Kapat

LOL Lig Atlama > Hızlı Küme Atlama Taktikleri

Anasayfa
Oyun LOL Lig Atlama > Hızlı Küme Atlama Taktikleri
lol-lig-atlama-kume-atlama-2-lig-atlama

LOL lig atlama sistemi oldukça meşakkatli ve zor bir süreçten ibarettir. Lig atlamak için uğraşırsınız, çabalarsınız, gecenizi gündüze katarsınız. Bazen lig atladığınızda sevinirsiniz ama bazen de öyle bir zaman gelir ki 2-3 lig birden düşebilirsiniz.

Peki neden lig atlayamıyorsunuz?

LOL lig atlama içeriğini okurken sizden ricamız durun ve bir düşünün neden lig atlayamıyorum ? diye kendinize sorun. Nerede hata yaptığını tespit etmelisiniz. Çok sinirli bir yapıya sahip olup takımınıza gelen oyun bilmeyen oyunculara tahammül edemiyor olmanız oyun performansınızı düşürebilir. Bu sorunun cevabı sizde saklıdır. Lig atlamak için öncelikle doğru yolu izlediğinizden emin olmalısınız.

LOL lig atlama teknikleri ve tavsiyeleri

Hemen sizlere tecrübelerimizden birkaç tüyo verelim. Öncelikle gold liginde mücadele vermekteyiz. Gümüş liginden altın ligine güç bela çıktık. Lig atlamak için öncelikle temel kurallardan birisi sakin kalmanızdır. Tamam takımınızda kötü bir oyuncu olabilir fakat sizin o insana hakaret etmeniz oyunun gidişatını değiştirmeyeceği gibi kötü olan oyuncu üstün performansta sergilemeyecektir. Takımınıza önderlik edip oyunu siz sırtlayacaksınız. Bırakın kim nasıl oynuyorsa oynasın.

Oyun-Taşımak!-Takımınızı-Sırtlayacağınız-Kilit-Şampiyonlar

Lig atlamak için ne yapmalıyız?

1)Kendinize bir koridor belirleyin.

Hangi koridorda kendinizi daha yenilmez, daha güvenilir ve daha rahat hissediyorsanız o koridorda oynayın. Yani demek istediğimiz oyunun gidişatını değiştirebileceğiniz koridorda oynayın. Örneğin; orta koridorda kendinize güveniyorsanız bu koridorda oynanan karakterler hoşunuza gidiyorsa sürekli burada kendinizi geliştirmeye çalışın.

lol-koridor-kume-atlama

2)İyi oynadığınız gerçekten çok iyi oynadığınız bir şampiyonu seçin.

Özellikle lig atlamak, oyun kazanmak için şampiyonlara hakimiyetiniz çok önemlidir. Bu sebeple en iyi oynadığınız şampiyonlarla dereceli maçlara girin.

LOL-Dereceli-Oyun-Nasıl-Taşınır-Lig-veya-Küme-Atlama-Rehberi

3)Usta oyuncuları izleyin.

Koridorunda uzman usta oyuncuları izleyerek ne şekilde oynadığını, nasıl oyun kazandığını gözlemleyebilirsiniz. Tabi sürekli yayın izlemeyin oyunu oynayarak öğrenebilirsiniz.

lol-usta-oyuncu-kume-atlama

4)Doğru itemleri aldığınızdan emin olun.

Kendinize bir şampiyon seçtiniz. Tamam güzel ama acaba doğru item dizilimi yapabiliyor musunuz ? Bunun için http://www.probuilds.net/ adresine girerek usta oyuncuların hangi itemleri, hangi rakibe karşı nasıl kullandığına göz atabilirsiniz.

lol-seri-lig-atlama-item-esyalar

5)Ormancıdan gank yememeye dikkat edin.

Rakip takımdaki ormancıdan gank yememek için totem alıp koridoru buna göre ayarlayın. Gereksiz yere ormancılara kil vermeyin.

ormanci-gank-baskin

6)Oyunu taşıyabilecek şampiyonlar alın.

Oyununun gidişatını değiştirecek, alan etkili ve mobil şampiyonlar oynamaya özen gösterin. 2017 yılı için lig atlamanızı kolaylaştıracak birkaç şampiyon tavsiyesinde bulunalım.

Üst Koridor;
Fiora, Yasuo, Darius

Orta Koridor;
Katarina, Yasuo, Fizz, Kassadin, Leblanc

Orman;
Evelynn, Khazix, Leesin, Kayn, Hecarim, Sejuani, Jarvan

Alt Koridor;
Twitch, Vayne, Tristana, Kogmaw

Gümüş liginden nasıl çıktık?

lol lig atlama

  • Koridor olarak alt koridoru tercih ettik.
  • Şampiyon olarak twitch tercih ettik.
  • Beraber oynadığımız birisi yok. Arkadaşınız varsa tabi çok daha iyi olur.
  • Doğru itemleri aldığımızdan emin olduk.

Alt koridorda vayne, twitch, tristana tercihlerini yapıyoruz. Twitch almamızın sebebi ise Q yeteneği sayesinde görünmez olup rahatça dolaşabilmesi ve R ultisinin alan ve yüksek hasarlı olmasıyla savaşlarda oldukça iyi iş yapması. Yani mantık diğer takım arkadaşlarınız savaş başlattığında siz Q yeteneğinizle görünmez olarak güzel bir pozisyondan çıkıp R ulti ile rakibinizi tarayacaksınız. İyi bir pozisyon alıp birazda şampiyonunuza hakimseniz oyunu kazanmamanız için bir neden yok.

LOL lig atlama içeriğinde sizlere tavsiye edeceklerimiz bu kadar. Bu maddelere uymanız oyunu kazanmanızı kolaylaştıracaktır. Bu maddeler dışında artık her şey sizin oyun kabiliyetinize kalıyor. Bol şanslar.