Kapat

Tiktok’ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok’ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim ?
Tiktok'ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim

Tiktok’ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim merak diyorsanız, cevabı bu makalede yer almaktadır. Bunun nasıl yapılacağı aşağıda resimli şekilde aşağıda anlatılmaktadır.

Beğenilen videoları neden gizleriz ?

Madem beğendiğimiz videoları gizlemek istiyoruz, o zaman içimizden beğensek ya diyenler olacaklar. İşin aslı göründüğü gibi değil elbette.

Şimdi biz falancanın birkaç videosunu beğeniyoruz, daha sonra bir yakınımız bu konuda sıkıntı çıkartıyor. Örneğin  eşimizin hoşlanmadığı birinin birkaç videosunu beğendik, telefonumuz eşimizin eline geçince ilk kurcaladığı şeylerden biri hangi videoları beğendiğimiz olacak ve durumu fark ederse arıza çıkaracaktır.

Veya hoşlandığımız birinin videolarını beğeniyoruz ancak bu durum abimiz, babamız, tarafından anlaşılsın istemiyoruz.

Bu tür nedenlerle beğendiğimiz videoları gizlemek isteriz. Bir de meselenin diğer kısmı var. Yani birinin videolarını beğeniyoruz ama o kişi bunu bilmesin istiyoruz. Bunun bazı gerekçeleri olabilir.

Yukarıda örnek verilen iki durum için farklı şekillerde beğeni gizlemesi yapmak durumundayız.

Tiktok’ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim ?

Bu soru iki şekilde anlaşılabilir. Birincisi, birilerinin videolarını beğeniyorum ama o kişi bunu bilmesin. Hatta diğerleri de bilmesin, beğendiğim videoları sadece ben bileyim. Bunun çözümünü Beğendiğim videoları kimler görebilir seçeneğinden yapıyoruz.

İkincisi de zaman zaman bazı videoları beğeniyorum ama telefonumu kurcalayan olursa hangi videoları beğendiğim kurcalayan kişi tarafından anlaşılmasın istiyorum. Bunu da beğeni geçmişini silerek yapıyoruz.

Beğendiğim videoları kimler görüntüleyebilir e girerek beğeni gizleme

Tiktok’a girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta sembolüne basıyoruz. Basınca Ayarlar ve gizlilik sayfasına geleceğiz.

Ayarlar ve gizlilik sayfasına girdikten sonra Gizlilik seçeneğine basıyoruz.

Tiktok'ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim

Gizlilik sayfasının altlarında Beğendiğiniz videoları kimler görüntüleyebilir seçeneği vardır, ona basıyoruz.

Tiktok'ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim

Beğendiğiniz videoları kimler görüntüleyebilir sayfasında Herkes ve Ben şeklinde iki seçenek vardır. Eğer Ben i seçerseniz hangi videoları beğendiğinizden başkalarının haberi olmayacaktır.

Tiktok'ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim

Bu sayfaya gelmeden acaba hangi ayarı seçmiştim diye merak ederseniz , profil sayfanızdaki kalp işaretinden anlarsınız. Eğer aşağıdaki resimdeki gibi kalp simgesinde kilit yoksa Herkes seçilidir.

Tiktok'ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim

Eğer aşağıdaki gibi kalp simgesinde kilit var ise sadece beğenilerinizi siz görebilirsiniz.

Tiktok'ta beğendiğim videoları nasıl gizlerim

Tiktok beğeni geçmişi silme

Eğer Tiktok beğenilerini gizlemekteki amacınız telefonumu kurcalayan olursa hangi videoları beğendiğimi öğrenemesin ise beğeni geçmişini silmelisiniz.

Bunu da şu şekilde yapıyoruz:

Tiktok profilinize girdikten sonra üç nokta sembolüne basarak Ayarlar sayfasına giriyoruz ve bu sayfada bulunan ön belleği temizleme seçeneğini kullanarak Tiktok’taki geçmiş zamanda yaptığımız beğeni, arama gibi şeyleri temizleme imkanı buluyoruz.

Tiktok önbelleğinizi temizlediğinizde size önerilen videolar da değişecektir.

Tiktok beğeni iptal etme

Önelleği temizlemek yerine beğendiğiniz videoların beğenilerinizi kaldırmak isteyebilirsiniz. Yani komple bir temizlik yerine ufak birkaç dokunuşla beğendiğiniz bazı videoları telefonunuzu kurcalayan birilerinden gizleyebilirsiniz.

Bunun için:

Tiktok profilinize girdikten sonra kalp simgesine basarak Favoriler sayfasına gidiniz. Favoriler sayfasında beğendiğiniz videolar yer alacaktır. Beğenisini kaldırmak istediğiniz videodaki kırmızı kalp simgesine dokununca renksiz olur ve beğenisi kalkar.

Telefonunuzu kurcalayan birinden beğenilerinizi saklamanın en etkili ve sinsi yolu budur. Çünkü telefonunuzu kurcalayan kişi favorilerinize baktığınızda hiç video görmezse ön belleği temizlediğinizi anlayacaktır.

Bunun yerine bazı sıkıntılı videoların beğenisini kaldırarak sinsice bir hamle yapmış olursunuz. Öte yandan bu durumda beğeniyi gizlemiş değil , beğenmemiş olursunuz.