Kapat

Pohli krem sahtesi nasıl anlaşılır

Anasayfa
Sağlık Pohli krem sahtesi nasıl anlaşılır
Pohli krem sahtesi nasıl anlaşılır

Piyasada en çok sahtesi bulunan kremlerden biri de Pohli kremdir. Peki Pohli krem sahtesi nasıl anlaşılır ?

Öncelikle kremi üreten firmayı tanıyalım :

Pohli krem nerede üretiliyor ?

Pohli krem Fadeeurope Ltd. tarafından üretilmektedir. Şirket Georgii Paul Pohli ve Hussein EL Rob tarafından Agro Prepharm Pharmacuetical Ltd. ismiyle 1962 senesinde Londra’da kurulmuştur. Bir Alman-İngiliz ortaklığıdır.

Pohli aslen bir Alman markası olup şirket bu markayı İngiltere’ye taşımıştır. Şirket ilk yıllarında krem, sabun, traş kremi, traş sonrası krem gibi ürünler üretip %70 satışını ihracat üzerinden genellikle Suudi Arabistan, Suriye, Lübnan, Irak ve Ürdün gibi Ortadoğu ülkelerine yapmıştır.

1970 yılında adını Fadeeurope olarak değiştiren firma üretim merkezini de şimdiki yerine (İngiltere’nin Sussex bölgesi) taşımıştır. Şirket halen saç ve cilt bakımı sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.

Adresi aşağıdadır:

Hackhurst Lane Industrial Estate, Lower Dicker, Hailsham Bn27 4bw

Pohli krem sahtesi nasıl anlaşılır

Pohli fairness soft cream ne ise yarar ?

Türkiye’de meşhur bir distribütörü olmadığından çeşitli ufak firmalar tarafından internet üzerinden veya aktarlar üzerinden satılan veya yurt dışından kaçak veya Aliexpress/Alibaba yoluyla getirtip sosyal medya üzerinden satılan bir ürün olduğu için Pohli fairness soft cream ne ise yarar, hangi amaçlar için kullanılır sorularına tüketicilerin doğru cevaplar alması zor gözükmektedir.

Çünkü bireysel satış yapanlar tanıtım yaparken ürünün kullanım alanlarına böcek sokmasından tutun ameliyat yaralarına kadar suni eklemeler yapmışlardır. E ticaret sitelerinde ise bu ürün hakkında doyurucu bilgiler yer almamaktadır.

Üretici firma Pohli kremin çillere ve güneş lekelerine iyi geldiğini, cildi beyazlattığını, ciltte leke oluşmasını önlediğini ifade etmektedir. Herhangi bir internet sitesinde veya sosyal medya paylaşımında bu faydalara başka faydalar eklendiğini görürseniz inanmayınız.

Pohli kremin etken maddesi kojik asittir. (%1 kojik asit içerir) Kojik asit melanin üretimini engellemektedir. Melanin, cildi UV ışınlarının zararlı etkilerinden koruyan bir pigmenttir. UV ışınlarına maruz kaldıkça çoğalır. Çil, yaşlılık lekesi, güneş lekesi dediğimiz unsurlar aslında vücudun güneşin zararlı etkilerinden korunmak için ürettiği melanin pigmentinin çoğalmasıyla oluşur.

Pohli krem melanin pigmentinin üretilmesini azalttığı için deri renginin biraz açılmasını, çillerin ve güneş lekelerinin azalmasını sağlamaktadır.

Pohli krem sahtesi nasıl anlaşılır

Pohli krem nasıl kullanılır ?

Sabah ve akşam ince bir tabaka halinde cilde uygulanır. Masaj yapılarak cildin emmesi sağlanır. Eğer açık havaya çıkılacaksa cilt yıkanmalıdır.

Pohli krem yan etkileri

Vücutta melanin pigmentinin üretiminin azaltılması deriyi güneşe karşı korumasını zayıflatmaktadır. Bu yüzden Pohli krem cilde sürüldükten sonra güneşe çıkılmamalıdır. Pohli kremin akşam yatmadan önce kullanılması tavsiye edilmektedir.

Pohli krem hassas ciltlerde kontakt dermatite yol açabilir. Gereğinden kalın bir tabaka halinde uygulanırsa döküntü, kaşıntı ve ağrı yapabilir. Kullanıldıktan sonra güneşe maruz kalırsa güneş yanığı oluşabilir.

Pohli krem kaç günde etki eder ?

Bu kişinin cilt yapısı ve lekelerin durumuna bağlı olarak değişkenlik arz etmekle birlikte ilk birkaç günde etki etmeye başlar bir ay sonunda çil ve lekelerin kaybolması beklenir.

Pohli krem kullananlar

İnternette Pohli krem kullananlar şeklinde bir arama yaptığınızda çoğunlukla fake yorumlara rastlamanız mümkün. Bu yorumlara bakarak ürünü alıp almamaya karar vermeyiniz. Sitemiz ziyaretçilerinden Pohli krem kullananlar var ise yorum bölümünden görüşlerini bildirebilir.

Pohli krem sahtesi nasıl anlaşılır ?

Orijinal Pohli kremi anlamak için aşağıdaki hususlara dikkat ediniz:

Kutu üzerinde naylon ambalaj bulunur. Ayrıca tek tur açma şeridi vardır. Kutu üzerinde iki adet biri ön tarafta diğeri arka tarafta olmak üzere bandrol vardır. Bandrolün birinde orginal yazmaktadır.

Kremin içerisinde kum tanecikleri gibi tanecikler vardır.