Kapat

Hamazinc krem yüze sürülürmü

Anasayfa
Sağlık Hamazinc krem yüze sürülürmü
Hamazinc krem yüze sürülürmü

Yeni doğan bebekleri olan hanımlar Hamazinc gibi çinko oksit etken maddeli kremleri hem bebeklerindeki pişik için hem de kendi ciltlerini beslemek veya başka maksatlarla kullanmaktadır. Hamazinc krem yüze sürülürmü, pişik haricinde başka nelere iyi gelir bilgi vereceğim.

Hamazinc krem etken maddesi

Hamazinc kremin ana etken maddeleri Çinko oksit ve Hamamelis virginiana distilat tır. Kremde kullanılan yardımcı etken maddeler ise;

Etil Paraben (E214)

Metil Paraben (E218)

Propil Paraben (E216)

Propilen Glikol Setostearil Alkol dür.

Hamazinc krem nedir ne için kullanılır ?

Hamazinc krem piyasada 30 gram, 90 gram ve 60 gramlık aliminyum tüplerde satılan beyaza yakın renkli kremdir. Şu maksatlarla kullanılır:

Bebeklerdeki veya 2-4 yaşlardaki küçük çocuklardaki pişikler için.

Güneş yanıkları veya 1. ve 2. derece yanıkları tedavi için.

Derideki yüzeysel kesik ve çizikler için.

Emzirme nedeniyle oluşan meme başı çatlaklarının iyileşmesi veya çatlak oluşumunun engellenmesi için.

Yaşlı kişilerde veya diyabet hastalarında yarılmış, kurumuş, çatlamış derinin korunması veya bakımı için.

Eksüdatif ekzema, intertrigo gibi sulantılı lezyonlar ve akut yaraların (özellikle, bacak ülseri ve dekubitus ülseri) tedavisine yardımcı olarak diğer ilaçlarla birlikte kullanılır.

 

Hamazinc krem nasıl kullanılır ?

Hamazinc krem sorunlu bölgeye ihtiyaç oldukça günde birkaç kez ince bir tabaka halinde sürülür. Belirli bir kullanım süresi yoktur. Tedavi bitene kadar kullanılabilir.

Meme başı çatlakları için kullanılıyorsa her emzirmeden sonra sürülür. Bebekler ve 6 yaşın altındaki çocuklarda geniş alanlar için bu krem kullanılacaksa doktor bilgisi dahilinde kullanılmalıdır.

Hamazinc krem fiyatı

30 gramlık olanı 8,71 TL

60 gramlık olanı 20,44 TL

90 gramlık olanı 25,59 TL fiyatla satılmaktadır. Bu fiyatlar 2018 fiyatları olup 2019 yılında zam gelecektir.

 

Hamazinc krem yüze sürülürmü

Çinko oksit içeren kremler bebeklerin pişikleri için kullanıldığı gibi annelerin yüz ve diğer bölgelerinde de besleyici olarak kullanılmaktadır. Hamazinc krem çinko oksit içermektedir. Ancak paraben türevleri koruyucu maddeler içerdiği için yüze sürülürse alerji yapabilir veya uzun süreli kullanılması kanser riskini artırabilir.

Ayrıca içeriğinde bulunan propilen glikol ve setostearil alkol nedeniyle nadiren lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontakt dermatite) ve deri irritasyonlarına sebebiyet verebilir.

Hamazinc kremin göz ile temas etmemesi, göz ile temas ederse bol su ile yıkanması gerekir.

Hamazinc krem yüze sürülürse güneş lekeleri, sivilcelerin azaltılması ve cilt bakımının sağlanması gibi bir takım yararlar sağlayabilir. Yüz bakımı için düzenli kullanılabilecek bir krem değildir, ara sıra yüze sürülebilir. (Göze değdirmemek koşuluyla)