Kapat

PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır? PC ile Mobile PUBG Oynama

Anasayfa
Oyun PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır? PC ile Mobile PUBG Oynama
pubg-mobile-pc-oynama

Pubg mobile bilgisayarda nasıl oynanır? Mobile pubg pc de oynama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Pubg emulator ne işe yarar? Dünya genelinde oyuncular tarafından en çok tercih edilen aksiyon oyunlarından biri olan Playerunknown’s Battlegrounds bilgisayarda oynanıyordu. Steam üzerinden ücretli olarak milyonlarca oyuncu tarafından oynanan pubg mobil kullanıcılar içinde piyasaya girdi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil cihaz kullanımı oldukça fazlalaştı. Bunun üzerine mobil cihazlarda oynanması için pubg oyununun mobil sürümü çıkartıldı.

PUBG oyunu Steam’de o kadar popüler oldu ki yapımcılar mobil içinde oyun çıkardı. Oyunun mobilinin çıkmasıyla birlikte adından daha da fazla söz ettirmeye başladı. Herkesin dilinde PUBG var artık. Dokunmatik ekranda oynamaya alışamadıysanız veya ekran küçük geliyorsa bunu aşmanın yolları var. Bunlardan biri de bilgisayarınıza Android emulator yükleyip oyunu oynamak. Peki bu işlem nasıl yapılır?

Pubg mobile bilgisayarda nasıl oynanır?

Dünyaca ünlü oyun PUBG Mobil oyununu bilgisayar üzerinden oynamak için bir çok seçenek mevcut. Biz sizler için en çok tercih edilen iki seçeneği araştırdık ve listeledik.

1) Nox Player

Bu emülatörü kullanmak istiyorsanız öncelikle, Nox Player‘i sitesinden indirmelisiniz. Siteye gitmek için buraya tıklayınız.

pubg-bilgisayardan-oynama-emulatoru

Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamanın Google Play Store’una gidip Google hesabınıza girerek Android mağazasından oyunu indirebilirsiniz.

pubg-bilgisayardan-oynama-emulatoru-nox

2) Tencent tarafından yapılan emülatör

PUBG Mobil‘in dağıtıcı firması olan Tencent, oyun ile yüzde yüz uyumlu Android PC emülatörü yaparak oyunculara büyük bir kolaylık sağlamış.

pubg-mobile-tencent-emulator

Bu emülatörde bilgisayar üzerinden oyunu oynamak için, fotoğrafta gördüğünüz gibi uygulamanın sağ üst köşesindeki + tuşuna basarak, buradan indireceğiniz PUBG Mobil APK dosyasını çıkan ekrandan seçerek uygulamada oyunu indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Bir çok Android Emulatoru mevcut. Bluestacks, nox, vs gibi. Bunlardan oyunlarda en iyi performans veren Nox olduğu için size onu anlattım. Siz farklı bir emulator kurarak da aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Oyunu tam anlamıyla güzel ve akıcı bir şekilde oynamak için mutlaka bilgisayarınızın özelliklerinin iyi olması gerekli.

pubg-hack

Dahili ekran kartıyla, 2 gb ramle, pentium dual core bilgisayarlarla sağlıklı bir şekilde oynamanız imkansız. Bu yüzden bilgisayarınızın özellikleri iyi değilse, emulatorle uğraşmak yerine 2. yöntemimiz olan telefona veya tablete klavye mouse bağlama konusundan yardım alabilirsiniz.