Kapat

İnstagramda pp ne demek

Anasayfa
Sosyal Ağlar İnstagramda pp ne demek
İnstagramda pp ne demek

İnstagram ortamında pp kavramı bolca kullanılır. İnstagramda pp ne demek, pp oluştururken nelere dikkat etmek gerekiyor ?

Günümüz gençliği maalesef düzgün cümle kuramadığı gibi kelimeleri bile kısaltarak kullanmaktadır. Vaktin değerli olması ve telefonlarda sürekli ve hızlıca bir şeyler yazma isteği de Türkçemizin körelmesine katkıda bulunmaktadır.

İnstagramda pp ne demek ?

Sosyal medyada ve forumlarda insanlar kendilerini tanıtmak için profil fotoğrafı kullanırlar. Bu fotoğraf bazen gizemli bir ikon olur bazen de vesikalık fotoğrafı gibi bir fotoğraf olur.

Profil fotoğrafının İngilizce karşılığı Profile Picture veya Profile Photo dur. Bu ikisinin de kısaltılmışı PP şeklindedir.

İnstagramda pp profil fotoğrafı yerine kullanılır. Mesela;

Güzel bir manzara paylaşırsınız “Tam pp lik” diye yorum yazarlar.

Veya yakışıklı bir fotoğrafınızı paylaşırsınız “PP yap bunu” diye yorumlar alırsınız.

Profil fotoğrafı seçerken bunlara dikkat ediniz

  • İnsanlar profil fotoğrafınıza bakınca anlam çıkarmak isteyeceklerdir. Bu yüzden profil fotoğrafı sizi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Mesela dağcılığa meraklı iseniz trmanırken çekilmiş bir fotoğrafınız, vücut geliştirmeye meraklı iseniz kaslı bir fotoğrafınız profilinizde yer almalıdır.
  • Fotoğrafı çekip öylece kullanmak yerine filtre kullanarak fotoğrafı daha güzel ve inşalar üzerinde daha fazla etki uyandıracak şekilde düzenleyebilirsiniz.
  • İnsanlar gördüklerinde sanat izleri ararlar. Herkes sanatçı değildir ama profil fotoğrafında bir miktar sanat izi ve estetik kaygı olmalıdır. Doğal görünümlü olanlarda bile bu böyledir.
  • Profil fotoğrafında bazı şirin simge ve sembollere yer vermek cana yakınlık olarak algılanmaktadır. Simgeler doğru şekilde seçilir ve kullanılırsa profil fotoğrafına katkı yaparlar.

İnstagram profil fotoğrafı yuvarlak yapma

İnstagram profilini yuvarlak yapma veya kırmızı halka yapmak için uygulamalar ve bu işi yapan internet siteleri vardır.  Tek düzelik yerine bazen bunları da deneyebilirsiniz.

Acaba bu yuvarlak yapma işini Paint programında yapabilir miyim, yuvarlak kırpabilir miyim diye merak edenler vardır. Paintte kırpma işlemleri dikdörtgen çerçeve veya serbest seçim şeklinde  yapılmaktadır. Yuvarlak kırpma olmamaktadır. Fakat fotoğraf etrafına mavi veya kırmızı renkte yuvarlak halka yapabilirsiniz. El beceriniz var ise fotoğrafı iyice büyütüp serbest seçim ile yuvarlak kırpmayı deneyebilirsiniz.