Kapat

Crocs terlik giydikçe açılır mı ?

Anasayfa
Alışveriş Crocs terlik giydikçe açılır mı ?
Crocs terlik giydikçe açılır mı

Crocs terlikler ayaklardaki ısı nedeniyle fark edemeyeceğimiz kadar az yumuşayan ve ayağımızın şeklini alma eğiliminde olan terliklerdir. Bu nedenle bir süre sonra terlik ayağınızda sanki terlik yokmuş da sadece çorapla yürüyormuş gibi hissedersiniz.

Oldukça hafif olan bu terlikler uzun süre ayakta kalmak zorunda kalan kişilerin ayak yorgunluğunu azaltmak için üretilmiştir.

Crocs terlik deneyimi bambaşka bir deneyimdir, alışan vazgeçemez. Bundan sonra başka marka terlik giyseniz takunya giymiş gibi hissedersiniz.

Fakat Crocs terlik satın alırken bir takım zorluklar yaşarsınız. Örneğin ölçü birimi olarak ABD ve İngiltere terlik ölçüsü standartlarına göre üretildiği için bizdeki numaraların birebir karşılığı olarak üretilmemektedir.

Örneğin 37 numara terlik giyiyorsunuz. Crocs terlikleri 37 numara değil de 36-37 numara (m4-w6) olarak üretilmektedir. Veya 37-38 numara (m5-w7)

37 numara giyen bir kişi 36 numara terlik giyerse kuşkusuz dar gelecektir. Veya 38 giyerse bu seferde bol gelecektir.

Bu nedenle 37 numara terlik giyen birisi 36-37 mi alsın, yoksa 37-38 mi alsın tereddüt etmektedir.

Crocs terlik giydikçe açılır mı ?

Ürünü satın alırken Crocs terlik giydikçe açılır mı ? diye sorduğunuz tezgahtar size muhtemelen politik bir cevap verecektir. Yani;

Soru:Terlik ayağımı hafif sıkıyor giydikçe açılır mı ?

Cevap: Evet açılır ?

Soru:Terlik hafif bol geliyor, giydikçe ayağıma oturur mu ?

Cevap:Evet oturur.

Siz de şöyle düşüneceksiniz: “Vay be ne akıllı bir terlikmiş, dar gelirse genişliyor, bol gelirse ayağa göre daralıyor !!!”

İşin şakası bir yana tezgahtar hakikaten doğruyu söylemektedir. Crocs terlikleri ayak ısısını alınca ayağa göre hafifçe şekil aldığı için eğer terlik hafifçe dar ise siz giydikçe açılacak ve ayağınıza uyum sağlayacaktır.

Bunun tam tersine satın aldığınız Crocs terlik hafifçe bol geliyor ise giye giye ayağınıza uyumlu hale gelecektir.

Crocs kullanıcılarının bir endişesi de “Eğer terlik giydikçe açılma eğiliminde ise bir süre sonra haddinden fazla genişler mi ?” şeklindedir.

Bu konuda endişe etmeye gerek yoktur. Crocs terlikleri giydikçe açılabilir ama bol gelecek kadar genişlemez.

Crocs terlikleri kişiye özel kullanıma uygun terliklerdir. Birine ödünç verirseniz sizin ayağınıza uymayacak şekilde deforme olabilmektedir. Eğer terliği sadece siz kullanırsanız hep ayağınıza göre olacaktır.

Crocs terlikleri kullanırken buna dikkat edin!

Crocs terlikleri ile alakalı en fazla eleştiri terliklerin güneşte kalması veya ısıya maruz kalması gibi durumlarda küçülmesidir. Yani genişlemesinden ziyade küçülme sorunu olmaktadır.

Bu sebeple Crocs terlikleri koyduğunuz oda çok sıcak olmamalıdır. Eğer Crocs terlikleri sıcak havada giyiyorsanız, çıkaracağınız zaman direk güneş alan bir yere değil de gölge olan bir yere çıkarmanız iyi olur.

Crocs terlikler ısıdan etkilendiği için sıcak su ile yıkamak veya çamaşır makinesine atmak sorun olmaktadır. Bu nedenle Crocs terlikleri önerilen şekilde temizlemeniz veya yıkamanız gerekmektedir.

İlgili yazı:Crocs terlik nasıl yıkanır ?

Eğer Crocs terlik satın alırken numara konusunda kararsız kaldıysanız aşağıdaki yazıyı okuyunuz:

İlgili yazı:Crocs terlik kaç numara almalıyım ?