Kapat

Yeşil koltuğa ne renk halı gider ?

Anasayfa
Dekorasyon Yeşil koltuğa ne renk halı gider ?
Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Oturma odanız için yeşil renkli bir koltuk düşünüyorsanız, halı, perde ve duvar boyasını da bu koltuklara uygun seçmeniz gerekir. Bu makalede “Yeşil koltuğa ne renk halı gider ?” diye soranlara uygun seçenekler önerilecektir.

Ev dekorasyonunda renk uyumu çok önemlidir ve yeşil renkli bir koltuk takımı tercih ettiyseniz etrafındaki nesneleri koltuğunuzun rengine göre ayarlamak nötr renklere göre biraz daha zor olacaktır.

Yeşil renkli koltuk takımı odaya zarif bir hava katacaktır fakat dekorasyondaki kötü kompozisyon size paranızı boşa harcamış gibi hissettirecektir.

Koltuğun yeşilin hangi tonu olduğu da önemli olmakla birlikte genel olarak yeşil renk koltuklar için aşağıdaki halıları tercih edebilirsiniz.

Beyaz halı

Yeşil koltuğu beyaz bir halı ile kullanmak en basit ve garantili bir seçenektir. Beyaz halı yeşil gibi kombinlemesi zor renklerde her zaman iyi bir alternatiftir.

Beyaz halı kullanmanın önemli bir avantajı bu rengin yeşil koltuk takımının vurgusunu artırması ve öne çıkarmasıdır.

Yeşil koltuk takımları genelde iddialı ve göz alıcı şekilde tasarlanmakta olup sizinki de bu şekilde ise beyaz halı kullanabilirsiniz.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Koltuklarınızın rengi koyu yeşil ise beyaz halı iyi duracaktır. Yukarıdaki resimdeki gibi kürk beyazı kullanabilirsiniz.

Mavi halı

Dekorasyonda mavi ve yeşil renkler bazen birlikte kullanılmaya müsait değildir. Ama konu halı seçimi olunca yeşil renkli koltuğa mavi renkli halı iyi gider.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Yeşil renkli koltuk ile canlı ve davetkar mavi tonlarındaki halılar oturma grubunuzu öne çıkaracaktır.

Yolaklı adaçayı yeşili halı

Yeşil rengi kombinlemenin zor olduğunu belirtmiştik. Yeşilin dostu olan renk yine yeşildir. Dekorasyonda yeşil renkli mobilya ve perdeler bazen yeşilin başka bir tonu ile kombinlenir.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Koyu yeşil bir koltuk takımını biraz daha açık bir tonda bir halı ile kombinleyebilirsiniz. Halının düz yeşil değilde yukarıdaki resimdeki gibi yolaklı veya desenli yeşil olması daha iyi olacaktır.

Gri halı

Yeşil koltuğu halı ile kombinlemenin risksiz bir yolu da gri bir halı kullanmaktır. Bu seçenek daima aklınızda bulunmalıdır. Gri renk nötr bir tondur ve yeşile kolayca uyum sağlar.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Eğer düz gri size sıkıcı gelirse desenli gri tonları tercih edebilirsniz. Geometrik desenler gri halıda çok hoş durmaktadır. Lekeyi belli etmemesi açısından gri halıların ekstra bir avantajı da vardır.

Yeşil ve gri halı

Yeşil koltuğu yine yeşil renkte bir halı ile veya nötr bir ton olan gri ile kombinlemek fazla sade veya size sıkıcı gelirse içerisinde yeşil ve grinin bulunduğu desenli halıları tercih edebilirsiniz.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Açık kahverengi halı

Açık kahverengi halılar uzlaşması zor bir çok renk türü ile kolay uyum sağlamaktadır. Yeşil renkteki koltuklarla da uyum sağlarlar.

Bilindiği üzere yeşil soğuk bir renktir ve bunu dengelemek için açık kahverenginden yardım alabilirsiniz. Kahverengi halılar ortamda rahatlık ve sıcaklı hissi uyandırırlar.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

İki güçlü rengi bir arada kullanmak sorun olabilir. Bu nedenle yeşil koltuklar için koyu kahverengi yerine açık kahverengi halıları tercih etmek gerekir. Bu konuda en güzel uyumu toprak kahverengi halı ile taze yeşil renkte koltuk sağlamaktadır.

Yeşil ve pembe halı

Yeşil renkli koltukların altına iddialı, hoş ve sıcak renkte bir halı sererseniz çikolatayla biberi karıştırıp yemiş gibi uyumsuz bir durum olur. Fakat yeşil bir koltuk satın aldık diye pembeyi veto edecek değiliz. Pembe rengin hoş ve tatlı görünümünden yararlanmak için içerisinde yeşil renklerde olan pembe halıları tercih edebiliriz.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Pembe-yeşil halı tercih ederken pembenin baskın olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde bu odayı gereğinden fazla kadınsı gösterecektir.

Yeşil ve pembe renkteki halının düz değil de modern desenlere sahip olması tercih edilir. Aksi takdirde pembe renk nedeniyle odada bir kreş havası oluşma riski bulunmaktadır.

Sarı halı

Yeşil renk soğuk renklerdendir. Yeşil renkli koltuğu dengelemek için sıcak renklerden olan sarı ile dengeleyebilirsiniz.

Yeşil koltuğa ne renk halı gider

Sarı renk yeşil renkli koltuk takımları ile kombinlendiğinde ortamda neşe ve eğlence hissi oluşturmaktadır.

Sarı yeşil ile uyumludur ve yeşil koltukların zerafetini oraya çıkarır.