Kapat

iPhone güçlendirilmiş batarya nedir ?

Anasayfa
Alışveriş iPhone güçlendirilmiş batarya nedir ?
İphone güçlendirilmiş batarya nedir

Cihazın özellikleri ne olursa olsun eğer şarjı yarım gün bile gitmiyorsa kullanması keyif vermeyecektir. Bu sebeple bir telefonun kullanım ömrünü büyük ölçüde batarya ömrü belirlemektedir.

Eğer bir telefonun şarjı bir günden az gitmeye başladıysa ya bataryayı veya telefonu değiştirmek gerekmektedir.

iPhone cihazlar donanımının sağlamlığı açısından Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi rakiplerine fark atmaktadır. Örneğin ekran sararması, ekran kararması, telefonun kendi kendine kapanması veya yağmurda ıslanınca bir takım sorunlar çıkarması gibi sorunlar android cihazlarda sık görülürken iPhone sahipleri bu konularda nadiren mağduriyet yaşamaktadırlar.

Bu sebeple iPhone cihazların ikinci eli de hareketlidir. Yeni ve pahalı iPhone’lar fiyatına denk bir verim sağlamadığı için insanlar bunun yerine hala iPhone 6s, veya 7s gibi telefonları kullanmaya devam etmektedir.

Fakat batarya ömrünün tamamlanması sorunu iPhone cihazlarda da vardır. Mesela bugünlerde ikinci el bir İphone 6, iPhone 7 ve iPhone 8 cihaz satın almaya kalksanız eğer üzerindeki batarya orjinalse şarjı çok gitmeyecektir.

Yeni cihazlara çok para vermek istemeyip eski ama sağlam iPhone telefonları verim ve keyif alarak kullanmak isteyen insanlar güçlendirilmiş iPhone batarya satın alarak elindeki cihazın ömrünü uzatmaktadır.

iPhone güçlendirilmiş batarya nedir ?

Bazı cihazların batarya değiştirme seçeneği var. Bazılarının ise yok. Bataryası değiştirilebilen iPhone’lar bu özellikleri sebebiyle biraz daha pahalıya satılmaktadır.

Fakat cihaza sonradan takılan ilk batarya kadar uzun ömürlü olmamaktadır. Diyelim ki orijinal batarya ile 3 yıl telefonu kullanan kişi, batarya çok zayıflayınca yeni batarya takmakta, sonradan takılan batarya 6 ay veya 1 sene gibi daha kısa bir zaman zarfında performansını kaybedebilmektedir.

Her 6 ayda bir iPhone bataryası değiştirmek zorunda kalmak çok arzu edilen bir şey değildir. Kullanıcılar satın aldığı iPhone bataryasını en az 1,5-2 sene sorunsuz olarak kullanmak isterler.

Orijinal diye satılan iPhone bataryalarında da benzer sorunlar yaşanabilmektedir. İkinci el iPhone bataryaları ile bu tür sorunlar yaşayan kişilerin fazlalığı nedeniyle güçlendirilmiş bataryalar satılmaktadır.

Güçlendirilmiş batarya, adı üzerinde, normalden daha fazla verim alabileceğiniz, hem ömrü uzun hem gücü yüksek, ayrıca şarj edildikten sonra uzun süre şarjı dayanan batarya demektir.

iPhone güçlendirilmiş bataryalara, özelliklerinden dolayı talep fazladır. Fiyat itibariyle yeni bir cihaz almaya kıyasla oldukça düşük fiyatlara satılmaktadır.

iPhone cihazlarla uyumlu birkaç tane bilinen güçlendirilmiş batarya markası bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden birisi Rova Batarya markasıdır.

İphone cihazlar için üretilen güçlendirilmiş Rova Bataryalar %30 daha yüksek performans sergilemektedir. Rova Bataryaları Rova Bilişim’den satın aldığınızda ücretsiz kargo avantajı, ücretsiz tamir seti, ücretsiz suya toza dayanıklılık bandı gibi hediyeler de mevcuttur.

En önemlisi de Rova bataryalara 12 ay garanti süresi verilmesidir. İphone firması için güçlendirilmiş batarya üreten başka firmalar da olmakla birlikte hem güvenlik hem cihazı daha uzun süre kullanabilmek için bilindik markalardan şaşmamak gerekmektedir.

Kalitesiz batarya ürünleri ile ilgili olarak şarja takılıyken kıvılcım çıkarması, elde ve cepte patlaması gibi sorunları haberlerden takip etmekteyiz.

Bataryanın güçlendirilmiş olması ekstra güvenlikli olduğu anlamına gelmemekte olup iPhone bataryası satın alırken güvenilir ürün sattığı bilinen yerlerden alışveriş yapmak gerekmektedir.

Güçlendirilmiş batarya ömrü ne kadardır ?

Güçlendirilmiş iphone batarya, normal iPhone bataryalarına göre %30’a kadar ekstra verim yani ekstra güç ve ekstra ömür sağlamaktadırlar.

Güçlendirilmiş bataryalar, normal bir kullanımda en az 1 yıl sorunsuz kullanılabileceği ve ortalama olarak 1,5 ila 2 yıl arasında bir kullanım ömrü olabileceği tahmin edilmektedir.

Bu rakamların tahmini olduğunu ve cihazın nasıl kullanıldığının batarya ömrünü direk etkilediğini belirtelim.