Kapat

Twitch prime iptal etme, Amazon prime nasıl iptal edilir?

Anasayfa
Oyun Twitch prime iptal etme, Amazon prime nasıl iptal edilir?
twitch-ve-amazon-abonelik-iptali

Twitch prime iptal etme ve Amazon prime nasıl iptal edilir? gibi sorularınızın yanıtlarını bulabileceksiniz. Kredi kartı bilgileri ile twitch prime aboneliği gerçekleştirip hesabınızdan para kestiyse acilen iptal işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Twitch prime abonelik iptali için aşağıda verilen talimatları eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz.

Amazon Prime yıllık ücret karşılığı ya da aylık ücret karşılığı abone olduğunuz özel bir hizmet türüdür. Amazon Prime ile bazı ürünler için özel indirimler, ücretsiz nakliye hizmeti ve çeşitli hediyeler gibi bir çok farklı avantaj sağlar.

twitch-prime-abone-yapma-2018

Ancak bahsettiğimiz gibi bazı kullanıcılar gerek bilerek gerek bilmeden açmış oldukları Amazon Prime üyeliğini kapatmak istemektedir.

Amazon prime nasıl iptal edilir?

1- Amazon.com adresine girin ve hesabınızı açın.

2- Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Hesabınıza (Account) tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir.

amazon-prime-iptal-etme

3- ”Your Account” (Hesabınız) kısmında en alt sırada bulunan ”Settings” (Ayarlar) seçeneğinin karşısındaki kutucuklarda bulunan ”Manage Prime Membership” (Prime Üyeliğini Yönet) seçeneğine tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilmiştir.

amazon-prime-üyeliği-nasıl-iptal-edilir

4- Açılan sayfada sol tarafta orta sıralara doğru indiğinizde görmüş olduğunuz ”End Membership” (Üyeliği sonlandır) seçeneğine tıklıyoruz. ”End Membership” seçeneğini aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

amazon-prime-kapatma

5- ”End Membership” seçeneğine tıklamanızın ardından karşınıza ”Are you sure you want to end your membership” (Üyeliğinizi sonlandırmak istediğinizden emin misiniz? ) yazan bir sayfa gelecektir. Bu sayfada aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz şekilde 3 adet seçenek bulunmaktadır. Biz burada ”End Membership” seçeneğini seçiyoruz ve onaylıyoruz.

amazon-prime-abonelik-iptali

6- Bu işlemlerin ardından karşınıza aşağıdaki şekilde bir seçenek çıkacaktır. Bu seçenek Amazon Prime hizmetinizin ne zaman sonlandırılmasını istediğiniz tarihi belirtmenizi istemektedir. ”End Now” seçeneğini tıklarsanız o andan itibaren Amazon Prime hizmetinizi sonlandırırsınız. ”End Later” seçeneğini seçmeniz durumunda ise seçmiş olduğunuz tarihten itibaren Amazon Prime üyeliğinizi bitirirsiniz.

amazon-prime-abonelik-kapatma

7- Yukarıdaki adımları sırayla yapmanız durumunda Amazon Prime üyeliğinizi başarıyla sonlandırmış olursunuz.

Twitch prime iptal etme

twitch prime iptal etme

Twitch’in belirttiğine göre Amazon Prime üyeliğinizi iptal ettiğinizde Twitch Prime‘da iptal olmuş oluyor fakat siz yine de emin olabilmek için Amazon üzerinden aboneliklerinizi kontrol edin.