Kapat

Tiktok unicorn ne kadar ?

Anasayfa
Sosyal Ağlar Tiktok unicorn ne kadar ?
Tiktok unicorn ne kadar

Tiktok unicorn ne kadar para veriyor, biliyor musunuz ? Tahminimce Tiktok’ta canlı yayın açan her yüz kişiden ancak bir veya ikisi unicorn almıştır. Bu yüzden canlı yayında unicorn almak ciddi bir canlı yayın başarısıdır.

Gerçi canlı yayın sahibi yayın esnasında kendini ortadan ikiye kesse dahi büyük olasılıkla “aferin al sana unicorn” diyen çıkmayacaktır.

Peki unicorn neden bu kadar değerli veya Tiktok’ta canlı yayın açanlar boşuna mı kürek çekiyorlar ?

Bir istatistik yapılırsa Tiktok hediyelerinin yüzde doksan beşinin en fazla 10 hediye puanına tekabül eden gül, nazar boncuğu ve baklava gibi ucuz hediyelerden oluştuğu görülecektir.

Bu nedenle asa, ayıcık ve ud gibi hediyeler alan canlı yayın sahipleri sevinçten takla atmaktadırlar. Hele ki bir de unicorn alsalar bunu bir hafta, on gün çevresine anlatacaklardır.

Peki bu denli sevincin sebebi nedir, unicorn almak insanları neden bu kadar mutlu eder ?

Aslında bu sevincin sebebi unicornun pahalı bir hediye olmasından ziyade çoğu Tiktok kullanıcısının ilk para kazanma deneyimini Tiktok’la yaşamak istemesidir.

İlk kazanılan paralar her zaman değerlidir ve parayı Tiktok üzerinden kuruş kuruş kazandığınız için unicorn gibi bir hediyeyi almak çok değerlidir.

Bir kıyaslama yaparsak 1 gül 1 jetona satın alınıyor, unicorn ise tam 5000 jetona. Yani 1 unicorn 5000 tane gül ediyor. Canlı yayınında 10-20 gül alan bir kişi için unicorn’un anlamını düşünebiliyor musunuz ?

Tiktok’ta kim kime unicorn hediyesi verir ?

Genellikle bu tür hediyeyi anne, baba, dede ve hala gibi akrabalar veya yakın dostlar veriyor. Biraz da canlı yayın sahibine destek olmak, onu motive etmek adına verilen bir hediyedir. Sıradan Tiktokçular için durum bu şekildedir.

Fakat fenomen veya fenomenimsi durumdaysanız sizi tanımayanlar da size unicorn gönderebilir. Bir fenomenin dikkatini çekmenin basit bir yöntemidir ona pahalı hediye göndermek. Böylece onunla daha rahat ve kolay iletişime geçebilirsiniz.

Öte yandan genç yaşta olup korkunç derecede yüksek geliri olan kişiler var. Bunlar bazen Tiktok meleği havasına bürünüp canlı yayınını izlediği bazı yeteneklere unicorn gönderebiliyorlar.

Tiktok unicorn ne kadar ?

Gelelim asıl meselemize, canlı yayında birine bir unicorn göndermek istesek bize kaç TL maliyeti olur ?

Unicorn’un 5000 jeton olduğunu yazmıştır. Birine hediye göndermek için evvela jeton satın almak gerek. Yani 5000 jetonu unicorn göndermeden önce satın almanız gerekmektedir.

Tiktok unicorn ne kadar para veriyor

Aşağıda jetonların kaç liraya yüklendiğine ilişkin bir tablo var. 70 jeton 6,69 TL’ye satılmaktadır. Demek ki 5000 jetonu (5000/70) x 6,69 = 478 TL’ye satın alırız.

tiktok jeton fiyatları

Ancak yukarıdaki jeton fiyatları ta dolar yaklaşık 7,5 TL ikendi. Dolar çıkınca jeton fiyatları çıkmakta, 100 jeton takribi 1,29 dolara karşılık gelen Türk Lirasına satılmaktadır. Bugünlerde dolar 8,3 civarında olduğuna göre jeton fiyatlarına zam gelmesi yakındır.

Tiktok unicorn ne kadar para veriyor ?

Tiktok’ta birine unicorn hediye etmek isteseniz cebinizden yaklaşık 500 TL para çıkacaktır ama maalesef hediye alanın hesabına 500 TL gelmeyecektir.

Satın alırken 5000 değerinde olan unicorn hediyesi, hediye alanın hesabına 5000 elmas olarak yansımaktadır. 200 elmas 1 dolar etmektedir. Yani bir unicorn 5000/200 = 25 dolar para vermektedir. Doları 8,3 TL kabul edersek unicorn  hediyesi  25 x 8,3 = 207,5 TL kazandırmaktadır.