Kapat

Dermatologların önerdiği sivilce kremi

Anasayfa
Güzellik ve Bakım Dermatologların önerdiği sivilce kremi
La roche posay sivilce kremi

Soru: Dermatologların önerdiği sivilce kremi hangisidir ? En iyisi en etkilisi hangisiyse onu kullanmak istiyorum.

Cevap: Sivilce oluşumuna neden olan çok sayıda sebep bulunmakta olup dermatologlar rahatsızlığın türü ve sebebine göre sivilce kremi önermektedir.

La roche posay sivilce kremi

La roche posay sivilce kremi

Bilindiği üzere yağlı ciltlerde sivilce sorunu daha sık görülmektedir. Eğer “benim cildim yağlı ve bu sebeple sürekli sivilce sorunları yaşıyorum” diyorsanız bu konuda dermatologların yaygın olarak önerdiği kremlerden birisi La Roche Posay sivilce kremidir.

La Roche Posay sivilce kremi içeriğinde niacinamide, pirokton olamin, mikro soyucu LHA ve La Roche Posay termal su bulunmaktadır:

Niacinamide: B3 vitamini olarak da bilinir. Cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur, ciltteki kızarıklıkları azaltır, cildi besler, nemli ve diri tutar.

Pirokton olamin: Hidroksamik asit türevi piroktonun etanolamin tuzudur. Kepek ve akne önleyici bir ajandır.

Mikro soyucu LHA: Ciltteki yaşlı hücrelerin çabuk temizlenmesini ve alttan taze hücreler gelmesini sağlar. Bu da ciltteki sivilce temizliğini kolaylaştırır.

 

Dermatologlar neden La Roche Posay sivilce kremini öneriyor ?

La Roche Posay ciltteki sivilcelerin temizlenmesini oldukça nazik bir şekilde cilde zarar vermeden yapmaktadır. Ayrıca sivilce önleyici etkisi de bulunmaktadır. Piyasadaki çoğu sivilce kremi ise sivilceleri yok ederken cilde zarar verebilmekte, cildi hassaslaştırmaktadır.

La Roche Posay sivilce önleme ve temizleme işlemlerini sıfıra yakın yan etki ile yaptığı için dermatologlar tarafından önerilmektedir. Üstelik bakım kremi olduğu için uzun süreli kullanılması da mümkündür.

La Roche Posay’ın alternatifi Neutrogena sivilce karşıtı kremdir.

 

Neutrogena sivilce karşıtı krem

Neutrogena sivilce karşıtı krem

Neutrogena sivilce karşıtı krem, cilt bariyerini yeni sivilce oluşumuna karşı dirençli hale getirmektedir. Başarılı bir nemlendirici olup hem kolay emilir hem de cildi gün boyu nemli ve canlı tutar.

Bu krem cildin yumuşaklığını korur, cilt tonunun eşit kalmasına yardımcı olur, ciltte temiz bir görünüm sağlar.

La Roche Posay ve Neutrogena sivilce karşıtı krem sivilce önlemede başarılı olsalar da eğer ciltte ciddi boyutta sivilcelenme var ise bunun için yeterli olamayabilirler.

Ciltteki inatçı ve yoğun sivilce oluşumları için dermatologların önerdiği sivilce kremi İmex sivilce kremidir.

 

İmex sivilce kremi

İmex sivilce kremi

Etken maddesi Tetrasiklin hidroklorür olan İmex sivilce kremi antibiyotik etkisiyle sivilceleri söndürmektedir. Reçete edildiği zaman fiyatının önemli bir kısmını SGK karşılamaktadır.

Eğer sivilceler konusunda La Roche Posay ve Neutrogena sivilce karşıtı krem yeterli olmuyorsa İmex sivilce kremini kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki üç sivilce kremi dermatologların tavsiye ettiği sivilce kremleridir. Fakat siz bunlardan da etkili bir sivilce kremi arıyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

En etkili sivilce kremi Eczane