Kapat

Yeşil koltuklara uygun duvar rengi

Anasayfa
Dekorasyon Yeşil koltuklara uygun duvar rengi
Yeşil koltuklara uygun duvar rengi

Yeşil koltuklara uygun duvar rengi seçiminde bazı püf noktalara dikkat etmelisiniz.

Örneğin:

  • Koltuk rengi koyu yeşil ise ortamda renk çatışmaması için duvar boyasında soluk renkler tercih edilmesi gerekir.
  • Yeşil koltukları yeşil duvar boyası ile de kombinleyebilirsiniz. Seladon yeşili yumuşak ve nötr bir renk olup duvar boyasında bu rengi kullanırsanız yeşil koltuklarınızı güzel bir şekilde tamamlar.
  • Koyu yeşil koltuklar için ideal duvar renklerinden birisi de kereviz rengidir.
  • Yeşil renkli dekorasyonda, duvar boyası olarak sarı rengi de kullanabilirsiniz. Yeşil soğuk renklerdendir, sarı ise sıcak. Sarı rengin sıcaklığı yeşilin soğukluğunu dengeler ve ortama taze ve neşeli bir hava katar.
  • Tercihiniz klasik bir görünümden yana ise duvar boyasını gri, bej, ten rengi gibi nötr renklerden seçebilirsiniz.
  • Yeşil koltuklara uygun diğer yeşil renkler zeytin yeşili ve limon yeşilidir. Bu renkler yumuşak ve sofistiki bir görünüm yaratmaktadırlar.
  • Kış grisi duvar rengi ise ortama ferahlık verdiğinden yeşil koltuklarla birlikte tercih edilmektedir.
  • Daha renkli bir görünüm tercih ediyorsanız, kanepedeki alt tonlara uyması için mavi gibi soğuk tonlu bir renk seçebilirsiniz.
  • Eğer yeşil koltuklarınızın öne çıkmasını istiyorsanız duvar boyası ile koltuğunuzun kontrast oluşturacak renklerden veya tonlardan olmasına dikkat ediniz. Yani koltuk renginiz koyu ise duvar rengi açık, koltuk rengi açık yeşil ise koyu renk duvar boyası tercih edebilirsiniz. Yeşil renkteki koltuklarla kontrast oluşturması için kırmızı, turuncu, şarap rengi, bal kabağı, pas rengi, tuğla rengi duvar boyalarını düşünebilirsiniz.

Yeşil koltuklara uygun duvar rengi örnekleri

Yeşil koltuklara uygun duvar rengi

Beyazın bir çok tonu yeşil koltuklarla uyumludur. Ayrıca yeşil koltukların öne çıkmasını sağlar.

Yeşil koltuklara uygun duvar rengi

Sarı duvar boyasının yeşil koltuklara ne kadar da güzel eşlik ettiğini yukarıdaki resimden anlayabiliyoruz. Sarının getirdiği gençlik, neşe ve heyecan yeşil rengi tamamlıyor. Adeta odaya gençli enerjisi katıyor.

Yeşil koltuklara uygun duvar rengiBazıları renkli ortamları sever. Siz de bu kafadan iseniz yeşil koltukları mavi renkli duvar boyası ile kombinleyin.

Yeşil koltuklara uygun duvar rengiKlasik görünümlerden yana olanlara ise nötr ve açık renk duvar boyalarını tavsiye ediyoruz. Yukarıdaki resme bakın, adeta huzur fışkırıyor..

Yeşil koltuklara uygun duvar rengiYukarıdaki resimde gri tonların yeşile ne kadar güzel eşlik ettiğini görmekteyiz. Duvar boyasında gri gibi nötr renkler kullanırsanız yeşil de dahil olmak üzere bir çok koltuk rengi ile sorunsuz bir uyum yakalarsınız.

Yeşil koltuklara uygun duvar rengiÖzet olarak yeşil koltuklara açık ve nötr tonların gayet iyi uyum sağladığını söyleyebiliriz.