Kapat

Twitter Hesap Onaylatma ve Mavi Tik Alma

Anasayfa
Sosyal Ağlar Twitter Hesap Onaylatma ve Mavi Tik Alma

Twitter hesap onaylatma bir diğer adıyla mavi tik alma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle hesabınızın size ait olduğunu doğrulamanız gerekir. Hesabınızın tüm yetkilerinin size ait olması elzemdir. Çünkü twitter hesap onaylatma işlemini tamamlayabilmek için onay almanız gerekecek. Tüm işlemleri eksiksiz ve doğru yapmanız gerekir. Aksi halde hesabınız onaylanmazsa tekrar başvuru yapmak için 30 gün beklemeniz gerekecektir.

Twitter hesap onaylatma

Twitter hesap onaylatma, onaylanmış hesap veya mavi tık alma işlemi gayet basit bir şekilde gerçekleştiriliyor. Sizden istenen bilgileri ve şartları doldurduğunuz taktirde isteminiz onaylanacaktır. Bunun için başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Twitter Hesap Onaylatma Nedir? Mavi Tik Ne işe Yarıyor?

Twitter hesap onaylatma işlemini gerçekleştirdiğinizde profil sayfanızda isminizin yanında hesabın gerçek sahibinin siz olduğunu gösteren bir işaret çıkar. Bu işaret mavi tik işaretidir. Ünlü birinin adına birçok hesap açılabiliyor. Bu sebeple mavi tik ve hesap onaylatma işlemi kullanılmaktadır. Bu uygulamayı yapan kişilerin hesaplarının gerçekten onlara ait olduğu bilinir.

Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır? Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter’dan mavi tik onayı alabilmek için bazı gerekli şartları doldurmanız lazım. Burada istenen tüm şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekir.

twitter mavi tik alma

+Onaylanmış bir telefon numarası
+Doğrulanmış bir e-posta adresi
+Kişisel bilgiler
+Bir profil fotoğrafı
+Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
+Bir web sitesi
+Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Yukarıdaki şartları yerine getirdikten sonra aşağıda bulunan twitter hesap onaylatma linkine tıklayın ve formu doldurun. Eğer Check back soon! adlı bir uyarı alıyorsanız endişe etmenize gerek yok bu sizin yaptığınız bir hatadan kaynaklanmıyor. Twitter geçici olarak mavi tık olayına ara verdi.

https://verification.twitter.com/welcome

Peki mavi tık alınmak istenen hesabın takipçi sayısının, attığı tweetin bir önemi var mıdır?

Bununla ilgili ortalıkta birçok yalan yanlış bilgi veren insanlar topluluğu bulunmaktadır. Bu işi paraya döküp ticaret haline getirenlerde vardır. Lütfen bu tarz insanlara kanıp paranızı kaptırmayın. Twitter’ın yaptığı resmi açıklamalara dayanarak, yönergeleri takip edip kolay bir şekilde onaylanmış twitter hesabına sahip olabilirsiniz.

“Müzik, oyunculuk, moda, yönetim, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarında çok aranan kullanıcılara odaklanırız. Onaylama şartlarımızı sürekli olarak güncelleriz. Takipçi ya da tweet sayısının onaylanmayı etkileyen bir faktör olmadığını unutmayın.”

Twitter’ın yaptığı açıklama her şeyi güzelce anlatıyor. Bunun haricinde dikkate almanız gereken bir husus bulunmuyor. Sadece gelecek güncellemeleri takip ederek iyi anlamanızı ifade etmektedir.