Kapat

Fuska Bebek Suyu kullananlar

Anasayfa
Sağlık Fuska Bebek Suyu kullananlar
Fuska Bebek Suyu kullananlar

Fuska bebek suyu kullananlar deneyimlerini aktarabilsin, yorumlarını serbest bir şekilde yazabilsin diye bu sayfayı hazırladık.

Bir ürünü satın almadan önce internette yer alan kullanıcı yorumlarını merak ederiz. Ancak ne yazık ki gerek e ticaret sitelerinde, gerek forum, gerekse de sözlük sitelerinde Fuska bebek suyu ile alakalı fake reklam yorumlarına rastlıyoruz ki bu tür yorumlar kimsenin işine yaramamaktadır.

Fuska Su kimin, nerenin ?

Fuska Su Koçbey Group tarafından üretilmektedir. Firma bir Türk firması olup genellikle İstanbul, Kocaeli ve Sakarya civarına satış yapmaktadır.

Fuska Su nereden çıkıyor ?

Fuska Su’yun kaynağı Sakarya İlinin Sapanca İlçesindeki yüksek rakımlı dağlardır. Kaynağından fabrikaya kadar 21 kilometrelik boru hattı döşelidir.

Bebek suyu ile normal su arasındaki fark

Bilindiği üzere bebek suyu olarak satılan ürünler klasik damacana ve pet şişe sularından bir miktar pahalıya satılmaktadır. Bu nedenle bebek suyu ile normal su arasındaki fark merak edilmektedir.

Piyasada satılan suların bir takım “sağlık” şartlarına uyması şarttır. Fakat mevzuatın firmalara tanıdığı esneklik biraz geniştir. Örneğin bebekler için ideal içme suyunun pH değeri 7.0 ila 7,50 arasında olması gerekir. Halbuki Ph ı 4,5’tan 9,5 a kadar olan sular diğer kriterler tamamsa sağlıklı su kabul edilmektedir.

Dolayısıyla bebek suyunun normal sudan farkı, bebek için içimi en ideal su olmasıdır. Normal pet şişe/damacana suları da sağlıklıdır ama bebek suyu bebeklere daha uygundur.

Bebeğe illa ki bebek suyu mu verilmeli hususu ise tüketicinin tercihine kalmıştır, gerekli değildir.

Bebek suyunun özellikleri şunlardır:

Bebeğe bebek suyu ürünü değil de normal su (çeşme veya damacana suyu) verilecekse sterilize etmek için 5-10 dakika kaynatılıp soğutulmalı ve ılık verilmelidir.

  • Bebek suyunun ideal pH değeri 7.0-7,5 arası olmalıdır. Bebeğin sindirim kolaylığı açısından bu pH aralığı iyidir.
  • Plastik şişenin içerdiği bisphenol-A (BPA) maddesinin suya geçmemiş olması gerekir.
  • Bebek suyunun doğal mineralli sulara göre kalsiyum oranı daha düşük olmalıdır.
  • Bebek suyunun doğal kaynak sularına göre sodyum oranı daha düşük olmalıdır.
  • Bebek suyunda az miktar da flor olmalı fakat flor oranı litrede 1.5 mg’dan fazla olmamalıdır. Fazlası bebeklerin dişleri için zararlıdır.

Fuska bebek suyu özellikleri

Fuska bebek suyu piyasada 12 adet 200 ml’lik pet şişe şeklinde 10 TL fiyata satılmaktadır. Ürünün içinde iki adet emzik kapak kullanılmaktadır. Hijyenik olması açısından çifte korumalı kapak ile üretilmiştir.

Sodyum oranı      1,3 mg

Ph                         7,5

İletkenlik             101,7

Klorür                 0,88 mg/L

Oksitlenebilirlik  5 mg/L

Sülfat                   2,11 mg/L

Fuska bebek suyu özellikleri

Fuska bebek suyu kaynatılır mı ?

Fuska bebek suyunu kaynatmadan kullanabilirsiniz. Hijyenik olması açısından çifte korumalı kapak ile üretilmiştir. Emzik kapağı kullanmadan önce 5 dakika kaynatınız. Her emzik kapak en fazla 5 kere sterilize edilmelidir.

Fuska Su yetkililerce ayda bir kere analiz edilmektedir. Analiz linki şudur.

Fuska Su hangi marketlerde satılıyor ?

Fuska Su bayileri şu link te listelenmiştir.

Fuska Su telefon

(0850) 455 55 54

Fuska Bebek Suyu yorum

İlk 6 ayda bebeğe anne sütü haricinde bir şey verilmemesi gerekir. Fuska Bebek Suyu 6-24 ay bebekler için uygundur.

Eğer bebek için bebek suyu kullanılacaksa Fuska markası piyasadaki birkaç iyi markadan biridir, güvenle kullanılabilir. Düzenli analizleri yapılmaktadır.

Bebek için bebek suyu mu kullanmak gerekir yoksa normal damacana suyu yeterli midir konusunu ailelerin kendileri değerlendirmeleri gerekir. Sağlık açısından çok önemli bir fark yoktur. Hatta çeşme suyu bile kaynatıp ılıtmak suretiyle bebeğe verilebilir.

Dar gelirli bir vatandaş için ayda 30-40 TL bebek suyu masrafı fazla olabilir, maddi sıkıntısı olmayanlar için ise bebeğe en iyi suyu içermek daha önemli etkendir.

Fuska Bebek Suyu’nun iki önemli eksiği, suyun plastik şişede satılması ve sadece ülkemizin belli kısmına hizmet vermesidir. (İnternette bazı siteler üzerinden ülke geneli satışı var fakat marketlerde bulunmuyor)

Fuska Bebek Suyu kullananların yorumlarını bekliyoruz.