Kapat

PUBG en iyi silahlar hangileri

Anasayfa
Oyun PUBG en iyi silahlar hangileri

Oyuna yeni başladığınızda, en önemli şey oyunda olabildiğince hayatta kalmaktır. Oyunun başlarında karşılaştığınız bir çok oyuncu bottur. Yani bilgisayar tarafından üretilmiştir ve genelde size zarar vermekte pek başarılı değildir.

Fakat daha sonraki levellerde gerçek oyuncularla karşılaşacaksınız ve oyunun o kadar da kolay olmadığını anlayacaksınız.

PUBG oyununda silahların seçimi çok önemlidir.

Oyunda kullanılan silahlarla ilgili temel bilgileri edinmeniz yararlı olacaktır.

Oyunun basında çıkan silahlar

  1. AR (saldırı tüfeği)
  2. SMG (Makineli Tabancalar)
  3. Keskin Nişancı Tüfeği.

PUBG en iyi silahlar

UZI – Büyük bir silahınız yoksa UZI’yi bulmazsanız. Hızlı atış imkanı vermesi ve neredeyse hiç geri tepmesi olmaması en büyük en büyük avantajları. Bu mini silahın yakın mesafedeki yıkıcı gücü gayet etkili, vurduğunuz zaman diz çöktürtür. 9mm mermi kullanır.

UMP9 – PUBG oynayanlar arasında bir efsanedir. UMP9 için insanların çıldırdığını göreceksiniz. Sadece daha iyi atış menzili olan UZI’nin büyük ağabeyi. 3X veya 4X ile eşleştirin ve düşmanlarınızı tabutlarına nasıl gönderdiğini görün. Genişletilmiş mag ve bastırıcı ile aksesuarlanabilir. Tamamen bir ölüm makinasıdır.

M416 – M416 yakın mesafeden orta mesafeye kadar, düşmanlarının kalbine korku salan bir silahtır. 6X ile çok ince atışlar yapmanızı sağlar.  Susturucu ile kullanıldığında, hedefler nereden vurulduklarını anlayamazlar bile !

AKM – M416’dan daha fazla dikey geri tepme olmasına rağmen, hala oyuncuların çoğu tarafından seviliyor. 2 patlamaya dayanabilir ve hayatta kalabilir misiniz? Hayır! 6X’e kadar mükemmel gider. Unutmayın, dikey geri tepme nedeniyle daha uzak mesafelere kaydırırken çok etkili değildir. Sık sık kendinizi hedeften uzaklaştırırken bulabilirsiniz.

Skar L – AKM’den sonra, Skar L en çok etkilenen darbe gücüne sahiptir. M416’dan biraz daha dengeli ve kesinlikle sahip olmaya değer bir silah. Form faktörü olarak biraz daha küçük, 5.56mm kullanır.

Groza – Bu silahı haritada hiçbir yerde bulamazsın, sadece nasıl bulabileceğini biliyorsan elde edebilirsin. En büyük uçağı beklemelisin. Sandık olağanüstü güzelliklerle dolu geliyor ve Groza da onlardan biri. Aynı vücut çarpması darbe gücü ve hasarı ile AKM ile aynı adımı takip eder. AKM’den çok daha hızlı ateşleme hızı (en azından kulağa daha hızlı geliyor). Onu bulduğun gün senin şanslı olduğun gündür. Kapsamla kullanın ancak uzun mesafeli kesme için ideal silah değil. 

AWM.300 Magnum – Oyundaki en ölümcül, en yavaş ve en uzun menzilli tüfek budur. Bunu kullanan 6X veya 8X kapsamı olan ve iyi bir bakış açısı olan birine karşı yarışamazsınız. Oyuncular Magnum’un sesini duydukları anda oyuncular korkudan titriyorlar. 300 Mag’den başka bir silahınız yoksa, az sonra vurulacağınızı biliyorsunuzdur.

Kar 98K – VSS’den sonra bulunabilecek en yaygın keskin nişancı tüfeğidir. İkinci seviye bir kaskla bile hasar verebilecek kadar güçlü ve uygun şekilde ateşlenirse iki atışla öldürmeyi garanti eder. 7.62mm mermi kullanır.