Kapat

Dünyanın En iyi MMORPG Oyunları Oyuncuların Tercih Listesi

Anasayfa
Oyun Dünyanın En iyi MMORPG Oyunları Oyuncuların Tercih Listesi

Dünyanın en iyi mmorpg oyunları en çok oyuncu kitlesine sahip, sürekli getirdiği yeniliklerle efsane olmayı başarmış oyunlardan oluşuyor. Yıllar geçse de oyuncular tarafından zevkle oynanan, her geçen yıl oyuncu kitlesini katlayan oyunlardan bahsediyoruz. MMORPG tadını yoğun bir kitleyle yaşamak isteyen oyuncular için oluşturduğumuz listede zevk almak kaçınılmaz olacak. PVP ve PVE ikilisinin heyecan verici serüveni sayesinde bilgisayarın başından kalkmak istemeyebilirsiniz. Oyuncular tarafından zevkle oynanan dünyanın en iyi mmorpg oyunlarında yeni arkadaşlıklar edinerek oyun deneyiminiz çok daha akıcı hal alacaktır.

dünyanın en iyi mmorpg oyunları

İşte Dünyanın En iyi MMORPG Oyunları

1-World of Warcraft

World of Warcraft, Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen bir MMORPG, yani devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. 2004 yılından bu yana oldukça yüksek oyuncu kitlesine sahip oyun mmorpg oyunların atası olarak görülmektedir. Bu zaman kadar yayınlanan tüm mmorpg oyunlar world of warcraftan esinlenmiştir. Oyun dünya çapınca tüm oyuncular tarafından bilinmekle kalmayıp sinema filmi bile çıkmıştır. Oynamayan oyuncuların kesinlikle oynayıp denemesi gereken türde bir mmorpgdir.

2-Guild Wars 2

Guild Wars 2, ArenaNet tarafından tarafından geliştirilmiş olan bir MMORPG oyunudur. Guild Wars serisinin devamı niteliğinde olan oyun ilk olarak 27 Mart 2007’de duyurulmuş, 28 Ağustos 2012’de resmi olarak yayımlanmıştır.

3-The Elder Scrolls Online

Elder Scrolls Online kitlesel çok oyunculu rol yapma oyunu ZeniMax Online Studios tarafından geliştirildi. Microsoft Windows için 4 Nisan 2014’te yayınlandı, OS X ve Steam üzerinde ise 17 Temmuz 2014’te yayınlandı.

4-TERA

En Masse Entertainment’in geliştirdiği TERA Online piyasada yer alan en kaliteli MMORPG oyunlarından birisi. 5 Mayısta Steam’e de uğrayan yapım kısa sürede rekor kırmayı başardı.

En Masse Entertainment TERA Online için bir takım istatistikler yayınladı. Buna göre TERA, şu an itibariyle Steam’de en çok oynanan MMORPG oyunu olarak göze çarpıyor. TERA’yı izleyen rakipleri ise sırasıyla Neverwinter, RIFT, Archeage ve Elder Scrolls Online. Başarı sadece MMORPG alanında değil. TERA yayınlanan verilere göre Steam’de en çok oynanan 10 free-to-play oyun arasında yerini aldı bile.

5-Black Desert Online

Non-Target oynanış sistemi ile oyunculara yeni nesil bir MMORPG olduğunu sonuna kadar hissettiriyor ve oldukça aksiyonlu bir oyun sunuyor. Sıkıcı oynanış biçiminden sıyrılıp oldukça kaliteli kaçış ve saldırı mekanikleri bulunduruyor. Ayrıca bu sistemi muazzam grafikler ve çizimler ile harmanlayınca, ortaya oynanışsal yönden bir şaheser çıkıyor.

6-EVE Online

EVE Online, CCP Games firması tarafından yapılmış bir video oyunudur. Bilim kurgu ortamında, oyuncuların yönlendirdiği zorlu bir dünyada geçen devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur.

7-Final Fantasy XIV

Dungeon Finder ve yeni PvP bölgeleri, üç adet yeni sınıf ve oyuna yeni gelen FATE sistemi, gerçekten göz dolduruyor. FATE sistemi enteresan, Guild Wars 2’de bunun bir benzeri var. Dünyanın çevresinde tamamen tesadüfen gelişen olayları size görev şeklinde vererek oyunun içerisinde interaksiyonu epey arttıran bir sistem.

Özellikle bir yerden sonra monotonlaşan MMORPG görev yapısını kıran ve heyecanı devam ettiren bir eklenti olmuş FATE sistemi.

8-Secret World Legends

The Secret World’te gerçek dünyadan kesitler görebilirsiniz. İngiltere’nin bir çok şehri günümüz Mısır’ının büyük bir kısmı, New York ve bir çok şehir geniş kapsamlı şekilde dizayn edilmiştir. Oyuncular The Secret World dünyasında gerçek dünyada dolaşır gibi gezinmekte özgürdür ama The Secret World dünyasında şehirlerde gezinirken bir çok mitolojik, efsanevi canlıya ve devasa bosslara rastlayacağınızı unutmayın.

9-Star Wars: The Old Republic

Star Wars: Old Republic’e ilk girdiğimizde bizi gerçekten güzel bir sinematik karşılıyor. Oyun çıkmadan önce de izlediğimiz sinematik bugüne kadar izlediğimiz sinematikler arasında hatrı sayılır bir yere sahip. Blizzard’ın kalitesine oldukça yakın diyebiliriz. Sinematiklerden sonra karşımıza taraf seçeneği geliyor. Sith’ler mi yoksa Jedi’lar mı?

türkçe-mmorpg-2018

İki tarafın da birbirine eşdeğer olan ırk ve sınıfları mevcut. Irklar arasında Chiss, Cyborg, Human, Miraluka, Mirialan, Rattataki, Sith Pureblood, Twi’lek ve Zabrak’lar gibi çeşitli farklı ırklar mevcut. Sınıflarımız arasında ise tabi ki Jedi Knight, Jedi Consular, Trooper, Smuggler, Sith Warrior, Sith Inquisitor, Bounty Hunter, Imperial Agent bulunuyor.

10-The Lord of the Rings Online

The Lord of the Rings Online Microsoft Windows için yapılmış bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu oyunudur. Fantastik bir evren olan J. R. R. Tolkien’in Orta Dünya’sında geçer. Gerek kitapları, gerek film ve oyunlarıyla herkesin yakından tanıdığı bir dünya Yüzüklerin Efendisi’nin Orta Dünya’sı. Tolkien tarafından büyük emeklerle yaratılmış bir kitaba dayanıyor hepsi, ama genelde kitaptan uyarlama filmleriyle tanındı bu efsane. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ardından çok sayıda video oyunu da geldi, ama bir çoğu Tolkien’in kemiklerini sızlattı. Tabii böyle bir kaynağın MMORPG oyunu halini almaması da garip olurdu. Uzun zaman üzerinde çalışıldıktan sonra 2007 yılında Lord of the Rings Online da çıktı. Getirdikleriyle kısa sürede çok beğenildi, birçok site ve dergi tarafından 2007 yılının en iyi MMORPG’si ünvanına layık bile görüldü. 10 Eylül 2010 itibariyle Free2Play oynanışa geçti.

Dünyanın en iyi mmorpg oyunları listesinde görmek istediğiniz, atladığımız oyunları bizlerle yorum alanından paylaşabilirsiniz. Dünyanın en iyi mmorpg oyunları tamamen oyuncu kitlesine ve oyun kalitesi göze alınarak bir araya getirilmiştir.