Kapat

CS GO Engine Error Hatasının Kesin Çözümü

Anasayfa
Oyun CS GO Engine Error Hatasının Kesin Çözümü

CS GO engine error hatasının kesin çözümü ile ilgili yapabilecek olduğunuz işlemleri sıralayacağız. Bu tarz hataları başta belki almıyor olabilirsiniz. Daha sonradan böyle bir hatayla karşılaşmak mümkün olabiliyor. Counter-Strike Global Offensive steam üzerinden dünya üzerinde en çok oynanan online oyunlardan bir tanesidir. Daha önce 1.5 ve 1.6 sürümleriyle birçok oyuncunun gönlünde taht kuran oyunda bu tarz hataları almak kanser etkisi yaratabiliyor.

CS GO engine error hatasının kesin çözümü

CS GO engine error hatasının kesin çözümü windows 7, windows 10 ve benzeri işletim sistemlerinde uygulanabilir. Bu tarz hatalar sisteminizde güncelleme yapmadığınız için kaynaklanabilmektedir. Yani bilgisayarınızın donanım parçalarının yazılım güncellemelerini yapmanız gerekir. Örneğin nvidia ekran kartına sahip bir bilgisayarınız var ve hiç sürücü güncellemesi yapmıyorsanız bu tarz hatalara maruz kalabilirsiniz. Sürücü güncelleştirmelerini yapmanız hem bilgisayarınızın sağlığı açısından hem de sizin ruh sağlığınız açısından önemlidir.

CS GO Engine Error Hatasının Kesin Çözümü

Öncelikle windows 8.1 gibi bir işletim sistemi kullanan kullanıcılara şöyle bir bilgilendirme yapalım. Windows 8.1’de DX12 desteği yok. Bu sebeple işletim sistemini en son sürüm olan windows 10’a yükseltmeniz de büyük fayda vardır. Çünkü eski işletim sistemlerine yazılım desteği verilmemektedir.

Sürücüleri Mutlaka Güncelleştirin

Ekran kartı, ses kartı, anakart vb. donanım parçalarının en son yazılımlarını kullanın. Sürücüleriniz sürekli güncel olsun. Eğer bilgisayarınızın donanım parçalarını bilmiyorsanız ”everest home edition” adlı programı indirerek tüm donanım parçalarının bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu program sayesinde ana kartınızdan ekran kartına kadar bütün donanım parçalarının marka ve modeline ulaşabileceksiniz.

Marka ve modelini bulduğunuz donanım parçasının yazılım güncellemesini yapmak için resmi internet sayfasını kullanabilir veya internetten araştırma yapabilirsiniz.

Ekran kartını ve donanım parçalarını güncelledikten sonra yine aynı hatayı alıyorsanız aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayın.

+Steam arayüzüne giriyoruz.
+CS:GO ya sağ tıklayıp özellikler diyoruz.
+Yerel dosyalar penceresine geliyoruz.
+Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula diyoruz.

2018-yilinin-en-iyi-clan-isimleri

Bu işlem tüm oyun dosyalarını tarayarak hata olup olmadığını kontrol eder. İşlemi uygulayın ve bitmesini bekleyin. Tüm bu işlemler aşağıdaki videoda uygulanmaktadır. Eğer yazılı anlatımla yapamadıysanız aşağıdaki videoyu izleyerek çözüme kavuşabilirsiniz.

Tüm bu uygulamalara rağmen yine aynı hatayı alıyorsanız sistem geri yükleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer önceki bir tarihte CS:GO böyle bir hata vermiyorsa, bilgisayarınızı o tarihe almayı deneyebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızı yorum alanından belirtebilirsiniz.