Kapat

Krem sera yüze sürülür mü ?

Anasayfa
Sağlık Krem sera yüze sürülür mü ?
Krem sera yüze sürülür mü

Cildin bakımı ve onarılmasıyla ilgili üretilen çinko oksit bazlı kremlerden bir de Krem Sera’dır. Krem faydaları neler, yüze sürülür mü bilgi vereceğim.

Krem Sera içeriği

Krem Seranın içerdiği etken maddeler şunlardır:

Boraks: Antibakteriyel özelliği nedeniyle pişiklerde mikrop üremesini engeller.

Çinko oksit: Cildin bakımını ve onarımını sağlar.

E vitamini: Cildi yumuşak tutar, nemlendirir.

Benzalkonium Chloride: Antiseptik ve kaşıntı giderici özelliği vardır.

 

Krem Sera faydaları

Bazı bebeklerin ciltleri fazla hassastır. Hassas ciltli bebeklerde pişiklerin önlenmesi için kullanılır. Krem Sera ayrıca meme ucu çatlakları ve gebelik döneminde karında oluşan çatlaklar için de kullanılır.

Vücutta konak oluşan yerlere sürüldüğünde kaşıntıyı giderir, rahatlama sağlar. Krem Sera yatalak hastalardaki cilt lezyonları(yatak yaraları) için de kullanılmaktadır.

Güneş yanıkları ve lekeleri için de Krem Sera kullanılabilir.

Krem Sera cildin nemini, elastikiyetini ve beslenmesini sağlayan bir kremdir.

Krem Sera sivilce için kullanılabilir mi ?

Krem Sera sivilceleri ve izlerini geçirmek için kullanılabilir. Eğer fayda görülmezse bırakılmalıdır. Sivilce için daha etkili kremler bulunmaktadır.

Krem sera yüze sürülür mü ?

Krem sera yüz için de kullanılabilir. Yüzdeki deriyi nemli ve elastik tutar, ayrıca besler. Leke varsa azaltır. Ama göz ve ağız çevresinde kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Bu krem yutulmamalı, göze kaçırılmamalıdır.

Krem Sera genellikle pişikler ve yatmaya mecbur hastalardaki yatak yaraları için kullanılmaktadır. Yüze sürülse de faydası olur anca bir yüz bakım kremi gibi sürekli kullanılmamalıdır.