Kapat

WordPress Nedir ? Hangi Amaçla Kullanılır ?

Anasayfa
Wordpress WordPress Nedir ? Hangi Amaçla Kullanılır ?
wordpress-nedir-hangi-amaçla-kullanilir

WordPress nedir kısaca açıklaması GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış içerik yönetim sistemidir. WordPress kullanarak kısa sürede sitenizi oluşturabilirsiniz. WordPress ilk olarak Matt Mullenweg adında 19 yaşındaki bir genç tarafından 2003 yılında çıkarılmıştır. Çıktığı ilk yıldan günümüze kadar sürekli geliştirilerek, dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemi haline gelmiştir. İnsanlar blog tarzında ve benzeri internet sitesi kurmak için wordpressi tercih ediyor.

WordPress Nedir ?

WordPress nedir ? diye gelen sorulara nazaran, yukarıdaki açıklamadan anlamayanlar için daha basitçe açıklayalım. Blog yazmak istiyorsanız veya internet sitesi açmak istiyorsanız bunun için gerekli kodlamaları öğrenmeniz gerekir. İşte wordpress, kodlamaları öğrenmenize gerek kalmadan site kurmanızı sağlayan bir sistemdir. Günümüzde insanlar artık kod yazarak değil, geliştirilen sistemler sayesinde sürükle bırak şeklinde internet siteleri kuruyor. WordPress ile birlikte dilediğiniz internet sitesini zahmetsiz hayata geçirebilirsiniz.

WordPress Hangi Amaçla Kullanılır ?

WordPress internet sitesi kurmak için kullanılmaktadır. Blog, e-ticaret, kurumsal vb. aklınıza gelebilecek her alanda site kurmanıza olanak sağlayan ücretsiz ve oldukça basit bir sistemdir. İnsanlar çok daha kolay site kurmak için bu tür içerik yönetim sistemlerini tercih ediyor. Çünkü ücretsizdir, tamamen Türkçe ve kullanımı oldukça basittir.

wordpress nedir

WordPress Nedir ? sorusunun cevabını tam anlamıyla aktardık. Eğer sizde internet sitesi kurmayı düşünüyorsanız, kuracağınız sitenin kategorisi ne olursa olsun wordpress içerik yönetim sistemini denemelisiniz. Geliştiriciler tarafından ücretsiz olarak sunulan bu sistem milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu kadar fazla kullanılmasının sebebi ise hem zamandan kar etmenizi sağlaması hem de eşsiz kodlamasıyla her açıdan kullanıcı dostu olmasıdır. Google gibi arama motorlarıyla tam uyum sağlar. WordPress kullanıcılarına her açıdan kaliteli bir deneyim sağlar.

WordPress Eklentileri ile Sitenizde İstediğiniz Değişiklikleri Rahatlıkla Yapabilirsiniz

WordPress içerik yönetim sistemini milyonlarca kişinin kullanması aslında bir avantajdır. Herkesin odak noktası haline gelen wordpress yazılımcıların, tasarımcıların vb. kişi ve kuruluşlarında dikkatini çekmiştir. Hal böyle olunca ücretsiz olan bu içerik yönetim sistemine herkes katkı sağlar oldu. Çeşitli wordpress eklentileri oluşturan kişiler, bu eklentileri ücretsiz olarak dağıtıyor. WordPress eklentileri ile resim galerisi, slayt vb. çeşitte aklınıza gelebilecek her şeyi kod kullanmadan oluşturabilirsiniz.

wordpress-kurulumu

WordPress’in Bazı Özellikleri

+Özelleştirilebilir
+Tasarımlar
+SEO Dostu
+Duyarlı Mobil Siteler
+Yüksek Performans
+Hareket Halinde Yönetme
+Yüksek Güvenlik
+Güçlü Ortam Yönetimi
+Kolay ve Erişilebilir

WordPress dosyalarına https://tr.wordpress.org/ resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.