Kapat

Okeanos Portekizce Türkçe Çeviri

Anasayfa
Genel Okeanos Portekizce Türkçe Çeviri
portekizce çeviri

Portekizce, dünyada yaygın olarak kullanılan bir dildir. Başta Portekiz ve Brezilya olmak üzere, Portekizce konuşulan bölgelerle iletişimde Portekizce çeviri hizmeti kullanılır. Türkiye’de en çok kullanılan Portekizce Türkçe çeviri alanları, siyasi, ticari, eğitim, sağlık, kültür olarak sayılabilir.

Tüm dünyada 250 milyondan fazla kişinin konuştuğu Portekizce, en çok konuşulan altıncı dildir. Latin Amerika ülkeleri arasında İspanyolcadan sonra en çok kullanılan dildir. Bölgede nüfusun yüzde 30’undan fazlası Portekizce konuşulur. Güney Amerika’da ise bu oran yüzde 50’lere çıkar.

Portekizce Türkçe Çeviri

Portekizce, başta Portekiz ve Brezilya başta olmak üzere dokuz ülkenin resmi dilidir. İspanyolca ile çok benzer bir dil olsa da sesler daha fazladır. Portekiz ve Brezilya’da konuşulan Portekizce şive açısından birbirinden farklılıklar gösterir. Şiveler arası farklılık, Portekizce Türkçe sözlü çevirilere yansıyabilir. Sözlü çeviri hizmetinde kaynak ülke belirleyici olabilir. Brezilya ile olan ilişkiler son dönemde artmakla birlikte, Portekizce ihtiyacı daha çok Portekiz ile olan ilişkiler kapsamında yürümektedir.

Portekiz ile Türkiye ilişkileri Cumhuriyet öncesine dayanır. Son dönemde, ülkemizde hizmet veren Portekiz firmalarının sayısı artmaktadır. Bilgi teknolojileri, mühendislik, danışmanlık, elektronik gibi alanlarda çok sayıda Portekiz firması faaliyet gösterir. Buna paralel olarak Portekizce Türkçe çeviri talebinde de artış görülür. Türk firmaları da Portekiz’de işletme, turizm, taşımacılık gibi alanlarda faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu kapsamda da Portekizce çeviri gereksinimi artar.

Brezilya ile vizesiz seyahat imkanı ve Portekizli turistlerin artışı ile seyahat ve konaklama sektöründe de Portekizce Türkçe çeviri hizmeti alınmaya başlanmıştır.

Portekizce Çeviri Hizmeti

Portekizce Türkçe çeviri hizmeti veren tercüme bürolarının sayısı ihtiyacı karşılayacak düzeydedir. Gereksinimler doğrultusunda Portekizce çeviri hizmetleri resmi evraklar, ticari hizmetler, hukuki dokümanlar ve turistlere hitap eden metinler üzerine yoğunlaşır. Bunlara ek olarak, her türlü çeviri kategorisinde yeterli hizmet bulunabilir.

Çeviri talepleriniz ve  hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizi ziyaret edebilir veya  0212 221 45 21 ve 0553 910 31 32 numaralı MOBİL / WHATSAPP / TELEGRAM hattımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.