Kapat

IGTV Videolarınız Keşfet’e Taşımak için 5 İpucu

Anasayfa
Video IGTV Videolarınız Keşfet’e Taşımak için 5 İpucu
videoları keşfete taşıma

İnstagram üzerinden gün içinde sayısız paylaşım yapılarak takipçi listesine erişilmeye çalışılmaktadır. Hesap üzerinde görülen takipçi sayısının artması bireylere çeşitli avantajlar sunabilmektedir. Takipçi sayısının fazla olması ile birlikte marka hesaplarının satışları artabilmektedir. Aynı zamanda normal bir Instagram profilinin de markalarla birlikte iş birliği anlaşmaları yapması mümkündür.

İki seçenekte de maddi gelir elde edebilmek için dikkat edilmesi gereken nokta daha fazla kullanıcıya hitap etmektedir. Sadece takipçiler değil, takip etmeyen insanlara da ulaşmanın yolu Keşfet’ten geçmektedir. Keşfet üzerinde videoların uygun bulunduğu müddetçe yayınlanması mümkündür. İzlenme sayısının fazla olmasının aynı sıra farklı ipuçlarını da takip ederek IGTV videolarınızı sizler de Keşfet’te görebilirsiniz.

IGTV Keşfet’te Yer Almak için Uygulamanız Gerekenler

Instagram algoritması belirli şekillerde hayata geçmektedir. Temel algoritma beğeni, yorum ve kaydetme üzerinde dönmektedir. Eğer siz de IGTV videolarınızın Keşfet’te bulunması, daha fazla kullanıcıya erişmesi için ne yapmanız gerektiği konusunda rehber ihtiyacınız varsa yazımız sizin için yol gösterici olacaktır. Gelin birlikte 5 farklı ipucunu beraber inceleyelim.

1-      Hareketli ve İlgi Çekici Videolar Oluşturun

Videoların izlenme süresinin uzun olması gerekir. Videoya giren kullanıcının hemen çıkmaması sonuna kadar izlemesi için dikkat edilmesi gereken nokta videoların ilgi çekici olmasıdır. İlgi çekebilmek için yapılabilecekler, gündemin takip edilmesidir. Sosyal medya üzerinde her geçen gün farklı trendler ortaya çıkmaktadır. Trendleri yerine getirerek videolarınızı eğlenceli ve izlenesi kılabilirsiniz.

2-      Görüntülenme Sayısını Arttırmak için Instatakipci.com’dan Görüntüleme Alın

Videoların görüntülenme sayısının artması Instagram algoritmalarına göre iyi algılanır. İzlenen kişi arttıkça daha fazla kişiye sunulması uygun olarak algılanan video kısa sürede Keşfet’te çıkabilecektir. IGTV görüntülenme satın al seçenekleri ile güvenilir sitelerden görüntülenme alabilirsiniz. Instatakipci.com bu talebinizi yerine getirebilecek en uygun adreslerden birisidir.

Görüntülenme alabileceğiniz bu site kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaktadır. Site içerisinden:

  • IGTV görüntülenme,
  • Reels izlenme,
  • Takipçi,
  • Yorum,
  • Beğeni gibi paketleri satın alabilirsiniz.

Satın alacağınız herhangi bir paket sayesinde Instagram hesaplarınızı daha geniş bir kitleye sunabilirsiniz. Dilerseniz bot dilerseniz gerçekçi olması için Türk hesapları tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda site içerisinde gelmesi istenen görüntülenme sayısını girdiğinizde kısa sürede fiyat bilgisini de görebilmektesiniz. Görüntülenme gelmediği takdir de para iadesi site tarafından sunulan seçenekler arasındadır.

3-      Video Efektlerinden Yararlanın

Video içinde geçişler oldukça estetik durmaktadır. Düz bir video çekmek izleyici için sıkıcı gelebileceği gibi göze de hitap etmeyecektir. Telefon ya da bilgisayar üzerinde videolarınızı kısa sürede ve ücretsiz düzenleyebileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Uygulama içindeki efekt ayarları ve geçiş düzenlemeleri ile düz bir videoyu bile çok iyi pazarlayabilirsiniz. Eğlenceyi arttırabileceğiniz gibi ürününüzü de daha iyi yansıtma imkânı bulursunuz.

4-      Etiket Kullanarak Geniş Kitleye Yayılın

IGTV paylaşımlarınızda etiket kullanımı Instagram diğer gönderileri gibi oldukça önemlidir. Sosyal medya uygulamasının temel mantığı da hashtag, etiket üzerine kurulmuştur. Videonuzu yükledikten uzun bir süre sonra dahi kullanıcıların istediği zaman ulaşabilmesi için videolara özel etiketler oldukça faydalı olacaktır. Profiliniz ile bütünleşmiş, özel hashtagler de kullanabilirsiniz.

5-      Bilgilendirici, Merak Edilen Konulara Değinin

Instagram geçmiş zamanda kısa süreli video paylaşımına izin verirken IGTV güncellemesi ile uzun süreli video paylaşımını mümkün kıldı. Instagram profilleri bu özelliği genellikle marka bilgilendirici, tanıtıcı olmasıyla kullanılır. Eğer bir marka satıcısıysanız ürününüz hakkında merak edilenler için uzun paylaşımlar yapabilirsiniz. Marka sahibi değilseniz, gündem ya da kendiniz hakkında merak edilenler için videolar yüklemeniz kitlenizin dikkatini çok kolay çekecektir.