Kapat

Ziraat Bankası Eft iptal Etme İşlemi Kesin Çözüm

Anasayfa
Genel Kültür Ziraat Bankası Eft iptal Etme İşlemi Kesin Çözüm

Ziraat Bankası eft iptal etme işlemini müşteri hizmetlerini arayarak veyahut internet tarayıcısı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Eft iptal etme işlemini yanlış hesaba para gönderiminden dolayı yapmak isteyebilirsiniz. Bu içerikle birlikte Ziraat Bankası eft iptal etme işlemini kesin olarak gerçekleştireceksiniz. Denenmiş ve uygulanmıştır. Yaptığınız eft işlemlerini hemen iptal edebiliyorsunuz.

EFT Nedir?

EFT teriminin açılımı ‘’Elektronik Fon Transferi’’ olarak geçmektedir. Çeşitli bankalar aracılığıyla eft işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık eft işlemleri mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan kısa sürede hallediliyor. Bankaya giderekte eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz. EFT yapabilmek için hesabınızda para olması gerekiyor. Bunun dışında eft yapacağınız kişinin IBAN veya banka hesap numarası ve adı soyadı gerekiyor.

Para yatıracağınız banka, sizin bankanızdan farklı ise eft işlemi yaparsınız. Örneğin; bir arkadaşınıza acil para lazım oldu. Arkadaşınıza acil para göndermeniz gerekiyor fakat sizin kullandığınız banka Ziraat, arkadaşınızın ki İş Bankası. İşte burada eft sistemi devreye giriyor. Arkadaşınızdan gerekli bilgileri alarak eft gerçekleştirebiliyorsunuz.

EFT Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

EFT yapmadan önce bazı ayrıntıları bilmenizde fayda var.

+Hafta sonu, mesai saatleri dışında EFT yaparsanız, para karşı tarafa mesai başlangıcında gider. Cumartesi yapılan eft, pazartesi günü alıcının hesabına geçer.
+EFT işlemleri banka tarafından onaylanmaktadır.
+EFT işlemi minimum 10dk, en fazla 30dk sürer.
+Yanlış bir hesaba EFT yaptınız ve para karşı tarafa aktarıldıysa, hemen müşteri hizmetlerini arayın.

Ziraat Bankası EFT iptal Etme Kesin Çözüm

Ziraat Bankası eft iptal etme işleminin kesin çözümünü resimli bir şekilde aktarıyoruz. Eft iptal etmek için müşteri hizmetlerini aradığınızda size internet adresinden yapmanız gerektiğini söyleyecektir. Burada dikkat etmeniz gereken husus, tarayıcı üzerinden eft iptal etme işlemi yalnızca para alıcının hesabına geçmediyse kesin sonuç verir.

Başlıyoruz…

1) Öncelikle Ziraat Bankası resmi internet sitesine https://www.ziraatbank.com.tr/ girin ve ardından hesabınıza giriş yapın.

2) Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan menüden ‘’işlem yap’’ butonuna tıklayın.

ziraat bankası eft iptal etme

3) Açılan sayfadan ‘’Başka Bankaya (EFT)’’ butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza bazı tercihler gelecektir. Bunların arasından en altta bulunan ‘’Transfer Talimatlarım’’ ibaresine tıklayın.

eft-iptal-etme-ziraat-bankası

4) Para transferlerim, transfer talimatlarım adı altında sayfa ile karşılaşacaksınız. Burada eft işlemleriniz görünecektir. Hangi eft işlemini iptal etmek istiyorsanız yanında bulunan kutucuğu seçip, yukarıda bulunan ‘’iptal’’ butonuna tıklayın.

ziraat-eft-iptali

Ziraat Bankası eft iptal etme işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz. Transfer aşamasında olan eft işlemlerini bu şekilde rahatlıkla iptal edebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramanıza gerek bile kalmıyor.

Yalnız bu işlemi Ziraat Bankası mobil uygulamasından gerçekleştiremiyorsunuz. Mobil uygulamasına belki ilerleyen tarihlerde gelebilir fakat şuan eft iptal etme işlemini mobil uygulamadan yapılamıyor. Cep telefonundan eft iptal etmek istiyorsanız, internet tarayıcısı ile bankasının sitesine girerek yapabilirsiniz.