Kapat

Uzun ve Kısa Sevgililer Günü Mesajları Romantik ve Anlamlı Sözler

Anasayfa
Genel Kültür Uzun ve Kısa Sevgililer Günü Mesajları Romantik ve Anlamlı Sözler

Uzun ve kısa sevgililer günü mesajları içerisinde, değer verdiğiniz sevdiğiniz hayatınıza anlam katan o güzide insanı mutlu etmek için birbirinden güzel sözlerden haberdar olabileceksiniz. 14 Şubat sevgililer günü dünya çapında birçok ülkede kutlanmaktadır. Dünya sevgililer gününde alışverişler artmakta, yeni güzel sözler aranmaktadır. Milyarlarca insanın bu günde sevdiği kişiye hediyeler alıp sürprizler yapması kaçınılmaz. Uzun sevgililer günü mesajları içerisinde duygulu ve anlamlı sözler bulunmaktadır. Duygu ve anlam yüklü en iyi sevgililer günü mesajlarına göz atarak, sevdiğiniz kişiyi onurlandırın.

14 Şubat Sevgililer Günü Neden Kutlanır?

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır. Uzun ve kısa sevgililer günü mesajları da bir hayli kişi tarafından aranmaktadır.

uzun ve kısa sevgililer günü mesajları

14 Şubat’ın aşk ile ilişkisi antik çağlara dayanmaktadır. Antik Yunan takvimlerinde, Ocak ayı ortası ile Şubat ayı ortasının arasında kalan zaman Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştı ve Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine adanmıştı.

Antik Roma’da 15 Şubat, bereket tanrısı Lupercus’un onuruna, Lupercalia günü olarak kutlanmaktaydı. Bu günde, Lupercus’un din adamları tanrıya keçi kurban ederlerdi. Daha sonra kafalarının üstüne koydukları bir parça keçi derisi ile Lupercus’u simgeleyerek, Roma sokaklarında koşturup, karşılaştıkları herkese dokunurlardı. Genç kızlar gönüllü olarak ileri atılır ve bereket tanrısının dokunuşundan paylarını almaya çabalarlardı. İnanışa göre bu dokunuş sayesinde doğurganlıkları kolaylaşacaktı.

Lupercalia bayramının arifesi olan 14 Şubat’ta genç erkeklerin genç kızların isimleri yazlı kura çekerek bayram boyunca ‘çift’ olma alışkanlığı vardı. 469’da Papa bu gayri-Hristiyan bayramını yasaklayarak sadece kura çekilişine izin verdi. Ancak artık kuralarda kızların değil azizlerin isimlerini yazılıydı. Uzun ve kısa sevgililer günü mesajları ile sevgilinize romantik bir mesaj çekebilirsiniz.

Uzun ve Kısa Sevgililer Günü Mesajları

+Hayatımın anlamı, bir tanem, aşkım, dünyam, her şeyim seninle beraber olduğum için, sana sarılabildiğim, sana dokunabildiğim için Allah’a binlerde şükür olsun. İyi ki seni benim karşıma çıkarıp, sevme şansını, gözlerine bakma lütfunu bana vermiş. Seninle bir sevgililer gününü daha geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyorum. Seni çok seviyorum bir tanem. Benim güzel gülüşlü sevgilim. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

+İyi ki benim olmuşsun, iyi ki sevmişim seni. Her şeyim; sevgililer günümüz kutlu olsun.

+Aldığım her nefeste ve attığım her adımda seni düşünüyorum. İyi ki varsın sevgilim. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

+Sevgililer günümüz kutlu olsun canımın içi. Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle.

+Bana olan aşkın ve sabrın için teşekkürler. Hayatımda olduğun için çok şanslıyım. Sevgililer günümüz kutlu olsun aşkım.

+Ayrılık küçük sevgileri öldürür ama büyük sevgileri güçlendirirmiş. Bizim sevgimiz hep yaşayacak ve daha da güçlenecek sevgilim. Sevgililer günümüz kutlu olsun biriciğim.

+Sevgililer öpüşürken neden gözlerini kapatır bilir misin; çünkü gözleriyle değil de kalpleriyle görmek isterler, yani hissetmek isterler. Ben de seni ruhumun derinliklerinde hissediyorum sevgilim, çünkü seni çok seviyorum. Sevgililer günümüz kutlu olsun.

+Sana dijital bir gül yolluyorum, çünkü uzaklarda elimden ancak bu kadarı geliyor, ama bil ki gerçeğini gözlerinin içine bakarak vermek isterdim ve seni sevdiğimi fısıldamak. Sevgililer Günümüz Kutlu Olsun.

+Sevgililer gününde belki yanında değilim ama dünde, bugünde, yarında yüreğin kadar yanındayım. Kendini yalnız hissettiğinde elini kalbine koy ben hep oradayım.

+Nasıl ki uzaktaki yıldız parlak gelirse insana, uzakta olduğun için tutkunum sana! Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için tutkunum sana. Sen çöllerde serap, engin denizlerde yakamoz, ormanın denizinde huzur gibisin, ışığım sensin, güneşimsin… Bil ki çok özlendin… Sevgililer günün kutlu olsun!

+Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi sensiz olmaz! Unutma ki sevmek daima beraber olmak değil, sensizken bile seninle olabilmektir… Bu sevgililer gününde yanında değilim belki ama özlemim sevgim hep seninle. Seni seviyorum!

+Seni tahmin edeceğin kadar değil, tahammül edemeyeceğin kadar çok seviyorum. Sana “Sevgilim!” diyebildiğim için kendimi çok şanslı görüyorum.

+Her şeyim! Gönlüme taht kurdun, gönlümün sultanı oldun, gece gökyüzünde parlayan yıldızım, sabah ise ruhuma doğan güneşim oldun. Sevgililer günün kutlu olsun!

+Bir tanem; senden başkası için sevgi sözcükleri basit bir kelimeden başka anlam ifade etmiyor, sana olan duygu ve hislerim inan ki kelimelerle ifade edilemiyor. “Sevgilim” diyorum, çünkü bir tek seni seviyor, sevgini kalbimde taşıyor, güne senin adınla uyanıyorum. Seni çok ama çok seviyorum, seni seviyorum çünkü seni sevmek tarifsiz bir mutluluk, eşsiz bir huzur veriyor bana… Karanlık gecelerimi aydınlatan, umutsuz yarınlarıma umut olan, bana yaşamaktan zevk aldıran, gerçek sevgiyle aşkı tattıran sensin bir tanem. Sen buğulu gözlerinle sevgi saçan, gül gibi yüzünle çiçek gibi açan, bana samimiyetle kucak açan ve sevgiyle saran sarmaşığım ve mehtaplı gecelerimde ay ışığımsın. İyi ki varsın, iyi ki aşkımsın, iyi ki dünyamdasın, seni çok seviyorum.

+Dünyada birçok insan var kimi şu anda gülüyor kimi şu anda ağlıyor. Dünyanın bütün güzelliklerini hak eden biri var ki oda şu anda mesajımı okuyor. Sevgililer günün kutlu olsun.

+Sen Allah’a dilenen dilek, göklere uzanan ellerimsin. Sen gözümden süzülen yaş, tek düşüncem, hasretimsin. Sen yaşadığım ömür, en güzel günlerimsin. Sevgililer günün kutlu olsun.

+Bazen sorarlar, “Hayatında biri var mı” diye. Hayatımda biri yok. Birinde hayatım var. Sevgililer günün kutlu olsun sevdiğim.

+Yanındayken dünyalar benim oluyor sanki. Bir anda neşe içime doluyor. Sen benim canımdan bir parça değil canımın ta kendisisin. Seni çok seviyorum bir tanecik sevgilim.

+Sen benim ruhumun ve kalbimin tek sahibisin. Seninle birlikte yaşlanabilmek tek ümidim. Seni çok ama çok seviyorum canım sevgilim. Sevgililer günümüz kutlu olsun biriciğim.

+Seni tanıdığım gün başladı aşkım ve her geçen gün artarak devam etti büyüme… Seni her gördüğümde deli gibi atan kalbime bir tek gün bile söz geçiremedim. Seni çok sevdim ve bir ömür boyu da sevmeye devam edeceğim benim bir tanecik sevgilim.

+Birbirimizi bulduğumuz an dünyanın en büyük aşk hikayesi de yazılmaya başlandı bir tanem. Küçücük ve masum ellerimiz birleştiğinde henüz aynı mahallede oynayan iki çocuktuk. Şimdi büyüdük ve kocaman aşklarımızı yaşamaya başladık. Seni çok seviyorum benim bir tanecik sevgilim.

+Aşkımı sana anlatmanın yeteceği kadar uzun kelimelerim yok, seni ne kadar çok sevdiğimi gösterecek kadar güzel bir resim yok… Seni ne kadar soluksuz seviyorum görmüyor mu gözlerin. Benim aşkımı hisset sevgilim. Sevgililer günün kutlu olsun biriciğim.

düğün-evlilik-masrafları-nelerdir

+Her canım yandığında yanımda olan ve ellerimi sımsıkı tutmaktan asla bıkmayan, beni hiçbir kara günümde yalnız bırakmayan canım sevgilim benim. Sevgililer günümüz kutlu olsun, ellerimiz bir ömür boyu birbirinden hiç ayrılmasın… Kalbimiz bir ömür boyu birbirimiz için çarpmaya devam etsin.

+Her insanın bu hayatta yaşamak için her insanın bir amacı vardır, benim amacım da sensin sevgilim. Dünyadaki en tatlı amaç ve en mükemmel amaç da zaten seni sevmektir. Aşkını bir ömür boyu saklamak üzere… Sevgililer günümüz kutlu olsun canım sevgilim.

+Seni ne kadar çok sevdiğimi ve sensiz tek nefes dahi alamayacağımı tüm dünyaya haykırmak için yanıp tutuşuyorum. Sana nasıl deli divane olduğumu tüm dünya duysun istiyorum. Senin aşkınla ruhumu ateşe vermek istiyorum canım sevgilim.

+İstediğin kadar uzaklara git asla ne ölüm ayırabilir bizi ne de kader ağlarını örebilir. Aramızdaki tek şey aşkımız olabilir. Unutma ki seni sevmekten vazgeçeceğim gün dünyanın dönmeyi durdurduğu gündür sevgilim.

+Bu dünya döndüğü sürece ve kalbim attığı müddetçe ben seni sevmeye ve senin için var olmaya devam edeceğim sevgilim. Sen nereye gidersen git sevgimi de senin peşinden sürükleyeceğim. Sen benim biriciğim.

Uzun ve kısa sevgililer günü mesajları her zaman güncelleme alacaktır. Yeni, romantik ve en güzel 14 şubat sevgililer günü mesajları derlenecek. Anlamlı ve mantıklı sevgililer günü mesajları paylaşılıp yayınlanacaktır. Diğer siteler gibi baştan savma manası olmayan mesajlara yer verilmeyecektir. Uzun ve kısa sevgililer günü mesajları konusuna sizde mesaj göndermek isterseniz, yorum alanından sevgililer günüyle ilgili mesajlarınızı göndererek konu içerisinde isminizle yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.