Kapat

WordPress Yorumları Kapatma Sayfa ve Yazılarda Tartışmaları Engelleyin

Anasayfa
Wordpress WordPress Yorumları Kapatma Sayfa ve Yazılarda Tartışmaları Engelleyin

WordPress yorumları kapatma işlemini sayfa ve yazılarda gerçekleştirebilirsiniz. WordPress cms sisteminde yazılarınıza veya makalelerinize ziyaretçiler yorum yapabilir. Her web sitesinde standart olarak yorum yapma sistemi açıktır. WordPress yorumları kapatma işleminde belirli sayfa ve yazıları yoruma kapatabilirsiniz.

Sitenizin iletişim sayfasına yorum yapılmasını istemiyorsanız bunu rahatlıkla kapatabilirsiniz. Bazı temalarda sayfa kısımlarını da yorum yapma özelliği ekleniyor. Fazla sık rastlanan bir şey değil fakat başına gelip sorun yaşayanlar var.

Yapılan Yorumlar Ne İşe Yarıyor ?

Yazılarınıza veya sayfalarınıza ziyaretçiler tarafından yapılan yorumlar etkileşimi arttırır. Google ve diğer arama motoru botları yapılan yorumları dikkate alır. Sitenizin alexa değerlerinde düşüşe geçmesini sağlar. Sitenizin etkileşim içinde olarak yorum alması arama motoru optimizasyonu açısından önemlidir.

WordPress Yorumları Kapatma

WordPress yorumları kapatma işlemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken öncelikle admin paneline giriş yapmaktır.

wordpress-youtube-video-responsive-yapma

www.siteadresiniz.com/wp-admin şeklinde admin paneline giriniz. Sol tarafta bulunan menüden Ayarlar > Tartışma yolunu izleyin. Karşınıza Tartışma Ayarları kısmı gelecektir. Aşağıda ki resimde gördüğünüz gibi ‘’Yeni Yazılar Üzerine Yorum Yapılmasına İzin Ver’’ kutucuğunun işaretini kaldırın. Gerçekleştirdiğinizde wordpress yorumları kapatma işlemi tamamlanmış olacaktır.

wordpress yorumları kapatma

Belirli Sayfa ve Yazıların Yorumlarını Kapatma

Tüm yorumları kapatma işleminin yanı sıra belirli sayfa ve yazıların yorumlara kapalı olmasını isteyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek yazı veya sayfa düzenleme sayfasında işlem yapmanız gerekir. Yorumları kapatmak istediğiniz sayfa veya yazının düzenleme kısmına girin. Girdiğinizde aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi ‘’Ekran Tercihleri’’ ibaresine tıklayın. Karşınıza çeşitli ayarların olduğu bir bölüm açılacaktır. Buradan ‘’Tartışma’’ kutucuğunu işaretleyin.

wordpress-yorum-sistemini-kapatma

Tartışma kutucuğunu işaretlediğiniz de sayfanın en alt kısmında ayarlar bölümü belirecektir. Burada bulunan kutucuklarda ki işaretleri kaldırarak o sayfanın yorumlara kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem sayesinde belirli yazı ve sayfalarınızı yorumlara kapatabilirsiniz.

wordpress-yorum-kapatma

WordPress yorumları kapatma işlemini iki şekilde gerçekleştirebileceğini açıkladık. Bunun akabinde kodla birlikte yorum yapılmasını tamamen engelleyebilirsiniz. Fakat bu işlemler yeterli olacaktır. Bu işlemleri uygulayarak yorum bölümünü kaldırabilir, yorum onayıyla alakalı onay işlemlerini gerçekleştirebilir, yorum sistemini tamamen kaldırabilirsiniz. Eğer seo çalışmasına önem veriyorsanız yorum alanlarını kapatmanızı tavsiye etmiyoruz. Hakkımızda, iletişim sayfası gibi alanlarda yorum alanı olmasının bir önemi yoktur. Eğer sitenizde bu alanlarda yorum alanı mevcutsa bunları kaldırabilirsiniz.