Kapat

Contact Form 7 Çalışmıyor ise Çözümlere Göz Gezdirin

Anasayfa
Wordpress Contact Form 7 Çalışmıyor ise Çözümlere Göz Gezdirin
Contact-Form-7-Çalışmıyor-ise-Çözümlere-Göz-Gezdirin

Contact form 7 çalışmıyor ise çözüm oldukça basit canınızı sıkmayın. Öncelikle Contact Form 7 wordpress iletişim formu eklentisidir. Sitenizde contact form 7 eklentisini kullanarak iletişim formuna sahip olmak ziyaretçilerinizle etkileşim oranınızı yükseltecektir. Contact form 7 eklentisi içeriğinde ReCAPTCHA dediğimiz güvenlik şeridi barındırmaktadır. Böylelikle spam içeriklerin önüne geçebilirsiniz.

İşlerinizi yaparken sürekli kolay yöne kaçıp eklenti kurmayın. Unutmayın çok fazla eklenti çok fazla girdi demektir. Sitenizi gereksiz yormayın. Bu sitenizi yorar ve hiç sağlıklı bir kullanım oluşmaz.

Contact form 7 eklentisini silmenize tekrar tekrar yüklemenize ve ayarlarınızı kurcalayıp bozmanıza gerek yok.

contact form 7 çalışmıyor

Contact Form 7 Çalışmıyor Peki Bunun Sebebi Nedir ?

Contact form 7 wordpress eklentisinin çalışmamasının sebebi eklentiyi yanlış kurduğunuzdan veya hatalı bir işlem yapmanızdan kaynaklanmamaktadır. Contact form 7 çalışmıyor ibaresinden kastınız yüksek ihtimalle formdaki bütün kutucukları doldurup ‘’gönder’’ butonuna bastığınızda gönderim yapmamasıdır.

Contact form 7 çalışmamasının sebebi hosting sunucunuzun spam gönderimlere engel olması için mail fonksiyonlarını kapalı tutmasından kaynaklanmaktadır. Contact form 7 işte bu yüzden gönderim yapmanıza rağmen çalışmamaktadır. Contact form 7 hata veya herhangi bir yanlıştan dolayı sorun çıkarmaz merak etmeyin.

Contact Form 7 Çalışmıyor ise Ne Yapmam Gerekiyor ?

Contact form 7 çalışmıyor ibaresini hostingizin spam yorumları engellemesi adına mail fonksiyonlarını kapattığı yönünde açıkladık. Bu yüzden birçok hosting firması SMTP mail sistemini kullanmaktadır. WordPress SMTP mail ayarlarını yaparak contact form 7 çalışmıyor, contact form 7 hata veriyor gibi vb. sorunlardan kurtulabilirsiniz.

WordPress SMTP Mail Ayarları Nasıl Yapılır ?

SMTP kısaltması, internet üzerinden e-posta akışı arkasındaki prosedür olan Simple Mail Transfer Protocol (Basit Posta Aktarım Protokolü) anlamına gelir. WordPress SMTP mail ayarları nasıl yapılır konusunu daha önce aktarmıştık. SMTP mail ayarlarını yaparak contact form 7 eklentisinin stabil bir şekilde çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için Resimli Anlatımla WordPress Smtp Mail Kurulumu ve Smtp Mail Ayarları içeriğinde detaylı anlatıma göz gezdirip hataları ve sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

wordpress-smtp-mail

Bütün bunları yapmanıza rağmen hala contact form 7 çalışmıyor ise yorum alanında karşılaştığınız sorunları belirtebilirsiniz.