Kapat

instagram Son Görülme Kapatma Kesin Çözüm

Anasayfa
Sosyal Ağlar instagram Son Görülme Kapatma Kesin Çözüm
instagram-hareket-durumu-kapatma-son-görülme-kapatma

instagram son görülme kapatma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Kesin çözümü ile instagram da son görülmeniz kapatılmış olacaktır. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan instagram da artık son görülmenizi rahatlıkla kapatabileceksiniz. Gündeme bomba gibi düşen güncelleme bazıları için iyi, bazıları için kötü bir haber oldu. Çünkü çoğu sevgiliyi birbirinden ayırabilecek bir özellik çıkarıldı. Ben instagram kullanmıyorum diyen çoğu insanın yalanları ortaya çıkacak. Bu haberin yayılmasından sonra birçok kullanıcı sosyal medyada tepkisini belirtti. Tepki derken bu olaya sevinenler de var elbette. Bu makalede instagram son görülme kapatma olayını en detaylı bir şekilde öğrenmiş olacaksınız. Hareket durumu olarak geçen özellik sadece mesajlaşma kısmında işe yarıyor. İnstagramın mesajlaşma özelliğini kullanan kullanıcılar hareket durumu özelliğinden faydalanabiliyor.

instagram son görülme Nedir ?

instagram gün geçtikte her sosyal ağ gibi kendini yenilemeye devam ediyor. Son görülme özelliği ise aynı WhatsApp’ta bulunan, kişilerin son hareketlerini görebildiğiniz gibi bir özelliktir. Artık instagram da kişilerin son görülmelerini görebileceksiniz. Yani ‘’5dk önce aktifti’’, ‘’yarım saat önce aktifti’’ gibi ibareleri artık instagram da göreceksiniz. Kişilerin son görülmesini sadece ”direct” yani mesajlaşma kısmında görebiliyorsunuz. Profilde veya başka bir alanda son görülmeler gözükmez. Mesajlaştığınız kişilerin son görülmelerini direct kısmından görebiliyorsunuz. Eğer mesajlaştığınız hiç kimse yoksa son görülme özelliğini kullanamazsınız. O yüzden akıllılık edip buraya son görülmesini görmek istediğiniz kişileri eklemelisiniz. Bu şekilde kimin instagrama girip girmediğini göreceksiniz.

instagram-son-görülme

instagram son görülme kapatma işlemi nasıl yapılır ? Hareket durumunu kapatma

İnstagram son görülme kapatma işlemini ayarlardan rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

+Profil ana sayfasında bulunan anahtar çarkı şeklindeki ‘’ayarlar’’ işaretine tıklayın.

hareket-durumunu-kapatma

+Açılan ayarlar sayfasını aşağı doğru sürükleyin ve ‘’Hareket Durumunu Göster’’ ibaresinin sağında bulunan ve mavi olan tiki kapatın. Daha sonra uygulamayı kapatıp tekrar açın.

instagram son görülme kapatma

Artık instagram son görülme kapatma işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz. Fakat burada unutmamanız gereken bir nokta var. Eğer bu özelliği kapatırsanız sizde başkasının son görülmesini göremezsiniz. İnstagram sürekli aldığı güncellemeler ile birlikte kullanıcılara yenilik sunmaya devam ediyor.