Kapat

Nevşehir son dakika haber sitesi

Anasayfa
Genel Nevşehir son dakika haber sitesi
nevşehir son dakika

Nevşehir hakkında güncel haberleri takip etmek için https://www.gulsehir.com/ u kullanıyorum. Mesela “bu aralar neler oluyor Nevşehir’de ?” derseniz birkaç başlık öne çıkıyor.

Nevşehir son dakika haberleri

Toki kuraları çekildi

Hükümetin son toplu konut hamlesi vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi gördü ve Nevşehir’de yapılacak konutların kuraları çekildi.

Kura sonuçlarına göre bazıları üzüldü bazıları ise sevindi. Kurada çıkmasına rağmen ödeme güçlüğü nedeniyle hakkını devretmek isteyenler de bulunuyor. Bu aralar Nevşehir’de iki kişi bir araya gelse konu dönüp dolaşıp toplu konut kuralarına geliyor.

Fiyatları pahalı, ödeme süresini ise uzun bulanlar bile bu konuyu takip etmekten geri durmuyor.

Nevşehirin ilk şarap fabrikası satıldı

Gel gelelim Nevşehir’de konuşulan asıl bomba haber sirke-şarap fabrikasının satılmış olması. Bu haberin detaylarını ilerleyen zamanlarda https://www.gulsehir.com/ da bulmayı ümit ediyorum.

Satılan şarap fabrikası Nevşehir’in ilk şarap fabrikasıydı ve sadece şarap değil sirke de üretiyordu. Kurulduğu dönemlerde Nevşehir açısından büyük ve önemli bir yatırımdı ve ciddi istihdam sağlıyordu ama son zamanlarda Nevşehir’de tarım sektöründe yaşanan gerileme ve bu fabrikayı da vurdu.

Şimdilerde patates üzüme göre daha avantajlı bir ürün. Nevşehir üzümü diğer bölge üzümleri ile rekabet edemiyor. Açıkçası sirke-şarap fabrikası da çok verimli çalışmıyordu.

Fabrikanın satıldığı haberi Nevşehir’e bomba gibi düştü ama kimin aldığı henüz netleşmiş değil. Merkezi bütçeden yatırım almakta zorlanan Nevşehir’de mevcut yatırımın da satılmış olması Nevşehirlileri üzmüş durumda.

Kent ormanı projesinde son durum

Açıkçası son yıllarda Nevşehir’e yapılan ve yapılmayan yatırımlar oldukça tartışılıyor. Örneğin Orman İşletme Müdürlüğü’nün “Kent ormanı” projesi yılan hikayesine döndü. İnsanlar Nevşehir’in ormanlık bir alan kazanacağı için başlarda sevinmişlerdi ama görünen o ki “kent ormanı” git gide çöp yatırıma dönüşüyor.

Aç kalan kurtlar şehre indi

Nevşehir ormanlık alan açısından fazla zengin olmamakla beraber dağlarda aç kalan kurtların şehre indiği görüntüler insanları oldukça şaşırttı. Nevşehir’deki kurt popülasyonunun varlığı bazılarını mutlu ederken, kurtların dağlarda bile yiyecek bulamıyor olması bazılarını üzdü.

Eksik duble yollar nedeniyle kazalar yaşanıyor

Yatırım konusundan devam edersek Nevşehir’de hala duble yola çevrilmemiş yollar var ve bu sebeple kazalar yaşanıyor. Yıllardır mevcut iktidara oy katkısı yapan Nevşehir’de duble yol eksikliği yaşanması eleştirilere konu olmaktadır.

Öte yandan geniş duble yolları Nevşehirli vatandaşlarımız yarış pisti olarak kullanıyor. Bu yüzden, geniş ve iyi malzemeyle yapılmış duble yollarda bile kazalar eksik olmuyor.

Nevşehir’den daha fazla haberi https://www.gulsehir.com/ dan takip edebilirsiniz.