Kapat

Game Of Thronesin 8 sezonu Ne Zaman Başlıyor?

Anasayfa
Genel Kültür Game Of Thronesin 8 sezonu Ne Zaman Başlıyor?
game-of-thrones-sezon-8

Game Of Thronesin 8 sezonu için izleyiciler heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler. Efsane dizi game of thronesin milyonlarca izleyicisi mevcut. Film tadında olan got (game of thrones) 7. sezon ile yayın süresini doldurdu. İzleyicilere müthiş bir 7. sezon sunan dizinin yeni sezonunun ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir bilgi mevcut değil.

game of thronesin 8 sezonu

Tam yedi sezondur devam eden, her sezonu on bölümle noktalayan, sekizinci sezon için gün sayan muhteşem bir HBO dizisi, seyretmeyenler çok şey kaçırmış demektir. Bu muhteşem diziyle alakalı sizlere biraz bilgi vereyim istedim. Tüm sezonları üç defa izlememe rağmen hala kaçırdığım enstantaneler varmış, seyredenler beni daha iyi anlayacaktır. Seyretmeyenler için de bazı ip uçları vermek şart oldu artık.

got-sezon-8

Günümüzün en çok izlenen dizilerinden olan Game of thronesin 8 sezonu ile ilgili seyircilerin karşısına çıkmak için hazırlıklara başladı. Büyük ses getiren 7. sezonun ardından merakla beklenilen final sezonunun ne zaman başlayacağı ise söylentiler dışında bilinmiyordu.

Game Of Thronesin 8 Sezonu Ne Zaman Başlıyor?

HBO programlama müdürü Casey Bloys’un açıklamaları sonucunda final sezonunun 2019 yılına sarkabileceği konuşulsa da bu konuda net bir açıklama bulunmuyordu. Dizinin prömiyer tarihiyle ilgili söylentilere son noktayı ise dizinin sevilen karakteri Sansa Stark’a hayat veren Sophie Turner koydu. Genç oyuncu Variety dergisine verdiği röportajda X-Men: Dark Phoenex de dahil olmak üzere gelecek projelerinden bahsederken Game of Thrones’u da boş geçmedi.

İlgili Haber

Game of thronesin 8 sezonu başlangıç tarihinin 2019 yılından önce olmayacağını açık bir şekilde dile getiren Turner, dizinin çekimlerinin yaklaşık 6 – 7 ay sonra başlayacağını da doğruladı.

Game Of Thronesin Konusu Nedir?

Yedi krallıktan bahsediliyor. Ejderhalar yok edileli yüzlerce yıl olmuş. Westeros denilen bir dünya burası. Dönem dönem yazların kışlara oranla çok kısa sürdüğü, ama bitmeyecek kadar uzun kışların da yaşandığı bir coğrafya. Krallık bir şehirden, Demir tahttan idare ediliyor. Bölgelerde ise krala yemin ederek sadık yaşayan aileler, bu ailelerin başında lordlar ve yine lordlara yemin ederek sadık yaşayan halklar var. En köklü lordluk yaşadıkları topraklar kadar soğuk ve sert yaradılışlı olan Starklar.

Starklar Kıştepesi kalesinde yaşıyorlar. Zaten en büyük bölge olan kuzey, aynı zamanda krallığın da koruyucusu konumunda. Kuzeyin en ucuna Kışyarı denilen buzdan bir duvar örülmüş. Burada gece nöbetçileri yaşamakta. Gece nöbetçileri genellikle ölümle cezalandırılmış mahkumlardan ya da kendisinden ve ailesinden kaçan asillerden oluşturuluyor. Onlar bir tür yeminle ölene kadar gece nöbetine bağlı yaşıyorlar ve evlenemiyorlar.

game-of-thrones-nedir

Duvarın ardı daha sert kışlar yaşamakta. Orada kimseye bağlı olmayan yabaniler, devler, insan yiyenler yaşıyor. Ve hikayemizde, Westeros’un kuzeyinde, Yedi Krallık’ı yüzlerce yıldır koruyan buzdan surun ardında tekin olmayan güçler toplanmakta. Kralın eli diye adlandırılan kralın sağ kolunun kuşkulu ölümünden sonra, çocukluk arkadaşı ve dostu olan Kıştepesi Lordu kral tarafından güneydeki saltanat makamına çağrılıyor. Bundan sonra entrikalar, ölümler, savaşlar ardı arkasına geliyor. Ejder krallar soyundan gelen sürgündeki Targaryen artık fosilleşmiş ejder yumurtalarını canlandırıyor. Ve kış, Yedi Krallık için uğursuz işaretlerle yaklaşıyor.