Kapat

LOL Taşıyıcı Herolar | En İyi Karakter Sıralaması

Anasayfa
Oyun LOL Taşıyıcı Herolar | En İyi Karakter Sıralaması

LOL taşıyıcı herolar alarak dereceli oyunları kolayca kazanabilirsiniz. League of Legends online oyununda oyuncuların tercih edebileceği birçok şampiyon bulunuyor. Her koridorun oynaması gerektiği belli başlı şampiyonlar mevcut.

Önreğin; alt koridorda adc rolünde vayne, kalista, orta koridorda (mid), fizz, ahri, üst koridorda (solo), darius, rengar, ormanda (jungle), rengar, leesin gibi karakterler oynanıyor.

Oyuncular Neden Taşıyıcı Herolar Tercih Ediyor ?

LOL taşıyıcı herolar, hızlı lig atlamak için tercih sebebi oluyor. Bu şekilde gümüş liginden altın ligine veya üst liglere daha hızlı bir şekilde çıkılabilmesi mümkün olabiliyor. LOL taşıyıcı herolar oyunu kolay bir şekilde kontrol altına almanızı sağlar. Kendine 1 hero belirleyip, sürekli o heroyu oynayarak lig atlayan oyunculara denk gelmişsinizdir. Üst koridorda sürekli Riven veya orta koridorda (mid) sürekli Katarina oynayarak hızlı lig atlama eylemini gerçekleştiren oyunculardan bahsediyoruz.

Oyun Taşıyan Herolar Kavramı Ne Kadar Doğrudur ?

League of Legends oynayan çoğu oyuncu tek başına taşıyabilecek herolar, lol taşıyıcı herolar, lol oyun taşıyan herolar, lol derecelide oyun taşıyacak herolar, lol hero önerileri, lol en iyi hero sıralaması, lol en güçlü hero, lol en iyi karakter listesi gibi sorunsallara yanıt arıyorlar.

lol-lig-atlama-kume-atlama-2-lig-atlama

Oyun taşıyan herolar kavramı aslında kulağa çok mantıksız geliyor. Çünkü oyunu herolar taşımaz, oyuncu taşır. Bu makalede LOL’de dereceli oyunları taşımak adına iyi bir hero seçimi yapmanız gerektiğini belirtiyoruz. En güçlü hero, en iyi hero veya en iyi karakter gibi terimlerin belirli bir karşılığı aslında yoktur.

LOL Taşıyıcı Herolar Her Güncellemede Değişkenlik Gösterebilir

Çünkü League of Legends oyunu belirli aralıklarla aldığı güncellemeler neticesinde dengeleri değiştiriyor. Bazı heroların gücüne güç katarken, bazılarının da böcek gibi ezilmesini sağlayacak yeniliklere imza atabiliyor.

LOL taşıyıcı herolar

İşte Bronzdan Çıkmanızı Kolaylaştıracak LOL Taşıyıcı Herolar Listesi

En Güçlü Orta Koridor (Mid) Heroları

1-Katarina

Mobilitesi yüksek ve mana gerektirmeyen bir hero olması sebebiyle orta koridorda en çok seçilen şampiyonlardan biridir. Yan koridorlara destek olarak oyunun gidişatını değiştirmesi mümkün olabiliyor. Özellikle takım savaşlarında alan etkili hasarı ile oldukça iş yapan şampiyonlardan bir tanesidir. Yüksek hasarı sayesinde rakip takıma korkulu anlar yaşatabilirsiniz.

2-Yasuo

Kanser herolardan bir tanesi olan Yasuo emin ellerde terör estirebiliyor. Eğer gerçekten yasuoya hakim olursanız taşıyamayacağınız oyun yok.

3-Zed

LOL’de en iyi herolardan biri olan zed yüksek hasarı ile birlikte tam bir suikastçıdır. Mana harcaması olmayan bu şampiyona hakim olduğunuzda oyunu taşımanız kaçınılmazdır. Özellikle rakip takımın saldırı gücü taşıyıcısını aradan çıkarmakta üstüne yoktur.

4-Malzahar

Güçlü ultisi ile rakiplerin korkulu rüyası olan malzahar yüksek büyü gücü sayesinde koridorundaki rakipleri kolayca alt edebiliyor. Ultisi ile birlikte rakip takımdan bir kişiyi etkisiz hale getirip oyunu kazandırabilirsiniz.

5-Talon

Suikastçı şampiyonlardan olan talon yüksek hasarı ile birlikte emin ellerde rakibe kan kusturabilir. Ultisinin verdiği görünmezlik ve alan etkili hasarı oldukça etkilidir.

6-Fizz

Alan etkili ultisi ve mobil yetenekleriyle suikastçılar arasında yerini alan fizz oldukça güçlü bir şampiyondur.

7-Diana

Yüksek hasarı ve rakibi bir anda haritadan silen yetenekleriyle yine orta koridorda en çok seçilen taşıyıcı herolar arasında yer almaktadır.

En Güçlü Üst Koridor (Top) Heroları

1-Fiora

Yüksek hasarı ve kastığı zaman durdurulamayan bir hale gelen fiora üst koridorda en çok tercih edilen en iyi herolar arasında yer alıyor.

2-Gangplank

Ustasının ellerinde oyunun seyrini değiştirebilecek bir herodur.

3-Riven

En iyi herolar arasında yer alan riven, belki de oyuncuların üst koridorda en çok tercih ettiği şampiyon bile olabilir. Mana kullanımının olmayışı ve yeteneklerinin getirdiği mobil kullanılabilirlikle oldukça güçlü bir herodur.

4-Yasuo

Kanser herolardan bir tanesi olan Yasuo emin ellerde terör estirebiliyor. Eğer gerçekten yasuoya hakim olursanız taşıyamayacağınız oyun yok.

5-Jayce

Yüksek hasarı ve yeteneklerinin hem uzakçı hem de yakıncı olarak kullanılmasıyla tam bir katliamcıdır.

6-Darius

Hem tank hem yok edici ! Ustasının ellerinde kan gövdeyi götürecektir.

7-Akali

Oyun taşımak isteyen oyuncuların tercih ettiği oldukça güçlü bir herodur.

En Güçlü Orman (Jungle) Heroları

1-Kha’Zix

Ormanın kralı, o bir suikastçı, o bir katliamcı !

2-Kayn

Gölgelerin efendisi olan kayn en güçlü orman herolarından biridir. Kesinlikle orman oynayan oyuncular tercih ettiğine pişman olmayacaktır.

3-Lee Sin

Oyuna ne kadar güncelleme gelirse gelsin gücünden asla ödün vermeyen ormancı herosudur. Usta ellerde oyunun gidişatını değiştirebilir.

4-Rammus

Sağa sola hızla ilerleyip, yakaladığı rakipleri kışkırtıp yok eden tank ormancı herosudur.

5-Warwick

Kan kokusu alıyorum ! Yetenekleriyle oyunda canı alan rakiplere doğru son sürat koşabilen warwick oldukça sıkıntı veren bir herodur.

6-Evelynn

Görünmezliği ve yüksek hasarı sayesinde oyunculara sıkıntı dolu anlar yaşatır.

7-Jarvan

Belli bir mesafeyi yetenekleri sayesinde kat edebilen Jarvan ormancı rolünün en güçlü heroları arasında yer alıyor.

En Güçlü Saldırı Gücü Taşıyıcısı (Adc) Heroları

1-Vayne

Yüksek hasarı ile durdurulamayan bir herodur.

2-Twitch

Takımlar kıyasıya mücadele verirken, görünmez yeteneği sayesinde sinsice savaşa katılan twitch adete ortalı bir anda eriten terminatör konumunda bir herodur.

3-Tristana

En çok tercih edilen adc heroları arasında yer alan tristana kaçış potansiyeli ve uzun menziliyle oldukça sıkıntı yaratabiliyor.

4-Draven

Yüksek hasarı sayesinde rakibi yok eden bir adcdir.

5-Kalista

Oldukça güçlü olan kalista usta ellerde oyunun çizgisini belirleyebilir.

6-Jinx

Yüksek hasar ve rakip kestiğinizde hızlı hareket etmesiyle tercih edilen güçlü bir adcdir.

7-Lucian

Mobil ve yüksek hasara sahip olan bir adcdir. Oynamaya alıştığınız taktirde çeşitli item kombinasyonlarıyla oyunun gidişatını değiştirebilirsiniz.

En Güçlü Destek (Support) Heroları

1-Lulu

Kalkan yetenekleri sayesinde takım arkadaşlarının ölmesine izin vermez.

2-Janna

Kalkan ve can yenileme özellikleriyle oldukça tercih edilen bir supporttur.

3-Rakan

Oyana buyana atlayıp zıplayan rakiplere korku dolu dakikalar yaratan eğlenceli bir supporttur.

4-Karma

Bir adc daha başka ne isteyebilir ki ? Kalkan, hız, hasar veren bir support.

5-Leona

Tank oluşu ve sersemletme yetenekleriyle rakip takımın korkulu rüyası olabilirsiniz.

6-Blitzcrank

Kendine çekme yeteneği olan blitzcrankı görenler kaçacak delik arayacaktır.

7-Thresh

Yetenekleriyle akıl oyunları yapabileceğiniz ve takım arkadaşlarınızı ölümden kurtarabileceğiniz bir supporttur.