Kapat

Tanıtım Yazısı Nedir? Tanıtım Makalesi Nasıl Yazılır?

Anasayfa
SEO Tanıtım Yazısı Nedir? Tanıtım Makalesi Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazısı internette bulunan diğer sitelerden link çıkışıyla birlikte satın alınan yazılardır. Daha da anlaşılır şekilde açıklamak gerekirse sitenizi veya sitenizde yer alan bir konuyu tanıtan özgün yazının başka bir site tarafından yayınlanmasıdır. Tanıtım yazıları çoğu zaman ücretli olmaktadır. Kaliteli tanıtım yazısının sitenize faydası oldukça fazla olacaktır. Tanıtım makalesi ile ilgili bütün ayrıntılara başlıklar halinde göz gezdirin.

Tanıtım Yazısı ve SEO İlişkisi

Tanıtım yazıları seo yani arama motoru optimizasyonu için oldukça önemlidir. Çünkü google artık doğal çalışmalara çok daha sıcak bakıyor. Her geçen gün algoritma değişen Google, eskiden robotlarla ve çeşitli araçlarla yapılan seo çalışmalarını artık tespit edebiliyor. Bu sebeple organik hit arttırma ve botlarla backlink sağlama gibi hizmet veren kişilerden uzak durmanız gerekir. Hal böyle olunca tamamen organik, özgün ve doğal çalışma olan tanıtım yazıları oldukça popüler oldu. Siteler, tanıtım yazıları sayesinde yükselişe geçmeye başladı. Tabi ki kaliteli sitelerden tanıtım makalesi almak için kesenin ağzını açmanız gerekir. Eğer sitenize seo çalışması yapmak istiyorsanız tercihiniz kesinlikle tanıtım yazısından yana olmalıdır. Backlink paketleri satan çoğu şirket alakasız, boş ve google botlarının bile uğramadığı siteleri kullanabiliyor.

Tanıtım Yazısı Hizmetinden Nasıl Faydalanılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer sitenizi google gözünde yüceltmek istiyor ve anahtar kelimelerinizde ön plana çıkmak istiyorsanız tanıtım yazısı tam size göre bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanmadan önce bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Hep beraber bu hususlara göz gezdirelim.

+Tanıtım yazısı alacağınız site, sitenizin kategorisiyle uyumlu olmalıdır. Oyun içeriklerine sahip bir siteniz varsa, yine oyun içerikleri yayınlayıp sizin sitenizden durumu daha iyi olan sitelerden tanıtım yazısı almalısınız.

+Tanıtım makaleleriniz en az 300 kelime olup, tamamen özgün olmalıdır.

+1 senelik tanıtım yazısı değilde, süresiz tanıtım yazıları alınmalıdır.

+Anahtar kelime link çıkışları h1, h2, h3 gibi başlıklarda kullanılmadır.

+Eğer tanıtım yazısından hit yani ziyaretçi kazanmak istiyorsanız hizmet aldığınız yere durumu belirtmelisiniz.

+Tanıtım yazıları kalıcı olmalıdır. Aldığınız tanıtım yazılarının linklerini kontrol amaçlı saklayın.

+https://moz.com/researchtools/ose/ adresinden tanıtım yazısı alacağınız sitenin bilgilerini analiz ettirin.

tanıtım yazısı

Site adresini sorgulama yaptığınızda Domain Authority (DA) ve Page Authority (PA) adında değerler çıkar. Bu değerler sitenin kalitesini ifade etmektedir. Değerler ne kadar yüksek olursa site o kadar kalite demektir.

+Tanıtım makalesi alınacak siteler arama motoru kriterlerine uygun olmalıdır. Örneğin; SSL bulunmalı, iç ve dış seo çalışması yapılmış olmalıdır.

Tüm bu etmenlerin haricinde Google News kayıtlı sitelerden de tanıtım makalesi almanızda fayda vardır. Google’da Haberler bölümünde arama yaptığınızda yazınız burada da yer alır. Sitenizin sağlığı için tanıtım yazısı almanız oldukça önemlidir.