Kapat

Mustela pişik kremi yüze sürülürmü

Anasayfa
Sağlık Mustela pişik kremi yüze sürülürmü

Mustela firması bebeklerde pişiğe karşı Vitamin Bariyer 1.2.3 Pişik Kremi üretmiştir. Bu krem yüze sürülür mü, içeriğinde neler var ?

Halkımız sorunlara akla gelemeyen pratik çözümler üretmede gayet mahirdir. Erkeklerimiz balata spreyini aracın diğer parçalarını temizlemede kullanır, kadınlarımız bebeğin altı pişmesin diye satın aldığı pişik kremini yüzlerinde de kullanırlar.İşin ilginç yanı bu tip zihni sinir fikirlerinin bazen işe yaramasıdır.

Birkaç aylık bebeklerin yüzlerinde kızarıklık ve sivilcemsi oluşumlar görülebilmektedir. Üşümesinler diye evin sıcaklığını yüksek tuttuğumuz ve bazen de gereğinden fazla giydirdiğimiz için vücudun değişik bölgelerinde isilik ve benzeri kızarıklıklar olabilmektedir.

Bazı anneler pişik için kullandığı kremleri bebeğin yüzleri için kullanmakta veya vücudu nemlendirmek/beslemek için kullanmaktadır. Bazıları ise bebeğin pişik kremini kendi yüzüne sürmektedir.

Bu tür deneyimleri yaşayanların yorumlarına göre pişik kremi başka yerlere sürülünce de faydalı olduğu görülmektedir. Çünkü genelde pişik kremler içeriği kuvvetli kremler olmayıp cildi rahatlatmaya ve beslemeye yarayan içeriğe sahip oldukları için vücudun diğer bölgeleri için kullanıldığında da olumlu etki ederler.

Bununla birlikte her pişik kreminin içeriği farklıdır. Yetişkinlere özel üretilen pişik kremler bebeklerde kullanılamayacağı gibi kortizon içeriği olan veya bazı cilt tipleri için özel olarak üretilen pişik kremlerini de bebeğin yüzüne sürmek uygun olmayacaktır.

Mustela pişik kremi içeriği

Mustela firmasının bebeklerde pişik için ürettiği Vitamin Bariyer 1.2.3 Pişik Kreminin içeriği şu maddelerden oluşmaktadır:

 • Su
 • Çinko oksit
 • Capric Trigliserit
 • Polyglyceryl 2 Dipolihidroksistearat
 • Gliserin
 • Balmumu
 • Avokado yağı
 • Polyglyceryl 3 Diisostearat
 • Etil Linoleat
 • Ayçiçeği tohumu yağı
 • Magnezyum Sülfat
 • Stearalkonium Hectorite
 • Levulinic Asit
 • Kaprilat Glikol
 • Kaprilat Glisin
 • Sodyum Levulinat
 • Undesil Dimetil Oksazolin
 • Propilen Karbonat
 • Avokado meyve özü

Mustela pişik kremi içeriği incelendiğinde çok da basit bir içeriği olmadığı görülmektedir. Yukarıda sayılan maddeler kremde çok az miktarlarda bulunmakta ve bebek cildinin bakımını sağlamaktadır. Bebeğin cildi hassas ise veya yüzünde bir cilt sorunu var ise bu içeriği bebeğin yüzüne sürmek ters etki yapabilir.

Mustela creme change ne kremi ?

Mustela Change Cream 1 2 3 100ml, bebeklerin bez bağlanma bölgelerinde ve koltuk altlarında tahriş ve kızarıklığı önleyen, yatıştırıcı ve onarıcı bir kremdir.

Krem klinik testlerden geçmş, Parfüm, paraben ve koruyucu içermeyen bu krem, alerji riskini en aza indirecek şekilde formüle edilmiştir. Bebeklerde yeni doğumdan başlayarak bez bağlama sürecinde bitene kadar kullanılabilir.

Krem cilt bakımı odaklı olup Perséose Avocado ile pişiğin önlenmesi, Alcacéa’nın Oxéoline ile pişik bölgesinin rahatlatılması ve son olarak Ayçiçek Yağı Distilatı ile pişik olan cildin onarılması hedeflenmiştir. Bunlara ilave olarak, içerdiği çinko oksit koruyucu etki yapar, kremin ayrıca anti enzimatik özellikleri de vardır.
Mustela crema balsamo 1 2 3 nedir ?

Yabancı e ticaret sitelerine girdiğimizde Mustela’nın crema balsamo 1 2 3 adlı bebek pişik ürünü olduğunu olduğunu görüyoruz. Türkiyede ise bu krem Vitamin Bariyer 1.2.3 Pişik Kremi diye satılmaktadır.

 

Mustela pişik kremi yüze sürülür mü ?

Bilinçli bir anne iseniz her ürünü kullanım amacına uygun kullanırsınız. Yüz için üretilen kremler ayrıdır, pişik için üretilen krem ayrıdır. Mustela pişik kremi bebeğin pişiklerini önlemede ve pişiğin yarattığı tahrişi onarmada, bebeği rahatlamada kullanılan bir kremdir.

Bebeğin yüzüne sürmek için önerilmez. Bununla birlikte kortizon veya ciddi etkisi olan koruyucu maddeler içermediği için yüze sürüldüğünde zararı olmayabilir, hatta bir miktar faydası olabilir.

 

Mustela vitamin barrier cream ne işe yarar ?

Bu kremi bebeğe bez bağladığınız ilk günden bezi bırakana kadar kullanabilirsiniz. Pişik önleyici etkisi de olduğu için sürmek için bebeğin altının pişmesini beklemeyiniz. Her alt değiştirdiğinizde bebeğin bez bölgesine sürünüz.

Bebeğin koltuk altlarında, kollarının bacaklarının boğumlarında pişik oluyorsa buralar için de kullanabilirsiniz.

 

Mustela pişik kremi 100 ml fiyatı

Bu krem 30 TL’ye satılmaktadır. Avrupadaki yabancı internet sitelerindeki fiyatı da 5 Avro ile 7 Avro arasındadır.

 

Mustela pişik kremi kullananların yorumları

Kullandım ve işe yaradı diyen kullanıcılar çoğunlukta. Etkisinin yeterli olmadığını, sadece pişiği önlemede yararlı olduğu ama ciddi pişiklerde yeterli etki etmediğini düşünenler de var.

Kullananların bir kısmı da fiyatı ve etkisi birlikte düşünüldüğünde evde bitkisel pişik kremi hazırlamaya göre fiyatının ucuz olduğunu söylemiş.