Kapat

Erkeğe yılbaşı hediyesi ne alabilirim

Anasayfa
Alışveriş Erkeğe yılbaşı hediyesi ne alabilirim

Malum yılbaşı yaklaşıyor. Erkeklere yılbaşı hediyeleri olarak ne alınır merak edenler bu makaleyi okusunlar.

Aşkın emarelerinden birisi de sevdiğine hediye vermektir. Bizim kültürümüzde genellikle erkek kadına hediye alır ama son 20-30 sene de kadının değer verdiği erkeğe hediye alması gayet normal bir davranış haline geldi.

Erkekler düz mantıkla hareket eden ve hediye konusunda pek nazlanmayan veya talepkar olmayan partnerlerdir. Saat, kravat ve parfüm gibi klasik hediyeleri gayet hoş karşılarlar. Hatta her sene doğum gününde benzer hediyelerle karşılaşsalar da bunu sorun etmezler.

Bununla birlikte hediye aşkın bir sembolüdür ve sevgiliye hediye ne kadar özenle seçilirse o kadar iyidir. Her şeyde olduğu gibi hediye almada da gelişigüzel veya aceleyle değil planlı ve düşünceli hareket etmek gerekir.

 

Öncelikle hediye alınacak erkek ile olan yakınlık nedir ? Bu hediyenin bütçesini ve tarzını doğrudan  etkiler. Eşinize boxer bile alabilirsiniz ama sınıf arkadaşınıza yılbaşı hediyesi olarak boxer hediye edebilir misiniz ?

Bir de bütçeye dikkat etmek gerekir. Fazla pahalı hediye erkeği ezer, fazla ucuz ise onu “önemsenmeyen” konumuna düşürür.

Alınan hediyenin çeşidi bir çok anlamı vurgulamaya da yarar. Bir erkeğe giyim eşyası alırken çok dikkatli olmak gerekir. Tarzını bildiğiniz bir erkeğe farklı bir tarz kıyafet almak hiç de hoş yorumlanmayabilir. Bunun manası “tarzını beğenmiyorum” veya daha da beteri “çapaçulsun” anlamına bile gelebilir.

Teknolojik ürünler alırken de erkeğin ilgi alanlarını iyi bilmek gerekir. Onun seveceği ve sıkça kullanacağı bir şey olsun ki her kullanışta sizi hatırlasın.

Konuyu biraz daha somut hale getirelim. Mesela “arkadaş”ınız olan bir erkeğe ne hediye alabilirsiniz ?

Arkadaşa hediye olarak kişiye özel hediye almak çok pratiktir. Mesela kişiye özel portre karikatür, arkadaşınızla çektirdiğiniz bir fotoğrafınızın basıldığı bir bardak olabilir. Erkek arkadaşınız askerse fotoğraflı asker künyesi olabilir.

Hediye alacağınız erkek eşiniz veya nişanlınız ise sevgilinize özel kol düğmeleri tasarlattırabilir veya hiçbir şey aklınıza gelmezse saat alabilirsiniz.