Kapat

Google arama sıralaması yükseltme faktörleri nelerdir ?

Anasayfa
SEO Google arama sıralaması yükseltme faktörleri nelerdir ?

Google Sıralama Algoritması Nedir ?

Web sitenizde kullanılan anahtar kelimeler ne kadar doğru seçilmişse, Google aramalarda o kadar üstlerde yer alırsınız. Google sıralama sonuçlarında en üstünde yer almak demek, yoğun trafik ve yüksek görünürlük demektir. Web sitelerinin hareketlerini inceleyen gelişmiş algoritmalara sahip yapısı sayesinde Google, sitelerin sıralama faktörlerini ölçmekte ve rekabet şanslarını artırmaktadır.

arama sorgulama

Sizde doğru yürütülen stratejilerle SERP’te ilk sıralarda yer alma imkânına sahipsiniz. Arama motoru optimizasyonu (SEO) , birinci sayfada bir sıralama elde etmenin ve sitenize gelir getirmenin en önemli adımıdır. Bu ilk adımı da, sıra bulucu araçlarla öncelikle nerede olduğunu bilmekle atabilirsiniz.

En Önemli Google Sıralama Faktörleri ?

Bir web sitesinin Google aramalarında ilk sıralara yükselmesi elbette tesadüfi değildir, kendine has kural, teknik ve etkileyen faktörleri vardır. Bu en önemli Google sıralama faktörleri arasında; anahtar kelime seçimi, web sitesinin yüklenme hızı, içeriğin özgünlüğü, geri bağlantılar, site güvenliği, mobil güvenlik, içerik tazeliği, kullanıcı deneyimi, site yapısı, arama amacına uygunluk gelmektedir.

anahtar-kelime sorgulaması

Tüm bu faktörleri bir araya getirerek yönetilen sitelerin arama motorlarında ilk sıralara geçmeleri olası bir durumdur. Tabi bunun yanında bu kriterlerin sağlanması kadar kalıcı olması da bir o kadar önemlidir. İşte bu noktada devreye sıra bulucu araç ve ölçüm yazımları devreye girer.

Sitem Kaçıncı Sırada ?

Neden bir web sitesine yatırım yaptınız? Cevabınız ne olursa olsun ortak nokta, kazanmaktır. Bu durum ister bilgi paylaşımı yapmak için bir site açılmış olsun, isterse ticari amaçlı site yapılmış olsun, sonuç aynı yere çıkar. Birinde amaç çok daha fazla kişiye ulaşmak ve onları kazanmak iken, diğerinde ise çok fazla satış yapmaktır ama ortak nokta yine aynıdır.

dünya sıralaması

Daha fazla kazanmak için ise daha fazla kişi tarafından ulaşılma ve bilinirliğin sağlanması gerekir. İşte sizde Sitem kaçıncı sırada diye sorguladığınızda şayet ilk sıralarda çıkıyorsanız, hedef kitleleriniz tarafından kolay ve hızlı ulaşılabilir bir web sitesine sahipsiniz demektir. Bunu uyguladığınız arama optimizasyonları teknikleri ile sağlayabilirken, doğru yolda olup olmadığınızı ise sıra bulucu programları sayesinde ölçümleyebilirsiniz.