Kapat

Telefonu televizyona bağlamak Vestel

Anasayfa
Genel Telefonu televizyona bağlamak Vestel

Telefonu televizyona bağlamak Vestel Smart TV screen mirroring özelliği ile mümkün olmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde kullanmış olduğumuz birçok ürün günden güne yeni özellikleriyle gün yüzüne çıkıyor. Özellikle yeni nesil teknolojiye sahip akıllı televizyonların özellikleri her geçen gün katlanarak ve sahip oldukları özellikler sayesinde kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor.

Akıllı televizyonlarda yeni nesil teknolojiyi en hızlı ve en çok kullanan markalardan biri de Vestel’dir. Marka olarak teknolojiyi yakından takip eden Vestel, en son modellerinde TV Screen Mirroring özelliğini kullanmaya başladı.

Bu özellikle sayesinde cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi cihazların küçük ekranlarda bulunan görüntünün anında televizyona taşımasını sağlıyor. Vestel Smart TV Screen Mirroring özelliğini kablosuz ve herhangi bir aparata ihtiyaç duymadan yapabiliyorsunuz. Bilmeniz gereken sadece cep telefonu veya tabletinizde allshare cast özelliğinin olup olmadığını öğrenmenizdir.

Görüntü aktarımı için gerekli olan bu özelliği telefonunuzda bulunup bulunmadığını öğrenmek için “Ayarlar > Diğer Ayarlar > Allshare cast veya Ayarlar > Bağlantılar > Allshare cast” menülerinden görebilirsiniz.

Vestel Smart TV screen mirroring 

Vestel Smart TV Screen Mirroring açmak için ilk olarak televizyonun internet erişiminin açılması gerekmektedir. Bunun için “Ayarlar > Ağ ayarları > Kablosuz erişim” menülerinden aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra internet erişimi açıldıktan sonra kumanda üzerinde bulunan “Source” tuşuna basılması gerekmektedir. Vestel Smart TV ekranında açılan yeni ekranda “Wireless Display” ikonunun seçilmesi gerekli olup bu işlemden sonra dilediğiniz zaman cep telefonu veya tabletinizdeki görüntüyü kablosuz bir şekilde Vestel Smart TV’ye aktarabilirsiniz.

Aktarım için yukarıda da bahsettiğimiz gibi cihazınızda Allshare Cast özelliğinin olması gereklidir. Bu özellik sayesinde dilediğiniz zaman cep telefonunuzda yer alan filmi, oyunu ve herhangi başka bir uygulamayı Vestel marka televizyonunuzun üzerinden kullanabilirsiniz. Uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanmanın en iyi yolu kesintisiz ve yüksek hızlı internete sahip olmanız yeterlidir.

Vestel wireless display nedir kısaca bilgi vereceğim.Günlük yaşamda kullanmış olduğumuz birçok cihazın artık akıllı ürünler diye adlandırılmasının en önemli sebebi yeni nesil teknolojiyi kullanmalarıdır. Akıllı cihazlar olarak adlandırılan ve birçok ev, işyeri, ofis veya diğer mekânlarda kullanılan ürünlerin başında akıllı televizyonlar gelmektedir.

Smart TV olarak bilinen yeni nesil teknoloji sahip bu cihazların mevcut özellikleri her geçen gün artarak devam etmektedir. Akıllı televizyon noktasında büyük bir atılım gerçekleştiren Vestel markası Smart TV modellerinin her birinde Wireless Display özelliğini sunmaktadır. Markanın kullanmış olduğu bu özellik sayesinde cep telefonu ve tablet ürünlerinden kablolu olarak Vestel marka televizyonlara aktarılan görüntü artık kablosuz olarak aktarılmaktadır.

Vestel wireless display nedir ?

Vestel Wireless Display kullanarak cep telefonundaki veya tabletteki görüntünün televizyona aktarılması için şu yöntemler takip edilmelidir. İlk olarak Vestel Smart TV televizyonunuzu açın. Bu özelliği kullanabilmek için ayrıca televizyonunuza bir internet bağlantısı yapmanız gerekmektedir. Bağlantıyı sağladıktan sonra televizyonunuz içerisinde yer alan sırasıyla “Ayarlar > Ağ ayarları > Kablosuz erişim” bölümlerine girilmesi gerekmektedir.

Televizyonun internet erişimi açıldıktan sonra kumanda üzerinde yer alan “Source” tuşuna basmak suretiyle Vestel Smart TV ekranına yeni bir görüntü açılır. Açılan yeni ekranda yer alan listeden “Wireless Display” ikonu seçilir. Yeni özelliğin açılmasıyla birlikte cep telefonu veya tabletinizdeki herhangi bir görüntü anında Vestel marka televizyonunuza aktarılabilir. Kablosuz olarak kullanılabilen bu özellikle sayesinde istediğiniz mekânda anında görüntü aktarımı yaparak oyun oynayabilir, dilediğiniz filmi sevdiklerinizle birlikte Smart TV’nizden izleyebilirsiniz.

Yeniliklerin her zaman adresi olan Vestel markası bu özelliğe ek olarak yeni modellerinin tamamında “Screen Mirroring” özelliğini kullanmaktadır. Aynı anda ekranı cep telefonu veya tabletteki bir görüntüyü aynalama mantığıyla televizyona aktarmayı sağlayan özellik olup bu uygulamanın kullanılabilmesi için mevcut cihazlarda “Allshare cast” özelliğinin bulunması gerekmektedir.