Kapat

Collagen forte premium ne işe yarar?

Anasayfa
Sağlık Collagen forte premium ne işe yarar?
Collagen forte premium ne işe yarar?

Collagen forte Premium ürünü bir kolajen takviyesi ürünüdür. Kolajen olarak tanımlanan maddelerin 28 çeşidi bulunmakta olup vücudumuzdaki kolajenlerin %90’lık kısmı tip 1, tip 2, tip 3, tip 4, tip 5 ve tip 10 kolajendir.

Kolajen saç, deri, eklemler, kas dokusu, kemikler, bağ dokusu, organların iç yüzeyleri gibi vücudumuzun neredeyse her tarafında bulunmakta olup görevi, bulunduğu dokunun yapısını güçlü kılmaktır.

Kolajen eksikliğini, cildin kırışması, esnekliğini kaybetmesi, sarkması, eklem ağrıları ve sebepsiz kas ağrıları yaşanması, tırnakların zayıflaması gibi belirtilerden anlamaktayız. Bu belirtiler bizim görebildiğimiz ve fark edebildiğimiz şikayetlerdir.

Kolajen iç organlarımızda ve bağırsaklarımızda da bulunur ve eksikliği halinde organlardaki yaşlanma etkileri artar.

Kolajen takviyesine ihtiyaç var mı ?

20’li yaşlardan itibaren vücudumuzun ürettiği kolajenin kalitesi ve miktarı düşmekte ayrıca ömrü kısalmaktadır. Bizler bunu göz çevresinde kaz ayaklarının çıkması, eskiden koşarak çıktığımız yokuşlardan çıkarken eklem ağrıları yaşamaya başlamamız ve saçlarımızın dökülmeye başlaması gibi belirtilerden anlayabiliriz.

Vücuttaki kolajen eksikliği 35-40’lı yaşlara kadar tolere edilebilir durumdadır. Bu yaşlardan itibaren kolajen takviyesi kullanılması önerilmektedir.

Firmaların ürettiği takviyeler aslında vücudumuzun kolajen üretimini hızlandıran kolajen hammaddeleridir.

Gıdalardan alacağımız kolajen hammaddeleri, gıda takviyesi ürünlerinde yoğunlaştırılmış bir şekilde bulunduğu için kolajen eksikliğinin daha hızlı bir şekilde azaltılmasını sağlamaktadır.

Kolajen takviyesi kullanmak vücuttaki kolajen eksilmesine %100 çare olmamakla birlikte kolajen eksilmesi sürecini yaklaşık %30 yavaşlatmaktadır.

Collagen forte premium ne işe yarar?

Collagen forte premium içerisinde;

  • Balık kaynaklı tip 1 kolajen peptit
  • Sığır kaynaklı tip 1 kolajen peptit
  • Sığır kaynaklı tip 3 kolajen peptit
  • Sığır kaynaklı tip 2 kolajen peptit
  • Tavuk kaynaklı tip 2 kolajen peptit
  • Yumurta kabuğundan elde edilen tip 5 kolajen
  • Yumurta zarından elde edilen tip 10 kolajen
  • C vitamini
  • Çinko

Bulunmaktadır.

Collagen forte premium

Collagen forte premium içeriği

Tip 1 ve tip 3 kolajen cilt, tırnak ve saçlar için iyi gelmektedir. Collagen forte premium kullanmaya başladıktan bir süre ciltteki yaşlanma etkileri bir miktar azalmakta, cilt parlaklaşmakta ve saçlar daha canlı olmaktadır.

Tip 2 kolajen ise eklemlere, kemik ve kıkırdaklara iyi gelmekte olup bu bölgelerdeki ağrılara iyi gelmektedir.

Ürün içeriğinde bulunan C vitamini kolajen peptitlerin vücutta daha çabuk kolajene dönüşmesini sağlamaktadır. Ürün içeriğindeki çinko maddesi de kolajen üretimini destekler.

Ürün içeriğindeki tip 5 ve tip 10 kolajen eklemlerde, kornea ve bazı organlarda bulunan kolajen miktarını artırarak vücudun dayanıklılığını artırmaktadır.

Eğer yeterli süre kullanılırsa Collagen forte premium ürününün yukarıda sayılan faydaları bulunmaktadır.

Bununla birlikte Collagen forte premium kelite olarak piyasanın en iyisi değildir, daha iyi kolajen markaları da bulunmaktadır.

İLGİLİ YAZILAR:

Eklemler için en iyi kolajen markası

Cilt için en iyi kolajen markası