Kapat

Oksizinc krem göz altına sürülür mü ?

Anasayfa
Sağlık Oksizinc krem göz altına sürülür mü ?

Genellikle cilt bakımı ve pişikler için kullanılan Oksizinc krem göz altına sürülür mü ? Oksizinc krem çoğu pişik kremi gibi çinko oksit içerir. Çinko oksitli kremler cildin bakımı ve onarımı için gayet faydalıdırlar, bebeklerdeki pişik için gayet etkilidirler ama onları bir göz altı kremi olarak görmek yanlış olur.

Oksizinc krem piyasada Oksizinc %40 Çinko Oksit Pomat, Bebek Pişik Kremi ve Losyon şeklinde bulunmaktadır.

 Oksizinc %40 Çinko Oksit Pomat

Bu krem doğal balık yağı içermesi nedeniyle muadili Çinko Oksit kremlerinden ayrılıyor. Açıkçası balık yağının pek hoş kokusu yok ama cilt bakımı için faydalı maddeler içeriyor. Oksizinc Pomat yüze veya başka bir bölgeye sürüldüğünde gayet güçlü bir koruyucu tabaka oluşturuyor.

Fakat çıkarılması zor olduğundan ve nahoş balık yağı kokusu nedeniyle eğer yüz için kullanılacaksa gün içinde değil de gece yatmadan önce maske şeklinde yüze sürülmesi daha uygun olmaktadır. Sabah önce temizleme pamuğuyla yüzden temizlenir daha sonra yüz yıkanır. Kremin içindeki bazı maddeler suya dayanıklı olduğu için sadece yüz yıkamayla zor çıkmaktadır.

Ürün satıcıları bu ürünün günde iki-üç kere kullanılabileceğini söyleseler de ürünü kullananlar haftada bir kullanmanın yüz bakımı için yeterli olduğunu ifade etmektedirler. Pişik için kullanılacaksa günde birkaç kere kullanılabilir.

Ne işe yarar ?

%40 Çinko oksit içermekte olup bu madde cildi kurutur ve bakım yapar. Yağlı ve orta yağlı ciltler için iyidir, kuru ciltler dikkatli kullanmalıdır.

Pişik kremidir. Bebekler için veya yatağa bağımlı hastaların pişikleri için kullanılır.

Yüzde renk eşitliği sağlar, kızarıklık, şişkinlik, sivilce lekesi, güneş lekesi, alevlenme lekesi gibi lekelerin belirginliğini azaltır. Cildin pürüzlerini azaltır, hafiflerini geçirir.

Balık yağı içerdiği için deriye bakım yapar.

İçindekiler

Zinc Oxcide, Vazelin, Cod Liver Oil, Lanolin, Talk, Su içerir paraben içermez.

Nasıl kullanılır ?

Yüz için kullanılacaksa akşam yatmadan önce yüz temizlenir ve kuruyunca maske şeklinde sürülür. Sabah uyanınca temizleme pamuğuyla silinir ve yüz yıkanır.

Oksizinc krem göz altına sürülür mü ?

Oksizinc krem göz altları için üretilmiş bir krem değildir. Yüzünüze maske şeklinde sürerken göz çevresini boşluk bırakmanız gerekir. Eğer yanlışlıkla göze veya dudaklara değerse bol suyla yıkamak gerekir.

Oksizinc krem yüze sürülür mü ?

Evet sürülebilir.

Göz altları için ne kullanılır ?

Göz altları için hidrokinin içeren kremler kullanabilirsiniz. Bu kremler göz çevresini aydınlık gösterir. Göz çevresindeki bağ dokuyu güçlendirmek için C vitamini içeren kremler kullanabilirsiniz.

Oksizinc pişik kremi yorumlarınızı bekliyoruz.