Kapat

Snapchat silinen anıları geri getirme

Anasayfa
Sosyal Ağlar Snapchat silinen anıları geri getirme
Snapchat silinen anıları geri getirme

Snapchat popüler ve güvenli bir sosyal uygulama olsa da, birkaç tane kronik sorunu vardır. Bunlardan en önemlisi yedekleme yapılmayan fotoğrafların kendiliğinden silinmesidir.

Snapchat’in dinamik arayüzü nedeniyle, birçok kullanıcı aynı sorunla karşı karşıya kalır ve Snapchat anılarını yanlışlıkla siler.

Bu makalede Snapchat’te silinen anıları geri getirmek için uygulanabilecek yöntemlerden bahsedilecektir.

Snapchat te silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün mü ?

Evet, silinmiş fotoğrafları cihazınızdan kurtarabilirsiniz. Yani cihazınıza otomatik olarak yedekleniyorsa bir sorun olmadan telefonunuzdan Snapchat fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz.

Eğer fotoğrafları Anılar‘a yedeklediyseniz oradan da çekebilirsiniz. Eğer otomatik yedekleme pasif ise ve Anılar‘a kaydetmediyseniz veya Anılar‘dan sildiyseniz de silinen fotoğrafları geri getirme şansınız bulunmaktadır.

Snapchat silinen anıları geri getirme-Bilgisayar yardımıyla

Fooğraflarınızı Anılar‘dan silmişsiniz, telefonunuzdan da silmişsiniz. Bu takdirde bunlara ulaşmak için telefonun SD kartına ulaşmak ve buradan silinen fotoğrafları kurtarmak için bir kurtarma yazılımına gereksiniminiz vardır.

Örneğin Recoverit programını kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Recoverit‘i bilgisarınıza indiriniz.
 • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayınız.
 • Bilgisayarınızda Recoverit’i açtıktan sonra tarama yapacağınız cihazı (telefonunuzun SD kartı) seçip start a basınız.

Snapchat silinen anıları geri getirme

 • Program SD kartınızdaki verileri tarayacak ve bilgisayar ekranında bu tarama verilerini gösterecektir.

Snapchat silinen anıları geri getirme
Kurtarmak istediğiniz verileri seçip Recover e basınız.

Snapchat silinen anıları geri getirme

Snapchat silinen anıları geri getirme-Telefonun ön belleğinden

Sildiğiniz Snpchat anıları telefonunuzun önbelleğinde tutuluyor olabilir. Şanslı iseniz hala önbellektedir ve siz oradan çekebilirsiniz.

Bunu yapabilmek için telefonunuzun android yazılımının dosya sistemine erişmeniz gerekir. Android cihazlara uygun dosya gezgini uygulamaları ile bunu yapabilirsiniz. İsterseniz bu tür bir uygulamayı telefonunuza indirerek veya bilgisayarınıza indirip telefonu bilgisayara bağlayarak android dosya sistemine ulaşabilirsiniz.

Dosya gezgini uygulaması ile cihazın dahili ön belleğine eriştikten sonra Snapchat klasörüne giriniz.Fotoğraflarınızı com.snapchat.android klasörünün içerisinde bulabilirsiniz.

Snapchat silinen anıları geri getirme
Silinen anıları geri getirdikten sonra açabilmek için uzantı değiştirmeniz gerekebilir.

Snapchat silinen anıları geri getirme-Google dan

Varsayılan olarak, tüm Android cihazlar bir Google hesabına bağlıdır, bu da bize fotoğraflarımızı buluta kaydetme seçeneği sunar.

Snapchat verilerinin Google hesabınızla senkronizasyonunu da etkinleştirdiyseniz, silinen fotoğraflarınızı kolayca kurtarabilirsiniz. Google Fotoğraflar‘ın resmi web sitesine gidebilir veya cihazınızda senkronizasyonu etkinleştirebilirsiniz.

Google fotoğraflar dan fotoğraflarınızı kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 • Cihazınıza bağlı olan Google hesabınıza giriniz. Google Fotoğraflar’a girin ve buluta kaydedilen tüm resimleri görüntüleyin.
 • Geri almak istediğiniz fotoğrafları seçin ve indirin. Daha sonra bunları Android telefonunuza da aktarabilirsiniz.

Snapchat silinen anıları geri getirme
Geri almak istediğiniz fotoğrafları seçin ve onları cihazınıza kaydetmek için “Kurtar” düğmesine dokunun.

Snapchat silinen anıları geri getirme

Snapchat silinen anıları geri getirme-İOS için

iPhone kullanıcıları da silinen anıları geri getirebilir. iPhone kullanıcılarının çoğu, cihazlarını yedeklemek için iTunes kullanmaktadırlar. İTunes’da mevcut bir yedek varsa, onu cihazınıza geri yükleyebilirsiniz.

Fakat bu geri yüklemi işlemi esnasında mevcut verileriniz silinecektir.

Silinen anıları geri getirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • iPhone’unuzu sisteme bağlayın ve üzerinde iTunes’u başlatın. Cihazlar bölümünden iPhone’u seçin ve Özet sayfasına gidin.
 • Yedeklemeler bölümünde, cihazınızı yedeklemeye ve geri yüklemeye yönelik çözümleri görebilirsiniz. Devam etmek için “iPhone’u Geri Yükle” düğmesine tıklayın.
 • Uygun yedekleme dosyasını seçebileceğiniz bir açılır pencere açılacaktır. Tekrar “Geri Yükle” düğmesine tıklayın ve veriler iPhone’unuzda çıkarılırken bekleyin.

Snapchat silinen anıları geri getirme
Snapchat silinen anıları geri getirme-iCloud ile kurtarma

Verileriniz iCloud’a yedeklenmiş ise silinen Snapchat verilerini oradan geri getirebilirsiniz. Tam bir iCloud yedeklemesini geri yüklemek isterseniz, önce cihazınızı sıfırlamanız gerekir.

Aşağıdaki adımları uygulayınız:

 • iCloud‘un resmi web sitesine gidin ve hesabınıza giriş yapın ve Fotoğraflar kısmına giriniz.
 • Burada, kaydedilen tüm fotoğrafları iCloud’da görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafları seçin ve yerel depolama alanına kaydetmek için indirme simgesine dokunun.

Snapchat silinen anıları geri getirme
Alternatif olarak, tüm bir iCloud yedeklemesini de geri yükleyebilirsiniz. Önceden, cihazınızın Ayarlar> Genel> Sıfırla‘ya gidin ve “Tüm İçeriği ve Ayarları Sil” seçeneğine dokunun.

İPhone’unuz yeniden başlayacağı için ilk kurulumu gerçekleştirin ve bir iCloud yedeklemesinden geri yüklemeyi seçin. Aynı iCloud hesabında oturum açın ve geri yüklemek için mevcut bir yedeklemeyi seçin.

me