Kapat

Collagen forte premium ne kadar süre kullanılmalı?

Anasayfa
Güzellik ve Bakım Collagen forte premium ne kadar süre kullanılmalı?
Collagen forte premium ne kadar süre kullanılmalı

Collagen forte premium ürünü paketi üzerinde ne kadar süre kullanılmalı bilgisi yazmaz, çünkü kullanıcıların ihtiyaç derecesi ve kullanım amacı farklıdır.

Kolajen üretimi ve kalitesi yaş ilerledikçe düşmektedir. 25 yaşından itibaren vücutta kolajen açığı oluşmakta ve bu açığın yaklaşık %30’u kolaje takviyeleri ile karşılanabilmektedir.

25 yaşından itibaren her sene vücuttaki kolajen açığı %1 civarı artmaktadır. Nispeten genç yaşta iseniz bu açığı daha kısa sürede telefi etmeniz mümkündür.

Kadınlarda menopoz sonrası her sene kolajen aşığı %5 civarı artmaktadır. Bu sebeple menopoza girmiş bir kadın iseniz Collagen forte Premium ürününü zaman zaman ara vermek suretiyle devamlı olarak kullanmanız gerekmektedir.

Eğer Collagen forte Premium ürününü diz ameliyatı gibi sebeplerle kullanıyorsanız sağlığınıza kavuşana kadar kullanırsınız.

Collagen forte premium ne kadar süre kullanılmalı?

Ürünü satanlar Collagen forte Premium kolajen takviyesini yaklaşık 3-4 ay kullanılmasını tavsiye etmektedir. Bu süreden sonra ihtiyaç devam ederse 1 ay ara verilip yeniden 3-4 ay kullanılabilmektedir.

Eğer 40 yaşın altında iseniz Collagen forte Premium ürününü bu kadar uzun süre kullanmaya gerek kalmayabilir. Çünkü yoğun bir kolajen takviyesi ihtiyacınız olmayacaktır.

40’lı yaşlardan itibaren özellikle de kadınlarda cilt güzelliği ve kemik, eklem sağlığı için kolajen takviyesi kullanım süresi daha uzun olacaktır.

Kolajen takviyelerini ara vermeden uzun süreli kullanmanın önündeki engel bu tür ürünlerin uzun süreli kullanımda böbrek ve karaciğer gibi organları yıpratıp ömürlerini kısaltmasıdır.

Bu yüzden takviye ürünlerini, sağlığa olan yarar ve zararlarını iyi hesap ederek kullanmak gerekmektedir.

Genel olarak Collagen forte Premium ürünü için tavsiye edilen kullanım süresi 3-4 ay olmakla birlikte daha doğru bilgi için doktorunuza danışınız.

İLGİLİ YAZILAR:

Eklemler için en iyi kolajen markası

Cilt için en iyi kolajen markası