Kapat

Hirudoid forte krem göz altına sürülür mü ?

Anasayfa
Güzellik ve Bakım Hirudoid forte krem göz altına sürülür mü ?
Hirudoid forte krem göz altına sürülür mü

Göz altında morluk veya torba oluşması oldukça yaygın bir sorun olup estetik açıdan oldukça kötü  görünen bu sorunun çözümü için halk arasında denenip fayda görüldüğü söylenen bazı yöntemler vardır.

Bu yöntemlerden birisi göz altına hemoroid kremi sürmektir. Kulağa garip gelse de işe yaradığı söylenen bu yöntemin temel mantığı şudur:

Hemoroid kremleri damar küçültücü ve doku büzücü özelliktedirler. Bazıları da yatıştırıcı etkilidir. Göz altındaki kılcal damarların büzülmesi, içlerindeki inflamasyonun azaltılmasına ve göz altındaki mor görüntünün azaltılmasına katkı yapmaktadır.

Uzmanlar ise göz altına hemoroid kremi sürülmemesi gerektiği hususunda görüş beyan etmektedirler.

Göz altına sürülen hemoroid kremlerinden birisi de Hirudoid forte kremdir. (Her hemoroid kremi göz altına sürülmez)

Bu makalede Hirudoid forte krem göz altına sürülürse faydası olur mu, bunun olası riskleri nelerdir, uzmanlar neden sürmeyin diyor, insanlar neden uzmanları dinlemeyip göz altına hemoroid kremi sürüyor, gibi konularda bilgi vereceğiz.

Hirudoid forte krem göz altına sürülür mü ?

Göz altı morlukları için Hirudoid forte krem kullananlar bulunmakta ve bunlardan bazıları bundan olumlu sonuç aldığını beyan etmekte, bazıları ise şe yaramadığını beyan etmektedir.

Hirudoid forte krem göz altı morluklarına neden olumlu etki eder?

Hirudoid forte krem damar içinde pıhtı birikmesini engelleyen, pıhtıyı eriten bir etkiye sahiptir. Göz altı morluğu denilen sorun bu bölgedeki derinin incelmesi ve kılcal damarların şişerek daha belirgin hale gelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla kılcal damarların hacmi azalınca mor görüntüde iyileşme sağlanmaktadır.

Hirudoid forte krem göz altı morluklarına neden olumlu etki etmez ?

Göz altı morluklarına sebep olan bir çok şey vardır ve bu sebepler ortadan kaldırılmadan sadece krem sürmek göz altı morluklarını geçirmeye yetmeyebilmektedir.

Göz altına Hirudoid forte krem kullananlardan bazılarının olumlu, bazılarının olumsuz sonuç almasının sebebi budur.

Uzmanlar neden göz altına hemoroid kremi kullanmayın diyor ?

Çünkü yüzün cilt yapısı, özellikle de göz altı bölgesi gayet hassastır ve makat için üretilen bir kremin göz altı bölgesinde kullanılması istenmeyen yan etkilere sebep olabilmektedir.

Göz altı bölgesinin derisi oldukça ince ve hassastır. Bilinçsiz olarak kullanılan her tıbbi veya kozmetik ürünün negatif etkilerinden çabuk etkilenmektedir. Bu nedenle göz altına hemoroid kremi sürülmesi halinde cilt kolaylıkla hasar görebilmektedir.

Hirudoid forte krem maksimum 10 gün kullanılabilecek bir kremdir. Kremin kullanma talimatında bu husus yazılıdır. Sürülünce göz altına iyi gelse bile 10 gün sonra krem kullanmayı bırakmak zorunda kalacağınız için göz altı morlukları geri gelecektir.

Çoğu hemoroid kremi sadece belli bir süre kullanılır. Göz altı morlukları ise devamlılığı olan bir sorundur.

Gerek hemoroid kremlerinin göz altı bölgesindeki deride hasar oluşturma riskleri, gerekse de uzun süre hemoroid kullanmanın mümkün olmaması nedeniyle uzmanlar göz altı bölgesi için Hirudoid forte krem gibi hemoroid kremlerinin kullanılmasını uygun görmemektedirler.

Hirudoid forte kremin kullanma talimatında göz altına sürülebileceği hakkında bir bilgi yer almamakta olup, kremin göze kaçırılmaması konusunda uyarı bulunmaktadır.

Hirudoid forte kremi göz altına 10 günden fazla kullansa ne olur ?

Hirudoid forte krem 10 günden fazla kullanılırsa yan etkileri belirgin şekilde görülmeye başlar. Hirudoid forte kremin başlıca yan etkisi ciltte kızarıklıktır. Hirudoid forte krem  göz altına 10 günden fazla kullanılırsa deri hasar görür ve kızarıklık, incelme ve kaşıntı gibi rahatsız edici şikayetler başlayacaktır.