Kapat

PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları

Anasayfa
Oyun PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları
pubg kaç gb

PUBG en iyi ayarlar 2018 içeriğinde düşmanlarınızı alt etmenizi sağlayacak grafik ayarları bulunuyor. Oyunun daha akıcı bir şekilde işlemesini sağlayacak pubg fps ayarları ve pubg kontrol ayarları da diyebiliriz. PUBG grafik ayarları doğru bir şekilde yapıldığında düşmanlarınızı öldürmeniz daha da kolay olacaktır. Dünyaca ünlü oyuncuların pubg ayarlarından alıntı yaparak hazırlanan bu ayarlara yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Playerunknown’s Battlegrounds ayarlarının doğru bir şekilde yapılması düşmanınızı daha iyi görebilmenizi sağlar. Bu sayede uzaktaki düşmanları daha rahat seçebilirsiniz.

PUBG Grafik Ayarları Ne Anlama Geliyor?

Bazı basit yöntemler var ve bu ayarlar sonucunda oyunun oynanmasını önemli ölçüde etkileyebilecek bazı önemli ayrımlar yapılmaktadır. Grafik ayarıyla fark ettiğimiz bazı artılar size aktaracağız.

İlk önce, çözünürlük için 1920×1080 (1080p) kullanıyoruz. PUBG, 4K (3840×2160) desteği sunuyor, ancak makinemiz için çok yüksek kalıyor ve hatta bazı üst düzey sistemler bile oyunda sorun yaşayabiliyor. PUBG en iyi ayarlar oyunu daha akıcı oynamanızı sağlayacaktır.

Anti-aliasing (Kenar yumuşatma): Nesnelerin etrafındaki pürüzlü kenarları yumuşatır. Bunu özelliği açarsak genel görüntü temizlenir, ancak frame düşmesi yaşayabilirsiniz. Biz “Yüksek” ayarını kullandık, ancak “Yüksek” ve “Ultra” arasında görsel olarak çok fazla fark yoktur.

Shadow (Gölgeler): En azından “Orta” yı kullanmanız önemlidir. “Düşük” ve “Çok Düşük” oyuncu modelinin gölgesini oluşturmaz. Bir oyuncunun gölgesini görebilme, rakipleri içeride takip etmek ve düşman hareketini tahmin etmek için çok önemlidir. Özellikle gölgesini gerçek oyuncu modelinden önce görürseniz, ölüm ile yaşam arasındaki farkı anlayabilirsiniz.. Ancak, “Yüksek” ve “Çok Yüksek” sisteminizi ağır bir şekilde yoracaktır.

Foliage (Yeşillik): Fırça ve çimen detaylarını değiştirir, ancak oyunda ortaya çıkan miktarı etkilemez. Ayrıca, çimlerin çıktığı mesafeyi de etkilemez. Kapatarak bir avantaj elde etmeyeceksin.

Ayarların ne anlama geldiğini bilmenizde fayda var.

View Distance (Uzaklık): Olabildiğince çok nesneyi görmemize yardımcı olmak için Görünüm Uzaklığı düzenlenmelidir. Sniper kullanıyorsanız veya yüksek bir görüş açısından adamları izlemeye çalışıyorsanız, yüksek olması avantajdır. Uzaklık ayarları, oyuncu modellerinin göründüğü mesafeyi etkilemez.

Post-processing (Rötuş): Ambiyans ve dinamik aydınlatma gibi efektleri kapsar. “Düşük”, ambiyans tıkanıklığı verir, ki bu dikkate değer görsel bir gelişmedir. “Yüksek”, bir çeşit alan derinliği katacak ve Çok Yüksek, çiçeklenme ve güneş ışınları gibi dinamik aydınlatma efektleri ekleyecektir.

Effects (Etkiler): Alevler veya patlamalar gibi görsel efektleri oluşturmak için kullanılan parçacıkların sayısını belirler. Yüksek çok güzel bir görünüm sağlamaktadır, ancak sistem yangın ve patlamalarda ekranı doldurunca performans düşüşü yapacaktır. Bu nedenle orta seviyede tutacağız.

pubg-silah-istatistikleri

Texture (Doku): Yüzeylerin ayrıntısını geliştirir. Yeterince basit, ancak en azından “Orta” öneririz çünkü “Düşük” çamur gibi görüntü demek.

Screen Scale (Ekran ölçeği): 100’ün üstüne çıkarsa, oyun daha yüksek çözünürlüklü bir görünüm kazanacak ve ekranınıza uyacak şekilde küçültecektir. Oyunu daha iyi hale getirirken, fps’i daha yüksek tutmayı tercih ettiğimiz için bu ayarı sabit tutacağız.

Motion Blur (Hareket Bulanıklığı): Kamerayı hareket ettirirken hız hissi katarken bulanıklık efekti yaratır ancak bu çoğunlukla tercihiniz ile alakalıdır.

PUBG en iyi ayarlar

Yukarıda PUBG grafik ayarlarının ne anlama geldiğini açıkladık. Bu ayarların hangi şekilde olması sizin işinize yarar ondan bahsedelim.

pubg en iyi ayarlar

Tabi ki ekran ölçeği (screen scale) ayarının 120 de olması daha ayrıntılı doku filtrelenmesine sebep olur ama oyunun şu anki optimizasyonu için en uygun olanı budur fakat isteyen 90 da yapabilir şunu da unutmayın ekran ölçeği FPS’nin düşmesinde büyük rol oynar.

pubg grafik ayarları

Yukarıdaki ayarların haricinde bilgisayarınızın fps değerine göre oyun içi fps limitini ayarlamanız size oldukça akıcı bir deneyim sunacaktır. Aşağıdaki ayarları bilgisayarınızın parçalarına göre ayarlamanız gerekecek. Eğer bilgisayarınızın düşük bütçeli olduğunu düşünüyorsanız lobi fps litimi değerini 30’a çekin.

Oyun içi fps limiti bilgisayarınızın oyun içerisinde aldığı fps limiti ile aynı olsun. Örneğin normal şartlarda oyun içerisinde 90 fps alıyorsanız bu ayarı 90’a sabitlemenin sizin için yararı olacaktır. Bu ayarlar düşük bütçeli bilgisayar sahibi arkadaşlar için oldukça yararlıdır. PUBG en iyi ayarlar tabiri aslında sisteminize ve size bağlıdır. Eğer bilgisayarınız ısınıyor ve zorlanıyorsa ayarları en düşüğe çekmeyi deneyin.

pubg-en-iyi-ayarlar-güncel-2018