlamak. Bunu birine yaptırdığınız fake bir uygulamaya gizlenmiş bir programı indirmesini sağlayabilirsiniz. O programı indirdiği zaman aynı time viewer gibi zaman zaman onun telefonuna bağlanıp ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu başınızı belaya sokacak bir yöntem olduğu için tavsiye etmiyorum.

Özetle; Telefonda beni engelleyen kişinin engellemesini kaldırma konusunda tatlı dille rica etmek dışında mantıklı bir yöntem bulunmamaktadır.